Rosja potępiła rozmieszczenie 420 min morskich przez Ukrainę

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Rzecznik rosyjskiego podmiotu wojskowego generał dywizji Igor Konashenkov określił wypowiedzi prezydenta Ukrainy Władimira Zełenskiego skierowane do norweskich deputowanych jako kłamstwa.

Według prezydenta Moskwa jest odpowiedzialna za „górnictwo morskie” i zamykanie obcych statków w portach swojego kraju w celu zbierania broni.

Konashenkov poinformował, że od 25 lutego do 4 marca „pozostałości trałowców Marynarki Wojennej Ukrainy” ułożyły 370 min kotwicznych i „przestarzały projekt typu YAM-1” na Morzu Czarnym i kolejnych 50 tego samego typu na Morzu Czarnym. Morze Czarne . Morze Azowskie.

Podobnie oskarżył Kijów o utrzymywanie 68 statków należących do Turcji, Chin, Szwajcarii, Grecji, Malty, Panamy, Wysp Marshalla, Sierra Leone, Komorów, Belize, Liberii, Kajmanów, Danii i Syrii w portach Czernomoreska, Odessy i Nikołajewa . I Eugenii.

Wyjaśnił, że jego kraj otwiera codziennie, od 8:00 do 19:00 czasu lokalnego, bezpieczne przejście o długości 80 mil morskich i szerokości 3 mil morskich, aby te statki mogły opuścić wody terytorialne Ukrainy w kierunku południowo-zachodnim.

We wtorek rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu powiedział, że ukraińskie siły zbrojne lekkomyślnie używają niektórych rodzajów broni, stwarzając w ten sposób zagrożenia w różnych regionach, w tym na Morzu Czarnym.

Naczelny dowódca armii ostrzegł przed „prawdziwym zagrożeniem dla żeglugi statków cywilnych na Morzu Czarnym”, zauważając, że w ostatnich dniach siły tureckie rozbroiły dwie miny morskie u wybrzeży Rumunii i na Bosforze. Bełt.

Turecki minister obrony Hulusi Akar ogłosił decyzję swojego kraju o postawieniu trałowców i samolotów patrolowych w stan alarmowy ze względu na dryfowanie bomb na wodach regionu.

„W naszym regionie wykryto miny, a nie od strony rosyjskiej czy ukraińskiej. W tym kontekście współpracujemy z Rumunią i Bułgarią, które również mają wybrzeże Morza Czarnego.

19 marca rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa stwierdziła, że ​​miny podłożone przez Ukraińską Marynarkę Wojenną w portach Morza Czarnego mogą zostać utracone na Bosforze i Morzu Śródziemnym z powodu zerwanych kabli.

jcm / mml

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.