Rosja potwierdza swoją determinację w realizacji celów operacyjnych na Ukrainie

Rosja potwierdza swoją determinację w realizacji celów operacyjnych na Ukrainie

MOSKWA, 4 kwietnia – Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow potwierdził, że jego kraj osiągnie wszystkie cele operacji wojskowej na Ukrainie, która rozpoczęła się 24 lutego.

W rozmowie z telewizją Rossija 1 wysoki urzędnik powiedział, że podpisanie porozumienia jako zwieńczenie negocjacji między Moskwą a Kijowem będzie ważnym krokiem w kierunku rozwiązania konfliktu dwustronnego i zaprzestania działań wojennych.

„Mam nadzieję, że w wyniku wysiłków na polu negocjacji rosyjsko-ukraińskich dojdziemy również do podpisania jakiegoś dokumentu, a to będzie ważny krok w kierunku normalizacji sytuacji” – powiedział.

Szef służby prasowej Kremla powtórzył, że prezydent Rosji Władimir Putin może spotkać się ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Władimirem Zełenskim tylko wtedy, gdy między obydwoma krajami dojdzie do konkretnego tekstu.

„Putin nigdy nie odmawiał takiego spotkania, a takie spotkanie, tak, domyślnie jest możliwe” – powiedział Pieskow, podkreślając potrzebę „dojrzałości konkretnego dokumentu, a nie zestawu pomysłów”. Podkreślił, że „na takie spotkanie przyjdzie czas”.

W innej części programu komentował, że nie może być całkowitej izolacji Rosji i że prędzej czy później dojdzie do dialogu z Zachodem, „czy on chce drugiej strony oceanu, czy nie”.

„W dzisiejszym świecie jest to technologicznie niemożliwe. Świat jest znacznie większy niż Europa, a sama Rosja jest znacznie większa niż Europa”.

Rosja rozpoczęła operację wojskową na Ukrainie 24 lutego, po tym, jak władze samozwańczych republik donieckiej i ługańskiej zwróciły się o jednostronną pomoc w odparciu eskalacji agresji i intensywnego bombardowania ze strony Kijowa.

Wcześniej Moskwa uznała niepodległość i suwerenność obu terytoriów i podpisała z jej przywódcami traktaty o przyjaźni, współpracy i wzajemnej pomocy, które obejmowały nawiązanie stosunków dyplomatycznych i pomoc wojskową.

W swoim przemówieniu informującym o rozpoczęciu operacji prezydent Rosji Władimir Putin stwierdził, że celem jest ochrona ludności Donbasu przed nadużyciami i ludobójstwem w Kijowie w ciągu ostatnich ośmiu lat, a także „rozbrojenie” i „rozbrojenie”. Ukraina. (Tekst i grafika: PL)


uwagi

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany *

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.