Rosja reaguje na działania USA – Escambray

Rosja reaguje na działania USA - Escambray
„Odpowiemy na ten krok w lustrze” – powiedział szef rosyjskiej dyplomacji. (Zdjęcie: PL)

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział, że jego kraj zareaguje podobnymi środkami na wydalenie 10 dyplomatów z Waszyngtonu.

Sekretarz stanu wskazał, że spośród sankcji zatwierdzonych dzień wcześniej przez prezydenta USA Josepa Bidena wobec Rosji 10 rosyjskich dyplomatów wystąpiło z prośbą o opuszczenie tego kraju.

Odpowiemy na tę analogię w lustrze. Proponujemy też, by z naszego kraju wyjechało 10 amerykańskich dyplomatów w Federacji Rosyjskiej – dodał szef rosyjskiej dyplomacji, podała agencja informacyjna TASS.

Ławrow powiedział, że osiem innych nazwisk przedstawicieli rządu USA zostanie opublikowanych i umieszczonych na liście sankcji Moskwy.

Zwrócił uwagę, że przed pakietem środków wydanym wczoraj przez Waszyngton Stany Zjednoczone nałożyły już sankcje na ośmiu przedstawicieli kierownictwa różnych struktur w Federacji Rosyjskiej, w tym na administrację prezydenta i prokuraturę generalną.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że Jurij Uszakow, doradca prezydenta Władimira Putina, poinformował w piątek ambasadora USA w Rosji Johna Sullivana o reakcji Moskwy na amerykańskie sankcje.

Agencja informacyjna Sputnik informowała wcześniej, że Putin na spotkaniu ze stałymi członkami rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa wypowiedział się o środkach w odpowiedzi na sankcje Białego Domu.

Prezydent USA Josep Biden zatwierdził w czwartek pakiet restrykcji wobec 32 rosyjskich podmiotów i osób fizycznych oraz wydalenie 10 urzędników z rosyjskiej misji dyplomatycznej.

Ponadto jej spółki mają zakaz bezpośredniego zakupu rosyjskich papierów dłużnych wyemitowanych przez bank centralny, Narodowy Fundusz Wealth lub Ministerstwo Finansów tego kraju po 14 czerwca 2021 r.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *