Rosja wydala z kraju 20 czeskich dyplomatów

Rosja wydala z kraju 20 czeskich dyplomatów

Ambasada Republiki Czeskiej w Rosji. Zdjęcie: AP

Rosja ogłosiła dziś 20 pracowników ambasady Czech w Moskwie Niewdzięczne dzięki Nakazał im jutro opuścić kraj w odpowiedzi na wypędzenie 18 rosyjskich dyplomatów z Pragi.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji oświadczyło w oświadczeniu, że Ambasador Czech w tej stolicy, Vetislav Pivonka, B. Aby zaprotestować przeciwko „aktowi agresji” wobec personelu swojej placówki dyplomatycznej w Ten kraj w Europie Środkowej.

Władze praskie zarzuciły 18 pracownikom rosyjskiej placówki dyplomatycznej w tym kraju służbę wywiadowczą swojego kraju i udział w eksplozji w magazynie wojskowym wsi Verbatis w 2014 roku.

Podkreślił, że ta akcja wpisuje się w szereg antyrosyjskich działań
Zrobione przez Republikę Czeską w ostatnich latach i pokazujące „wysiłek”.
Aby zadowolić Stany Zjednoczone w kontekście ich ostatnich sankcji
Przeciwko Rosji ”.

Ministerstwo stwierdziło w oświadczeniu, że zarzuty Pragi o udział rosyjskich służb wywiadowczych w zamachach bombowych, które miały miejsce w magazynach wojskowych w 2014 roku w miejscowości Vrbtis, „są bezpodstawnymi i nieuchwytnymi wymówkami”, dodając, że „władze czeskie przypisały wcześniej Odpowiedzialność za te zamachy bombowe. Eksplozje dotyczą firm, które są ich właścicielami. „Te złoża”.

„Nie sposób też nie zauważyć amerykańskiego śladu” – zaznaczyli z rosyjskiego MSZ. Zwrócili uwagę, że „w ramach starań o usatysfakcjonowanie Stanów Zjednoczonych w kontekście niedawnych sankcji USA wobec Rosji czeskie władze przekroczyły w tym zakresie swoich panów za granicą”.

Moskwa wyraziła „aktywny” protest przeciwko Pradze i potwierdziła, że ​​podejmie środki zaradcze, „aby sprawcy tej prowokacji zdali sobie sprawę z całej odpowiedzialności, jaką ponoszą za zniszczenie podstaw normalnego rozwoju stosunków” między oboma krajami.

(Informacje z Latin Press s RT hiszpański)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *