Spodziewaj się czterech głównych huraganów atlantyckich w 2022 r.

Spodziewaj się czterech głównych huraganów atlantyckich w 2022 r.

Naukowcy z Colorado State University (CSU) Tropical Meteorology Project przewidują, że nadchodzący sezon huraganów na Atlantyku będzie obejmował co najmniej cztery główne huragany, dosięgnąć Reutera.

Zespół meteorologiczny spodziewa się łącznie 19 Burza tropikalna z wiatrem 63 km/hs 9 huraganów z wiatrem 119 km/h na Oceanie Atlantyckim, Morzu Karaibskim i Zatoce Meksykańskiej.

2022 znów będzie ponadprzeciętnym sezonem huraganów” – powiedział naukowiec Phil Klotzbach z Wydziału Nauk o Atmosferze Uniwersytetu Kalifornijskiego podczas Krajowej Konferencji Klimatu Tropikalnego, która odbyła się w tym tygodniu w Teksasie.

Jeśli tegoroczna prognoza się potwierdzi, Będzie to siódmy z rzędu sezon ponadprzeciętnych huraganów.

„Nie widzimy żadnych wielkich trendów, które kazałyby nam sądzić, że w najbliższym czasie będziemy mieć El Niño”, powiedział Klotzbach, dodając, że „jeśli wygląda na to, że było zajęte, to dlatego, że było”.

Zdaniem badaczy CSU nie Oczekiwać To wydarzenie pogodowe jest głównym czynnikiem tegorocznego sezonu cyklonów tropikalnych.

od zgoda Według US National Oceanic and Atmospheric Administration Office (NOAA, angielski akronim), średni sezon huraganów na Oceanie Atlantyckim to siedem z tych zjawisk, z których trzy są duże, a także 14 sztormów tropikalnych. (Wiadomości RT)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.