Spotkanie w drodze na szczyt Amazonii zaczyna się w Kolumbii

Spotkanie w drodze na szczyt Amazonii zaczyna się w Kolumbii

Leticia, stolica kolumbijskiego departamentu Amazonas, będzie miejscem wydarzenia, które zgromadzi ministrów środowiska z kraju gospodarza, Brazylii, Boliwii, Ekwadoru, Gujany, Peru, Surinamu i Wenezueli.

Zgodnie z zapowiedzią prezydent Kolumbii Gustavo Petro i prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva wezmą udział w spotkaniu, które ma również na celu generowanie wkładu, tworzenie strategicznych działań ochronnych, tworzenie wspólnych dzieł i języków, które pójdą na szczyt Amazonii w sierpniu w Belém de Barra (Brazylia).

Minister środowiska Kolumbii, Susana Muhammad, wyjaśniła, że ​​uczestnicy będą dyskutować, w jaki sposób granice wydobywcze mogą powstrzymać zarówno nielegalne wydobycie, jak i węglowodory promowane przez rządy w Amazonii.

„Również w odniesieniu do zarządzania biomem w całej G8, w jaki sposób społeczeństwo obywatelskie, władze tubylcze i wiedza są zaangażowane w budowanie kompleksowego planu” – podkreślił.

Podobnie – dodał w rozmowie z lokalną stacją – przeanalizują rozwój biogospodarki, aby społeczności regionu poprawiły jakość życia, ale jednocześnie odnowiły las.

Wydarzenie będzie miało na celu wzmocnienie Traktatu o współpracy między państwami 40 lat po jego utworzeniu i poruszy kwestię zrównoważonego finansowania, dzięki któremu las stanie się klimatycznym filarem ludzkości.

Z Leticii minister ostrzegł wczoraj, że jeśli Amazonka przekroczy 20 proc. wylesiania, osiągnie punkt bez powrotu, co oznacza, że ​​nie będzie miała zdolności do regeneracji.

„Z tych 20 procent lasy deszczowe Amazonii osiągnęły już 17 procent” – podkreślił minister.

Ostrzegł, że konsekwencje zniszczenia lub zniknięcia Amazonii są nieobliczalne w przyspieszeniu kryzysu klimatycznego na całej planecie.

Leticia Amazon Summit zgromadzi głosy i spostrzeżenia amazońskich ministrów, sektora cywilnego, władz tubylczych, sektora prywatnego, naukowców i badaczy.

jha/otf

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *