Stowarzyszenia kubańskie deklarują nieustanną walkę o obronę suwerenności

asociaciones-de-cubanos-declaran-lucha-perenne-por-defender-soberania

Zobowiązanie to zostało zawarte w końcowej deklaracji, która została wspólnie omówiona, przygotowana i zatwierdzona, kończąc Piąte Spotkanie Mieszkańców Kubańskich w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, koordynowane z Ekwadoru, miejsca tego wydarzenia, które odbyło się w formacie wirtualnym.

Nominacja była okazją do złożenia hołdu historycznemu przywódcy rewolucji kubańskiej, Fidelowi Castro, którego piąta rocznica śmierci przypadła dzień wcześniej i upamiętniła 150. rocznicę zamordowania ośmiu studentów medycyny, do której doszło 27 listopada. 1871.

Jak zauważyli ci, którzy uczestniczyli w Spotkaniu Kontynentalnym, spotkanie to zbiega się również z zaostrzeniem walki przeciwko nasilającej się agresji imperializmu Stanów Zjednoczonych na Kubę, kraj znajdujący się pod gospodarczą, handlową i finansową blokadą od ponad sześciu dekad. Nawet w ostatnich latach.

W tekście, który został przyjęty z przekonaniem Martí, że „ojczyzną jest ludzkość”, obecni zgodzili się na bezwarunkową walkę ludu o suwerenność i niepodległość Kuby, a także na kontynuowanie nieustannej walki o zniesienie embarga , co, jak twierdzą: dławi kubańską gospodarkę i narusza prawa .

Inne działania podejmowane były w celu utrzymania aktywnej czujności wobec agresywnej eskalacji Stanów Zjednoczonych i ich prób podważenia porządku politycznego i konstytucyjnego poprzez miękkie zamachy stanu w celu wymuszenia zmiany reżimu wbrew woli kubańskiej większości oraz wzmocnienia kontynentalnych więzi braterstwa i solidarności .

Zorganizowała również kubańskie stowarzyszenia zgrupowane w sieci Ameryki Łacińskiej i Karaibów, aby wzmocnić wsparcie dla rodzin i rządu krajowego poprzez kampanie solidarności, jako sposób na przeciwdziałanie blokadzie i próbom destabilizacji Terytorium Północnego.

Zgodzili się również na prowadzenie działań komunikacyjnych, które wzmocnią wartości ludzkie, kulturę, tożsamość narodową i tradycje narodowe w obliczu zarzutu zszargania wizerunku Kuby i jej obywateli mieszkających za granicą.

Ostatnie elementy tekstu towarzyszą rewolucyjnym przekształceniom kierowanym przez rząd w celu osiągnięcia bardziej inkluzywnego, zamożnego i zrównoważonego socjalizmu, a także z zadowoleniem przyjmuje wysiłki instytucji krajowych na rzecz budowania nowych przestrzeni zbliżenia między Kubą a jej imigrantami. .

Podczas spotkania była jednomyślna propozycja zorganizowania Szóstego Spotkania Regionalnego w Wenezueli.

pokój / scm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *