Światowa Organizacja Zdrowia potwierdza, że ​​„wariant omikronowy nie zmienia charakteru stojącego przed nami wyzwania”

Światowa Organizacja Zdrowia potwierdza, że ​​„wariant omikronowy nie zmienia charakteru stojącego przed nami wyzwania”

Wszystko pozostaje takie, jakie jest. Do takiego wniosku doszedł w środę Światowa Organizacja Zdrowia (Światowa Organizacja Zdrowia) w zakresie Do omikronowego wariantu koronawirusa, przynajmniej do czasu, gdy badania naukowe otrzymają więcej informacji na ten temat. Wskazał, że ta nowa mutacja wirusa „nie zmienia charakteru wyzwania, przed którym stoimy”. Mike Ryan Dyrektor Programu Zdrowia Publicznego ww. agencji.

Nie można obecnie potwierdzić, że ten wariant jest bardziej zaraźliwy niż poprzedni lub że jego objawy są mniej nasilone, jak mówiono. „Jest za wcześnie, aby to wszystko potwierdzić i musimy poczekać na ostateczne wyniki egzaminów” – dodał.

Szczepienia co sześć miesięcy

Odnośnie możliwości szczepień co pół roku Ryan wyjaśnił, że na podjęcie ostatecznej decyzji w tym zakresie „będzie musiało upłynąć więcej czasu”, dodając, że jest też za wcześnie, aby powiedzieć, czy wariant omikronowy Działa na dzieci różni się od poprzednich mutacji.

„Musimy nadal działać w tym samym tonie i podejmować najwyższe środki ostrożności” – dodał. „Do dziś, dzięki posiadanym informacjom, delty są nadal najniebezpieczniejszą alternatywą”.

Omicron, dominujący w 2022 roku?

Światowa Organizacja Zdrowia wyjaśniła również, że liczba nowych globalnych przypadków Covid-19 zmniejszyła się w zeszłym tygodniu po prawie dwóch miesiącach wzrostów i wskazała, że ​​postępy wariantu omicron, który powoli zaczyna zastępować delta, To może uczynić go największą dominantą pandemii w tym roku.

Od 6 do 12 grudnia na planecie zarejestrowano cztery miliony przypadków COVID-19, 5% mniej niż w poprzednim tygodniu, Podczas gdy zgony, których krzywa jest stosunkowo płaska od października, spadły o 10% do 47 000, zgodnie z najnowszym raportem epidemiologicznym Światowej Organizacji Zdrowia.

ECDC ostrzega, że ​​sama szczepionka nie zatrzymuje wirusa

Równolegle z Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) wskazało w środę, że samo szczepienie nie wystarczy, aby powstrzymać działanie wariantu omikronu, ale raczej należy podjąć „silne” środki w celu ograniczenia jego przenoszenia i złagodzenia zdrowia publicznego.

W oświadczeniu agencja ostrzegła przed potrzebą „ochrony najbardziej wrażliwych populacji” w nadchodzących miesiącach, a nie ma wystarczająco dużo czasu, aby to osiągnąć za pomocą obecnych szczepionek.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.