Tajfun Taukta spowodował dwie zgony w indyjskim stanie Kerala – Prinsa Latina

Tajfun Taukta spowodował dwie zgony w indyjskim stanie Kerala - Prinsa Latina

Indyjski Departament Meteorologiczny stwierdził, że jest bardzo prawdopodobne, że Taukta stanie się silną burzą cyklonową.

Hinduska gazeta podała, że ​​podczas ulewnych deszczy 2000 osób zostało przeniesionych do 71 obozów w Kerali.

Centralna Komisja ds. Wody wydała ostrzeżenie o powodzi w Kerali w związku ze wzrostem poziomu wody w kilku rzekach.

W stanach Kerala, Karnataka, Tamil Nadu, Gudźarat, Maharasztra i Goa rozmieszczono ponad 100 zespołów ratowniczych, podczas gdy marynarka wojenna i siły powietrzne pomagają w operacjach niesienia pomocy.

Oczekuje się, że intensywność deszczu wzrośnie u wybrzeży Karnataki, Maharasztry i Gudżaratu w ciągu najbliższych 48 godzin, powodując szkody w gospodarstwach rolnych i drogach.

Ostrzeżono rybaków, aby pozostali na lądzie, zwłaszcza w Kerali, gdzie burza spowodowała w sobotę duże straty materialne.

Jest to pierwszy tajfun w tym roku i nadchodzi, gdy Indie borykają się z bezprecedensowym wzrostem zachorowań na Covid-19.

Premier Narendra Modi spotkał się w sobotę, zachęcając do przygotowań do zarządzania epidemią w szpitalach, łańcucha chłodniczego szczepionek, dostarczania energii i przechowywania leków na obszarach dotkniętych tajfunem.

Według indyjskiego Departamentu Meteorologicznego huragan dotknie pięć stanów z ulewnymi lub bardzo silnymi opadami deszczu i silnymi wiatrami do 175 kilometrów na godzinę.

Indyjskie Siły Powietrzne utrzymują 16 samolotów transportowych i 18 helikopterów gotowych do radzenia sobie z sytuacją, która może wyniknąć z Cyclone Taukta.

jcm / abm / cvl

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *