Tajfun Taukta spowodował dwie zgony w indyjskim stanie Kerala – Prinsa Latina

Tajfun Taukta spowodował dwie zgony w indyjskim stanie Kerala - Prinsa Latina

Indyjski Departament Meteorologiczny stwierdził, że jest bardzo prawdopodobne, że Taukta stanie się silną burzą cyklonową.

Hinduska gazeta podała, że ​​podczas ulewnych deszczy 2000 osób zostało przeniesionych do 71 obozów w Kerali.

Centralna Komisja ds. Wody wydała ostrzeżenie o powodzi w Kerali w związku ze wzrostem poziomu wody w kilku rzekach.

W stanach Kerala, Karnataka, Tamil Nadu, Gudźarat, Maharasztra i Goa rozmieszczono ponad 100 zespołów ratowniczych, podczas gdy marynarka wojenna i siły powietrzne pomagają w operacjach niesienia pomocy.

Oczekuje się, że intensywność deszczu wzrośnie u wybrzeży Karnataki, Maharasztry i Gudżaratu w ciągu najbliższych 48 godzin, powodując szkody w gospodarstwach rolnych i drogach.

Ostrzeżono rybaków, aby pozostali na lądzie, zwłaszcza w Kerali, gdzie burza spowodowała w sobotę duże straty materialne.

Jest to pierwszy tajfun w tym roku i nadchodzi, gdy Indie borykają się z bezprecedensowym wzrostem zachorowań na Covid-19.

Premier Narendra Modi spotkał się w sobotę, zachęcając do przygotowań do zarządzania epidemią w szpitalach, łańcucha chłodniczego szczepionek, dostarczania energii i przechowywania leków na obszarach dotkniętych tajfunem.

Według indyjskiego Departamentu Meteorologicznego huragan dotknie pięć stanów z ulewnymi lub bardzo silnymi opadami deszczu i silnymi wiatrami do 175 kilometrów na godzinę.

Indyjskie Siły Powietrzne utrzymują 16 samolotów transportowych i 18 helikopterów gotowych do radzenia sobie z sytuacją, która może wyniknąć z Cyclone Taukta.

jcm / abm / cvl

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *