Tłumy głosujące w Hiszpanii pomimo deszczu

Tłumy głosujące w Hiszpanii pomimo deszczu

Pomimo ulewnych deszczy w niektórych regionach kraju, spotkanie odbywa się przy urnach przy dużej frekwencji. Sondaże przewidują niewielkie nastawienie w kierunku dominacji konserwatywnej Partii Ludowej.

Jeśli zostanie to potwierdzone, będzie to ważny krok lidera Partii Ludowej, Alberto Núñeza Figo, w jego aspiracjach do przejęcia Pałacu Moncloa w wyborach parlamentarnych w listopadzie przyszłego roku.

Jednak wyraźnie powinien mieć poparcie skrajnej prawicy Vox, z wyjątkiem obszarów tak uzależnionych od Populares, takich jak Madryt, gdzie obecna przewodnicząca społeczności Isabel Diaz Ayuso i burmistrz José Luis Martínez Almeida wydają się gotowi powtórzyć swoje stanowisko.

Nie, a priori przewaga Partii Ludowej nie będzie absolutna i popchnie lewicę, z socjalistami PSOE na czele, blok Zjednoczony We Can (Izquierda Unida y Podemos) może zachować pewną równowagę i pozostawić otwarte oczekiwania wobec Listopad.

W każdym razie to, co wydarzy się w niedzielę, będzie miało jakiś wpływ na wybory parlamentarne w listopadzie przyszłego roku, a stawką, na pierwszy rzut oka, jest ostateczna zmiana koloru politycznego.

Formuła szefa rządu Pedro Sancheza z sojusznikami była pozytywna pod względem socjalnym, ale wpływ kryzysu energetycznego, wysoka inflacja i niestabilny wzrost stworzyły dla niego problemy.

Do tego dochodziło zużycie skutków Covid-19, dyskusje o zmianach w tzw. ustawie Tak jest tak, o przestępstwach seksualnych, a ostatnio skargi na kupowanie głosów, głównie od kandydatów socjalistów, rejestracja z wnioskodawców będących byłymi członkami ETA.

35,6 mln wyborców musi pójść do urn, aby wybrać swoich przedstawicieli w 12 regionach autonomicznych i 8 131 rad miejskich (burmistrzów) w Hiszpanii.

Podobnie, będzie to dokładna data odnowienia zgromadzeń (parlamentarzy) autonomicznych miast Ceuty i Melilli, wraz ze zgromadzeniami wysp, wyłącznych administracji Wysp Kanaryjskich.

W wyborach, w których weźmie udział 1,7 mln młodych ludzi w wieku od 18 do 23 lat, a głosować będzie 414 tys. obcokrajowców mieszkających w kraju iberyjskim, zostanie rozmieszczonych około 100 tys. pododdziałów państwowych sił bezpieczeństwa i legionistów.

rgh/ft

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *