Tworzą mapę świata, aby zobaczyć wpływ ścieków na ekosystemy przybrzeżne

Tworzą mapę świata, aby zobaczyć wpływ ścieków na ekosystemy przybrzeżne

Ludzkie ścieki mogą wprowadzać do oceanu patogeny i patogenny azot, wpływając na zdrowie ludzi, a także na ekosystemy przybrzeżne. Fot. PL.

Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych opracowali pierwszą do uchwycenia mapę w wysokiej rozdzielczości Wpływ ścieków ludzkich na ekosystemy przybrzeżne na całym świecie, przekroczony dzisiaj.

Stworzony przez ekspertów z Uniwersytetu Santa Barbara w Kalifornii i Casade Tuholske.Instytut Narzędzie do szacowania ilości azotu i patogenów uwalnianych do obszarów przybrzeżnych z wszelkiego rodzaju źródeł ścieków ludzkich, w tym kanalizacji, systemów kanalizacyjnych i nieoczyszczonych gruzu.

Zgodnie z artykułem opublikowanym w środę w magazynie PLoS One, Analiza ponad 130 000 zbadanych zlewni wskazuje, że ścieki ludzkie wprowadzają do ekosystemów przybrzeżnych 6,2 Tg azotu rocznie, co stanowi około 40% szacowanych pozostałości z rolnictwa.

W tekście stwierdzono, że 63% tego azotu pochodzi z kanalizacji. 32% odpadów nie jest przetwarzanych; oraz 5% ludzkich systemów kanalizacyjnych.

Naukowcy zidentyfikowali również gorące punkty ekspozycji na azot w rafach koralowych w Chinach, Kenii, Haiti, Indiach i Jemenie.

Wyjaśnij to Ludzkie ścieki mogą wprowadzać do oceanu patogeny i azot, wpływając na ludzkie zdrowie, a także ekosystemy i społeczności przybrzeżne, których działalność gospodarcza polega na rybołówstwie.

Skala ilości ścieków wpływających na ekosystemy przybrzeżne na całym świecie jest oszałamiająca. Naukowcy wskazali, że mamy nadzieję, że mapa ta doprowadzi do identyfikacji obszarów priorytetowych, które pomogą grupom ochrony mórz i opracowaniu polityk publicznych w celu poprawy sytuacji.

Narzekali, że większość badań nad wpływem człowieka na ekosystemy przybrzeżne koncentruje się na pozostałościach rolniczych, podczas gdy ścieki ludzkie są „ograniczone”.

Zobacz też:

70% ścieków w Ameryce Łacińskiej wraca do rzek nieoczyszczonych

(z informacją z PL)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *