Uczniowie i nauczyciele maszerują w walce ekwadorskich nauczycieli (+ zdjęcia)

estudiantes-y-docentes-marchan-por-lucha-del-magisterio-de-ecuador

Mobilizacja rozpoczęła się w siedzibie Centrum Szkolnictwa Wyższego, gdy protestujący przenieśli się do Trybunału Konstytucyjnego z żądaniem zatwierdzenia reformy ustawy zasadniczej o edukacji międzykulturowej (LOEI), która obejmuje świadczenia dla studentów i nauczycieli w sektorze publicznym. .

Młodzi ludzie wykorzystali tę przestrzeń, by wyrazić swoje poparcie dla osób, które przez 18 kolejnych dni kontynuują strajk głodowy przed sądem, czekając na jego ogłoszenie pełnego prezydenckiego weta w sprawie zmian w LOEI.

W skrajnej mierze nazwanej przez Krajowy Związek Nauczycieli (UNE), który już wyrządził szkodę zdrowiu części strajkujących, nauczycieli, studentów, przedstawicieli organizacji społecznych, witalnych i kobiecych oraz rodziców uczniów.

Przewodnicząca UNE Isabel Vargas i przewodniczący Związku Studentów Uniwersyteckich w Ekwadorze Mauricio Chiluisa należą do grupy strajkującej w Quito, podczas gdy w Guayaquil podobną pracę wykonują inni nauczyciele i studenci.

Dziś Uniwersytet Centralny, Wydział Filozoficzny walczy tu o to, aby zwycięstwo w przyszłości było również nasze, co podkreślił jeden z uczestników mobilizacji.

W imieniu strajkujących Lisbeth Compal, prezes Stowarzyszenia Szkoły Zawodowych Nauk Społecznych UCE, powiedziała: „Byliśmy głodni, ale głównie sprawiedliwości, aby sąd poświadczył prawo, na które ekwadorscy nauczyciele zasługują i które zostało odebrane za lat.”

    Uczniowie i nauczyciele maszerują do walki nauczycieli z Ekwadoru

Podobnie ostrzegł, że ciało studenckie broni dziś LOEI, ale pewnego dnia przejmie kontrolę nad krajem i ulicami w obronie ustawy zasadniczej o szkolnictwie wyższym”.

„Jesteśmy słabi, mamy różne komplikacje zdrowotne i jesteśmy daleko od naszej rodziny z powodu aroganckiego rządu, który woli inwestować w policję i siły zbrojne oraz dyskryminuje nauczycieli w naszym kraju” – powiedział Neri Francisco Padilla, z Kolegium Filozofii.

jha / scm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *