UNESCO świętuje swoje powstanie i broni solidarności i kultury | Aktualności

W ten piątek UNESCO obchodzi 75. rocznicę swojego istnienia, a uczyniło to przy udziale co najmniej 25 przywódców podczas oficjalnej uroczystości zorganizowanej w tym celu w swojej siedzibie w Paryżu we Francji, by uczcić osiągnięcia i porażki wielostronnego podmiotu.

Przeczytaj także:

Rozpoczyna się 14. Międzynarodowa Wystawa Biennale w Hawanie

Wydarzenie jest częścią 41. Konferencji Generalnej, organu zarządzającego, który spotyka się w dniach 9-24 listopada z tematami w porządku obrad, takimi jak wyzwania edukacyjne po katastrofie Covid-19, promowanie edukacji, etyki w sztucznej inteligencji oraz promowanie koncepcji otwartej nauki ścisłe.

Niedawno ponownie wybrana dyrektor generalna, Audrey Azoulay, podkreśliła w swoim przemówieniu, że UNESCO powstało z moralnych i materialnych skutków II wojny światowej (1939-1945), przy założeniu, że pokój musi opierać się na takich fundamentach, jak „intelektualny i solidarność moralna”. ludzkość.”Organizacja, 75 lat po swoim powstaniu, broni wciąż podstawowych filarów solidarności, opowiadając się za prawem do edukacji, zachowując wspólne skarby ludzkości i wnosząc moralny kompas do technologii.

UNESCO reprezentuje awangardę rewolucyjnych koncepcji, takich jak Powszechna Konwencja o Prawach Autorskich, zachowanie i ochrona miejsc światowego dziedzictwa, tworzenie rezerwatów biosfery oraz międzynarodowa współpraca w tych i innych kwestiach. Organizacja Matthew Gevil.

Dodał, że wielostronny podmiot nadal niestrudzenie działa na rzecz kultury, integracji ludzi, budowania pokoju i postępu.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *