W Chile wykluczono zakażenie ptasią grypą u ludzi

Minister rolnictwa Esteban Valenzuela i dyrektor Krajowej Służby ds. Zapobiegania i Reagowania na Katastrofy Álvaro Hormazábal zgodzili się, że nikt nie ma wirusa H5N1.

Hermasabal stwierdził, że sytuacja jest monitorowana po wykryciu jednego przypadku w Ekwadorze, dwóch w Stanach Zjednoczonych i jednego w Chinach.

W odniesieniu do ognisk, które wystąpiły w dwóch zakładach przemysłu drobiarskiego, w okręgach O’Higgins i Bio-Bio, Szef Rolnictwa potwierdził, że zostały one praktycznie wyeliminowane i nie ma nowych zakażeń.

Wszyscy pracownicy tych placówek zostali przebadani i uzyskali wynik negatywny na obecność wirusa.

W tym sensie, dodał Valenzuela, prowadzi rozmowy ze Stanami Zjednoczonymi, Meksykiem, Unią Europejską i Chinami, aby jak najszybciej wznowić eksport białego mięsa i jaj.

Tymczasem w rezerwacie przyrody Carlos Anwanter, położonym w południowym mieście Valdivia, ostrzegają, że od 10 do 15 procent populacji pelikanów czarnoszyich może umrzeć z powodu ognisk choroby odnotowanych w tych obiektach.

Nie ma lekarstwa na grypę lub ptasią grypę i jest ona wysoce zaraźliwa, dlatego konieczne jest izolowanie zdrowych gatunków i poświęcanie tych, które zostały zarażone wirusem, aby przerwać łańcuch przenoszenia.

Z wyjątkiem regionów Aisne i Magallanes choroba występuje już w pozostałej części Chile.

pamięć / samochód / eam

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *