W najbliższych dniach na Kubę może uderzyć huragan

W najbliższych dniach na Kubę może uderzyć huragan

a szeroki obszar burz i deszczów przemieszczających się przez wschodnie Morze Karaibskie może przekształcić się w tropikalny cyklon lub tornado W najbliższych dniach i wpłyną na KubęCentrum prognoz ostrzegło Instytut Meteorologiczny Wyspa.

Państwo wydało w czwartek pierwsze memorandum w sprawie tego zjawiska, w którym się do tego odniosło „Obserwuj uważnie” obszar złej pogody, który obejmuje północną Wenezuelę, Antyle Holenderskie i południową część Małych Antyli.

„To zakłócenie jest związane z aktywną falą tropikalną, która ma centrum niskiego ciśnienia na swojej osi. System prawdopodobnie przekształci się w tropikalną depresję w ciągu najbliższych 24 do 48 godzin, ponieważ porusza się z zachodu na północny zachód” – cytował jako powiedzenie. The oficjalna strona Kubadebata.

Według National Hurricane Centre (NHC) w Miami zjawisko to ma 90% szans na rozwinięcie się w ciągu najbliższych 24 godzin. W tej chwili na Małych Antylach i Wenezueli pada ulewny deszcz.

Według meteorologów w ten weekend przesunie się w kierunku środkowej części Karaibów i może stać się kolejnym huraganem sezonu.

Jednak centrum prognoz poinformowało, że „Fala równikowa” porusza się powoli w niekorzystnych dla jej rozwoju warunkach atmosferycznych, ze względu na silne wiatry w górnych warstwach troposfery. Warunki te staną się bardziej sprzyjające w nadchodzących dniach na środkowych Karaibach, gdzie mogą osiągnąć szybki rozwój cyklonów tropikalnych, ponieważ ich ścieżka jest nachylona na północny zachód”.

Jak dotąd modele przewidywania trajektorii, o których mowa, pokazują różne możliwości na zachodnich Karaibach, od zachodnich i centralnych regionów Kuby po kanał Jukatan lub półwysep o tej samej nazwie między poniedziałkiem 26 a wtorkiem 27 w przyszłym tygodniu.

W niedzielną noc system może być obecny na wodach zachodnich Karaibów, między morzami na południe od Kubyna zachód od Jamajki i na północny wschód od Cabo Gracias a Deus, w Nikaragui.

Prognozy opisali obecny sezon huraganów na Atlantyku, który trwa od 1 czerwca do 30 listopada, jako „wyjątkowo aktywny”, z przewidywanymi do 17 huraganami, z których dziewięć może osiągnąć kategorię huraganów.

Kubański Instytut Meteorologiczny przewidział, że jeden z tych huraganów z prawdopodobieństwem 85% może uderzyć w wyspęczyli prawdopodobieństwo spadające do 60% w przypadku huraganu.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.