W ten sposób możesz ubiegać się o azyl w Stanach Zjednoczonych bez wizyty w CBP One

W ten sposób możesz ubiegać się o azyl w Stanach Zjednoczonych bez wizyty w CBP One

Na końcu art. 42 administracja Stanów Zjednoczonych przekazała procedury składania wniosków o azyl dla cudzoziemców. Istnieją jednak wyjątki dla imigrantów, którzy nie muszą prosić o rozmowę kwalifikacyjną za pośrednictwem aplikacji CBP One. Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) informuje, że obecne procedury przyznawania azylu są modyfikowane w zależności od specyfiki krajów lub obywateli. Przepisy te karzą osoby przekraczające granice Ameryki Północnej bez zgody władz imigracyjnych.

W przypadku wykrycia takich naruszeń imigrantom odmawia się możliwości uzyskania azylu. Ale prawo przewiduje również trzy wyjątki w szczególnych przypadkach.

Wyjątki, które mają zastosowanie

Pierwsza sytuacja dotyczy pracowników zagranicznych, którzy przybywają na przejście graniczne bez ubiegania się o CBP One. Osoby te muszą udowodnić, że nie mogą uzyskać dostępu do wirtualnej witryny, ponieważ nie znają języka, są analfabetami lub mają wadliwą technologię.

Drugim powodem uzyskania azylu bez umówienia się na wizytę jest odmowa innemu krajowi tego celu w trakcie imigracji. Trzeci i ostatni wyjątkowy warunek dotyczy małoletnich, którzy nie pozostają pod opieką osoby dorosłej.

Po potwierdzeniu którejkolwiek z tych kwestii zostaną przeprowadzone wywiady z obywatelami, aby potwierdzić, że przyczyną wysiedlenia jest strach. Migranci, którzy nie podlegają powyższym trzem wyjątkowym okolicznościom, mogą zwrócić się o inne uzasadnienia.

Powody te obejmują pilną potrzebę związaną z chorobą oraz zagrożenie bezpieczeństwa fizycznego w wyniku molestowania, przemocy, porwania lub morderstwa. Ponadto przyjmowane są ofiary wyzysku i nielegalnego handlu ludźmi.

Przepisy są precyzyjne i zawierają szczegółowy przegląd każdego procesu. Jednak wielu użytkowników skrytykowało pracę Urzędu Celnego i Ochrony Granic (CBP). Funkcjonariusze poinformowali, że wszyscy migranci zostali przyjęci, a czas reakcji był opóźniony ze względu na tłok obywateli z różnych krajów.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *