Walki w Gazie, sytuacja ludności cywilnej i nie tylko

Walki w Gazie, sytuacja ludności cywilnej i nie tylko

Oczekiwanie „nie do zniesienia” twierdzi matka ostatniej 95-letniej Amerykanki, która prawdopodobnie jest przetrzymywana jako zakładniczka przez Hamas.

Gadi Hajji po lewej stronie i Jodi Hajji.  Prawidłowy.  (Przesłane przez rodzinę Hajji)

Gadi Hajji po lewej stronie i Jodi Hajji. Prawidłowy. (Przesłane przez rodzinę Hajji)

Rodzina Judy Weinstein Hajji i Jad Hajji spędziła ostatnie 11 tygodni na modlitwie i błaganiu o powrót swoich bliskich – dwóch obywateli amerykańskich, którzy prawdopodobnie są przetrzymywani przez Hamas jako zakładnicy.

W piątek pojawiła się wiadomość, że Gad, 73-letni Amerykanin izraelskiego pochodzenia, zmarł w areszcie Hamasu. Uważa się, że wśród zakładników nadal przebywa jego żona Judy, a rodzina uparcie wierzy, że pewnego dnia zostanie uwolniona.

„Mam nadzieję, że Jodi zostanie zwolniona, że ​​otrzyma jakąś opiekę medyczną i będzie mogła wrócić do domu” – powiedziała CNN Andrea Weinstein, siostra Jodi, w wywiadzie udzielonym w tym tygodniu przed wiadomością o śmierci Gadda. „Obyśmy ją objęli i byli przy niej na wszystko, czego potrzebuje, aby wyzdrowieć z tej strasznej sytuacji, którą musiała znosić”.

Judy, 70-letnia kobieta posiadająca obywatelstwo izraelskie, amerykańskie i kanadyjskie, to kolejna Amerykanka, która prawdopodobnie znajduje się wśród zakładników przetrzymywanych w Gazie. Sześciu innych Amerykanów, wszyscy mężczyźni, również pozostaje w niewoli.

Początkowo sądzono, że Jodi może brać udział w umowie dotyczącej zakładników zawartej w zeszłym miesiącu na rzecz Hamasu mającej na celu uwolnienie co najmniej 50 kobiet i dzieci. Podczas gdy na mocy porozumienia dwóch Amerykanów zostało zwolnionych, Jodi nie. Izrael zaproponował tygodniową przerwę w wojnie w celu zwrotu 35 zakładników, ale Hamas odrzuca wszelkie dyskusje na temat wymiany więźniów do czasu zakończenia przez Izrael operacji wojskowej, podało w piątek CNN.

Chociaż urzędnicy amerykańscy uważają, że istnieje sposób na uwolnienie większej liczby zakładników, wydaje się, że rodzina Jodi może tylko czekać.

„Nasze serca są złamane” – powiedziała Weinstein mieszkająca w New Haven w stanie Connecticut. „Myśleć, że ktokolwiek mógłby skrzywdzić moją siostrę i jej męża, którzy są pokojowymi, kochającymi i hojnymi ludźmi, jest po prostu nie do przyjęcia”. „Naprawdę trudno sobie wyobrazić, co się dzieje”.

„Jestem bardzo zaniepokojona i zrozpaczona. Chcę wiedzieć, czy Jodi żyje i czy jest przetrzymywana jako zakładniczka. Brak wiedzy był nie do zniesienia” – powiedziała CNN 95-letnia matka Jodi w oświadczeniu.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *