Wenezuelscy socjaliści potępiają represje w Kolumbii – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

W oficjalnym oświadczeniu organizacja wyraziła również solidarność z krwiożerczymi braterskich Kolumbijczyków, którzy tylko podnoszą głos i otrzymują strzały z karabinu.

Zjednoczona Socjalistyczna Partia Politechniczna ostrzegła, że ​​za wszystko, co dzieje się w tym sąsiednim kraju, odpowiada „rząd narkotykowy Ivana Duque i jego przywódcy, Mentor Alvaro Uribe, który wydał armii i policji rozkaz zabijania ludzi”.

Wyrazili ubolewanie z powodu współudziału Grupy Lima, Unii Europejskiej, Organizacji Państw Amerykańskich (OAS) i jej Sekretarza Generalnego Luisa Almagro, który określił ją jako marionetkę imperializmu północnoamerykańskiego, haniebnego tematu, który tylko poświęca czas generowania arbitralnych i nielegalnych interwencji przeciwko suwerenności ojczyzny i ludności Wenezueli.

Socjaliści wenezuelscy wezwali ONZ do powstrzymania barbarzyństwa i masakr w Kolumbii, w przeciwnym razie dokument ograniczyłby, dołączyliby do wspólników z tym, co się tam dzieje.

Podkreślili, że użycie broni jest częścią ludobójczego programu systematycznych ataków przeprowadzanych na bratnich Kolumbijczyków pod ochroną rządu Stanów Zjednoczonych.

Wiedzcie, imperializm i ci, którzy milczą w obliczu tego, co się dzieje, że na ulicach naszego siostrzanego narodu jest zjednoczony naród, który przekształcił się w nie do pokonania mur moralności i godności, oddany poszanowaniu ich suwerenności, integralności i praw ( …) ”, wskazane w oświadczeniu.

Działania w Kolumbii rozpoczęły się dziewięć dni temu, ale to, co początkowo było pokojowym żądaniem odrzucenia reformy podatkowej zaproponowanej przez administrację Duque, stało się katalizatorem społecznej i politycznej sytuacji w kraju.

jcm / ycv

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *