Wiadomości, ataki odwetowe USA w Iraku i Syrii, napięcia na Bliskim Wschodzie i nie tylko

Wiadomości, ataki odwetowe USA w Iraku i Syrii, napięcia na Bliskim Wschodzie i nie tylko

Widok na zniszczony budynek podczas izraelskich ataków w Rafah w Gazie, 7 lutego 2004 r. (Zdjęcie: Jihad Al-Sharafi/Anadolu via Getty Images)

CNN uzyskało kopię odpowiedzi Hamasu na izraelską propozycję zawieszenia broni i dostarczenia pomocy humanitarnej w zamian za uwolnienie zakładników przetrzymywanych w Gazie, co potwierdził Muhammad Nazzal, wyższy rangą urzędnik ruchu ekstremistycznego.

Poniżej znajduje się opis każdego etapu:

Hamas powiedział, że pierwsza faza obejmie uwolnienie izraelskich zakładników, w tym kobiet i dzieci (poniżej 19 roku życia) „niebędących poborowymi, a także osób starszych i chorych, w zamian za określoną liczbę więźniów palestyńskich. ”

Decyzja obejmie także „zintensyfikowanie pomocy humanitarnej, przeniesienie sił z obszarów zaludnionych, rozpoczęcie prac odbudowy szpitali, domów i obiektów we wszystkich obszarach Gazy oraz umożliwienie Organizacji Narodów Zjednoczonych i jej agencjom świadczenia usług humanitarnych”. Tworzenie schronisk dla mieszkańców.

Pierwsza faza obejmuje także „tymczasowe zaprzestanie działań wojskowych i rozpoznania powietrznego oraz wycofanie sił izraelskich z zaludnionych obszarów Gazy równolegle do linii podziału, aby ułatwić wymianę zatrzymanych”.

Druga faza obejmie „zakończenie rozmów (pośrednich) w sprawie niezbędnych warunków kontynuacji wzajemnego zaprzestania działań wojennych i powrotu do stanu całkowitego spokoju”.

Celem tej fazy jest uwolnienie wszystkich zakładników płci męskiej przetrzymywanych w Gazie (cywilów i żołnierzy) „w zamian za określoną liczbę więźniów palestyńskich, kontynuację środków humanitarnych z pierwszej fazy oraz wycofanie sił izraelskich z granic wszystkich obszarów .” Gazy oraz kompleksową odbudowę domów, obiektów i infrastruktury, które zostały zniszczone we wszystkich obszarach Gazy.

On pamięta: Izrael wielokrotnie powtarzał, że nie wycofa swoich sił ze Strefy Gazy, dopóki nie zostanie osiągnięte całkowite zwycięstwo nad Hamasem i innymi grupami ekstremistycznymi w Strefie.

Trzeci etap ma na celu „wymianę ciał i szczątków zmarłych z obu stron po ich przybyciu i identyfikacji” wraz z dalszym napływem pomocy humanitarnej i odbudową.

Wreszcie Hamas proponuje, aby krajami-gwarantami porozumienia były Egipt, Katar, Turcja, Rosja i Organizacja Narodów Zjednoczonych. Stany Zjednoczone nie są zaliczane do krajów gwarantów.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *