Wiceprezydent Chin spotkał się z wicepremierem Etiopii

Wiceprezydent Chin spotkał się z wicepremierem Etiopii
przez shenhua | W dniu 27 maja 2023 r. | 11:10

(Xinhua / Xinhua)

Chiński wiceprezydent Han Zheng spotkał się w piątek w Pekinie z wicepremierem i ministrem spraw zagranicznych Etiopii Demeke Mekonnenem Hassanem.

Odnotowując, że Chiny i Etiopia są wszechstronnymi partnerami strategicznymi współpracy, Han podziękował Etiopii za zdecydowane wsparcie Chin w ochronie podstawowych interesów.

Chiny zdecydowanie wspierają Etiopię w konsolidacji jedności, pokoju i ożywienia gospodarczego, podkreślił Han, dodając, że Chiny są gotowe do współpracy z Etiopią, aby wspólnie zbudować wysokiej jakości Pas i Szlak, rozszerzyć praktyczną współpracę i usprawnić wymianę osobistą.

Demeke docenił zdecydowane wsparcie Chin dla Etiopii w przywracaniu pokoju i odpowiadaniu na wyzwania, dodając, że Etiopia jest gotowa aktywnie uczestniczyć w realizacji ważnych chińskich inicjatyw.

(Xinhua / Shen Hong)

(Xinhua / Xinhua)

Demeke powiedział, że Etiopia uważa Chiny za ważnego partnera w osiąganiu swoich niezależnych celów rozwojowych, ma nadzieję na dalsze otrzymywanie wsparcia Chin w obszarach takich jak powojenna odbudowa i rozwój gospodarczy, a także z zadowoleniem przyjmuje inwestycje chińskich firm w Etiopii.

(redaktor strony internetowej: Zhao Jian, 周雨)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *