Więcej zeznań w sprawie impeachmentu Rzecznika Praw Obywatelskich w Ekwadorze – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Dziewięć osób zostało wezwanych na ten dzień, ale niektórzy przeprosili za stawienie się, w tym były minister zdrowia publicznego Mauro Falcone, w którego domu Carrion rzekomo popełnił przestępstwo napaści na tle seksualnym, co jest jednym z powodów, dla których staje przed procesem karnym, a także sądzony w Parlamencie.

Jak wyjaśnił były prezydent, nie może on być częścią zeznań, ponieważ jest świadkiem chronionym w sprawie przeciwko obrońcy, ponieważ domniemane przestępstwo zostało popełnione w jego domu i przeciwko jego ukochanemu partnerowi.

Augusto Rodas, prawnik ds. praw człowieka Republiki Gwatemali i prezes Ibero-American Federation of Ombudsman, który zrzesza i reprezentuje 103 adwokatów, prawników, usługodawców, komisarzy i przewodniczących publicznych komisji praw człowieka z 22 krajów, również usprawiedliwia samego siebie.

Ze swojej strony szef zespołu legislacyjnego Fernando Villavicencio wyjaśnił, że Carrion, który przebywał w areszcie od maja zeszłego roku, został poinformowany o etapach zwolnienia iw tym kontekście jego żona ma być jutro przetrzymywana.

Wśród tych, którzy się pojawili byli Juan Zapata (dyrektor generalny ECU911), Johnny Lima, Darwin Naranjo (agenci ochrony padliny) i Gabriel Martinez (były minister rządu).

Jak poinformowała komisja, rzecznik zażądał włączenia nowych manifestacji do procesu impeachmentu przeciwko niemu.

Z tego powodu kalendarz został zmieniony. Grupa parlamentarna powiedziała w odpowiedzi na prośbę codziennie, do soboty 4 września, będziemy przyjmować tych, którzy zostali wezwani.

Członkowie Zgromadzenia Ricardo Vanegas (Pachakotic) i Yesena Guamani (Lewica Demokratyczna) zwrócili się o proces, zarzucając nadużycie środków publicznych i niewykonywanie swoich obowiązków w zakresie zapobiegania okrutnemu, nieludzkiemu i poniżającemu traktowaniu.

msm / scm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *