Wietnam otwiera najdłuższy szklany most na świecie

Wietnam otwiera najdłuższy szklany most na świecie

Wietnam został otwarty w ostatnią sobotę 28 maja Najdłuższy szklany most na świecie znajduje się w prowincji Son La. Jak podały lokalne media, most został zainaugurowany tradycyjnym tańcem smoka, który został zmanipulowany przez grupę artystów, inicjując w ten sposób błogosławieństwo tej wyjątkowej konstrukcji.

To jest most, który wszedł Księga Rekordów Guinnessa Teraz otwarte dla publiczności. Most dla pieszych, ochrzczony jako „Most Białego Smoka”, zbudowany jest na wysokości 150 metrów, z trzech warstw 4 szkła hartowanegoGrubość 0mm może wytrzymać całkowitą wagę 450 osób Który łączy dwie oddzielone od siebie góry – Całkowita długość 632 metry. Dodatkowo uzupełniono go ścieżką o długości ponad 340 metrów otaczającą klif.

Teraz ten most jest rekordem Guinnessa na najdłuższy szklany most na świecie, ale poprzedni rekord został ustanowiony przez most w Chinach.

To nie jedyny szklany most w Wietnamie

Jednak most ten nie jest jedynym w Wietnamie wykonanym ze szkła, ponieważ in Hrabstwo Lai Chau (jak widać na powyższym filmie) ma jeden Który znajduje się na szczycie góry o wysokości 2200 m n.p.m. Most ma 60 metrów długości i jest wykonany ze szkła hartowanego.

Aby dostać się na most, który został ukończony w listopadzie 2019 r., zwiedzający będą musieli przejść przez kilka gór, a następnie wjechać na most windą.

Jestem pewien, że jesteś zainteresowany…

Finestres, niezamieszkane miasto w Aragonii, które ma swój własny „mur chiński”


You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.