Zaniedbania Maduro pogłębiają kryzys w przemyśle naftowym

Zaniedbania Maduro pogłębiają kryzys w przemyśle naftowym

Carakas. – W Porozumieniu z Barbadosu nakreślono mapę złagodzenia przez Stany Zjednoczone sankcji nałożonych na Wenezuelę, pod warunkiem że reżim będzie dotrzymywał szeregu zobowiązań, takich jak uwolnienie więźniów politycznych, ustalenie daty wyborów prezydenckich i delegowanie prezydentury. Kandydaci biorą udział w wyborach w sposób swobodny i przejrzysty.

Obecnie nie udało się tego osiągnąć Stany Zjednoczone oświadczyły, że nie odnowią licencji 44, przez co niektóre sankcje staną się bardziej elastyczne Jego termin upływa w kwietniu przyszłego roku, jeśli nie zostanie uporządkowany przebieg procesu demokratycznego.

Taka jest ocena wenezuelskiego ekonomisty i eksperta ds. ropy naftowej, Jose Toro Hardy’egoDodał, że przystąpienie Stanów Zjednoczonych do Porozumienia z Barbadosu, zatwierdzonego przez opozycję i partię rządzącą, przyniosło pewien postęp w odpowiedzi na żądania Maduro dotyczące zniesienia sankcji i poprawy funkcjonowania gospodarki.

Wszystko to miało miejsce w zamian za to, że Nicolas Maduro wypełnił swoje zobowiązanie, „ale tym, co zrobił, było zatwierdzenie dyskwalifikacji Marii Coriny Machado, która wygrała prawybory opozycji, zdobywając ponad 90% głosów. Dlatego Stany Zjednoczone ogłosiły, że nie przedłużą zniesienia sankcji od kwietnia, mimo że ponownie nałożyły część sankcji związanych z górnictwem. Ropa naftowa, Wenezuela i Zatoka Perska.

Kwestionowane bezpieczeństwo prawne

Maria Corina Machado została zdyskwalifikowana przez decyzję o braku obrony Podważa to bezpieczeństwo prawne i wpływa również na inwestorów, którzy przed rozpoczęciem ćwiczeń potrzebują jasnego stanowiska w sprawie respektowania ustaleń na poziomie politycznym.

Wybitny analityk, z którym rozmawiał m.in Dziennik Las Americas Powiedział, że Unia Europejska, Wielka Brytania i kilka krajów w regionie również zwróciły uwagę na ograniczenia wolnych, uczciwych i przejrzystych wyborów.

Dla eksperta powoduje to stan niepewności w gospodarce, ponieważ żadnemu koncernowi naftowemu nie jest łatwo przygotować się do inwestycji, dopóki panoramiczny obraz sytuacji nie stanie się jasny.

„Sprawa jest szczególnie trudna, ponieważ mamy rok wyborczy i na razie wygląda na to, że sytuacja gospodarcza zaczyna się poprawiać, bo jeśli wydobycie ropy naftowej ma rosnąć, budzi to pewne nadzieje”.

Pilne pompowanie oleju

Zwrócił uwagę, że inwestorom potrzebna jest pewność prawa i zanim zdecydują się na wdrożenie funduszy, powinni wiedzieć, że sankcje można znieść na stałe.

Jego zdaniem należy pokazać jasny obraz. „Wenezuela pilnie musi zwiększyć produkcję ropy Ponieważ ich sytuacja ekonomiczna jest bardzo krytyczna. Według danych OPEC Wenezuela w 2023 roku zwiększała jedynie 16 tys. baryłek dziennie. Chevron odnotował wzrost, ale przepompowanie Petroleos de Venezuela (PDVSA) spadło i efektem netto była ta liczba. To nie wystarczy i potrzebne są znaczne inwestycje, aby kraj mógł zacząć się ożywiać. Autor artykułu dodał: „Jednocześnie rząd wymaga także ożywienia gospodarki, aby móc wziąć udział w wyborach, które obiecał przeprowadzić w tym roku”. Wenezuela i ropa islamu.

Niewyraźne spojrzenie

Podkreślił, że obecnie nie ma możliwości wystąpienia niedoborów ropy. Stany Zjednoczone osiągnęły najwyższy punkt produkcji na poziomie 13 milionów baryłek Kanada również je zwiększyła. Oczekuje się, że na rynek będą mogli wejść kolejni producenci. Jednak w perspektywie średnioterminowej rezerwy amerykańskie nie pozwolą na utrzymanie tej wielkości produkcji w nieskończoność, a inne kraje na kontynencie również nie mają wystarczających rezerw. Dlatego Wenezuela jest niezastąpiona. Należy to jednak wzmocnić, zapewniając bezpieczeństwo prawne”.

Zwrócił na to uwagę Toro Hardy Wenezuela zawsze była uważana za najbezpieczniejszego i najbardziej niezawodnego dostawcę ropy. Z rynków międzynarodowych. Tak naprawdę za każdym razem, gdy na Bliskim Wschodzie wybuchały konflikty, które zagrażały dostawom lub skutecznie je odcinały, świat zwracał uwagę na ten kraj. W tej chwili jednym z tych konfliktów jest konflikt izraelski i istnieje niebezpieczeństwo, że może on rozprzestrzenić się na Bliski Wschód. Podkreślił, że przy tej okazji świat tak jak poprzednio chce odwrócić swoją uwagę, ale kraj nie kończy się na przekazywaniu komunikatów, których domagają się inwestorzy.

Chevron stara się o odzyskanie długu

Wyjaśnił, że trudno poznać prawdziwą wielkość wydobycia Wenezueli, ale według danych OPEC wydaje się ona wynosić od 800 do 850 tysięcy baryłek dziennie, „co jest bardzo dalekie od zapowiadanego przez rząd miliona baryłek dziennie .”

Chevron był prawdopodobnie firmą, która wywarła największy wpływ na rząd USA i Wenezueli, umożliwiając realizację tych inwestycji. Spółka ta posiada duże rezerwy ropy naftowej na polach naftowych, na których udało jej się zwiększyć wydobycie. A teraz zrozumiejmy jedno, że jego troską w tej chwili było odzyskanie tego, co mu się należało. Jedynym sposobem na odzyskanie tych długów było zwiększenie produkcji.

Wyjaśnił jednak, że jeśli Wenezuela nie wywiąże się ze swoich zobowiązań, sankcje mogą zostać zastosowane ponownie, a stanowisko Chevronu może nie być korzystne. Chociaż jak dotąd dokonał jedynie ograniczonych inwestycji w oczekiwaniu na bardziej ostateczne prognozy.

Z największymi potwierdzonymi zasobami

Ekonomista uważa, że ​​Wenezuela jest w dalszym ciągu krajem półkuli zachodniej o największym wolumenie potwierdzonych zasobów ropy naftowej, wynoszących 300 miliardów baryłek, i w obliczu tej rzeczywistości kraj ma szansę odzyskać pozycję bezpiecznego i niezawodnego dostawca. . Pozostaje bardzo atrakcyjnym krajem. Wydobywana przez nią ropa naftowa pozostanie kluczowa dla półkuli zachodniej przez wiele lat. Nie ma wątpliwości, że jeśli dany kraj nie będzie przestrzegał ustalonych porozumień, z czasem zastąpią go inne kraje. Musimy także wziąć pod uwagę, że ropa naftowa ma ograniczony okres użytkowania, ponieważ zacznie być zastępowana przez inne, mniej zanieczyszczające środowisko czynniki energetyczne – zauważył doradca.

„W tej chwili Wenezuela będzie miała doskonałą okazję do wykorzystania okoliczności wynikających z możliwego kryzysu na Bliskim Wschodzie i rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Wenezuela jest wezwana do odegrania zasadniczej roli, ale zależy to wyłącznie od tego, co Rząd Wenezueli może to zrobić.”

[email protected]

 NULL

    

fontanna: Wywiad z ekonomistą i ekspertem ds. ropy naftowej José Toro Hardym

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *