Zidentyfikowano ofiarę tragedii górniczej w Brazylii – Prensa Latina

Zidentyfikowano ofiarę tragedii górniczej w Brazylii - Prensa Latina

Fragment kości udowej ofiary został znaleziony 14 stycznia 2021 r. Przez strażaków. Wkrótce ta część została skierowana do Prawnego Instytutu Medycznego. Po przeglądzie materiał został przesłany do Instytutu Statystyki Sądowej – poinformowała policja cywilna.

Robotnik Renato Ostacio de Sousa był pracownikiem Vale, do którego należał czołg.

O 12:28 w dniu 25 stycznia 2019 roku zapory zabezpieczające zapory Córrego do Feijao, wiejskiej okolicy w Brumadinho w stanie Minas Gerais, zostały uwolnione, a strumień błota i odpadów wydobywczych (ponad 12 milionów metrów sześciennych) zmiotł wszystko. Ona jest w drodze.

Gehenna w Vale jest pierwszą o znaczącej proporcji od czasu incydentu z 5 listopada 2015 r. W podokręgu Bento Rodrigues, 35 kilometrów od centrum gminy Mariana, również w tym podziale terytorialnym.

Obecnie z tragedii Bromadinho wciąż brakuje tylko 10 osób. Osuwisko zabiło łącznie 270 osób.

Według dyrektora policji naukowo-technicznej Thalesa Bettencourta, policja cywilna nadal przetwarza 35 części ciał, które mogły zniknąć.

Fundacja otrzymała 909 pozostałości od rozpoczęcia prac poszukiwawczych. Spośród nich 874 to kompletne mapy, a większość dała nowe wybory.

Od grudnia 2019 roku władze nie zidentyfikowały żadnych ciał pod wodą błota.

Prace straży pożarnej trwają od czasu katastrofy, z zaledwie dwoma postojami z powodu pandemii Covid-19.

Prokuratura Minas Gerais skazała 16 osób za zabójstwa i przestępstwa przeciwko środowisku, w tym Fabio Schwarzmanna, byłego szefa Vale.

Nawet poszkodowana ludność żyje w atmosferze niepewności co do przyczyn katastrofy i tego, kto jest odpowiedzialny za katastrofę.

Eva Aparecida, matka spawacza, którego zidentyfikowano w czwartek, skomentowała: „Nasz pierwszy syn miał wiele marzeń. Jego córki pytają mnie: Gdzie poszedł mój tata?

jha / ocs / cvl

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *