Źródła: Stany Zjednoczone ukarzą Rosję i wydalą dyplomatów

Źródła: Stany Zjednoczone ukarzą Rosję i wydalą dyplomatów

(CNN) – Rząd prezydenta Joe Bidena ogłosił w czwartek nałożenie sankcji na osoby i podmioty w Rosji, oprócz wydalenia nawet dziesięciu rosyjskich dyplomatów ze Stanów Zjednoczonych w odpowiedzi na Penetracja Według dwóch znających plany źródeł wiatr słoneczny przeszkadza w wyborach.

Inne źródło zaznajomione ze sprawą poinformowało CNN, że w czwartek administracja ma podjąć działania przeciwko Rosji. Dodał, że prace są koordynowane z europejskimi sojusznikami.

Sankcje zostaną nałożone na przedstawicieli służb wywiadowczych i rządowych, a także podmioty zaangażowane w cyberprzestępczość SolarWindsWedług źródeł.

Według amerykańskich urzędników środki te zostaną wdrożone dekretem wydanym przez prezydenta Joe Bidena, a także sankcjami skoordynowanymi z Departamentem Stanu i Skarbem Państwa. Ze swojej strony urzędnicy Departamentu Stanu wezwali sojuszników USA i przygotowali się na rosyjską odpowiedź.

Źródła dodały, że nie jest jasne, czy te sankcje będą wystarczające, aby zmienić zachowanie Rosji.

Biały Dom i Departament Stanu nie odpowiedziały natychmiast na prośbę o komentarz.

Relacje między Stanami Zjednoczonymi a Rosją

Rząd Bidena Obiecałem odpowiedzieć Do ataków Rosji na Stany Zjednoczone i ich sojuszników na początku jej mandatu. Biden spotkał się z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem podczas swojego pierwszego telefonu w kilku sprawach. Od niedawnego cyberataku na dużą skalę po rzekome zatrucie czołowego przedstawiciela opozycji w kraju, Aleksieja Nawalnego. Dodatkowo administracja wprowadziła już kary za uwięzienie i zatrucie Nawalnego.

Do kontrataku na Rosję dochodzi także wtedy, gdy administracja Bidena stara się utrzymać otwarte kanały komunikacji dyplomatycznej i współpracować z Rosją, gdy leży to w najlepszym interesie Stanów Zjednoczonych. Biden zademonstrował to podejście w tym tygodniu, kiedy podczas drugiego telefonu zaproponował spotkanie na szczycie z Putinem.

Rząd USA zdecydował też niedawno o utrzymaniu w najbliższym czasie ambasadora tego kraju w Rosji, powołanego przez byłego prezydenta Donalda Trumpa, i zaprosił Putina na konferencję poświęconą zmianom klimatycznym jeszcze w tym miesiącu.

Alex Marquart z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *