10 filmów i seriali opartych na książkach na Netflix i innych platformach

seriale telewizyjne

Kino i literatura to dwie formy sztuki Bardzo dobrze jedzą. Niektóre z najlepszych filmów w historii, takie jak „Ojciec chrzestny” czy „Lot nad kukułczym gniazdem”, są oparte na świetnych powieściach. Obecnie można znaleźć wiele seriali i filmów opartych na książkach wśród najlepszych filmów i seriali na wszystkie platformy treści strumieniowych.

To jedne z najlepszych seriali i filmów opartych na książkach, które można zobaczyć na głównych platformach treści.

– „Gra o tron” (HBO): Jeden z najpopularniejszych seriali widzów i krytyków. „Gra o tron” jest oparta na sadze „Pieśń lodu i ognia” autorstwa George’a R.R. Martina. Ta fantastyczna saga zaczyna się od bitwy o władzę między Lannisterami a Baratheonem, gdy ciche zagrożenie wdziera się na mroźną północ.

– „Szkarłatna wiedźma i wizja” (Disney +): W tym przypadku nie jest to książka, ale seria komiksowa, w tym przypadku dwie postacie, które są częścią Marvela „Avengers”. Serial był jednym z najchętniej oglądanych w tym roku i otwiera drzwi do nowego uniwersum Marvela.

– „Stały kanał” (Netflix): Oparta na krótkiej powieści „Rita Hayworth i odkupienie na Shawshank” Stephena Kinga, zrywa z typowym horrorem autora, by opowiedzieć ludzką historię odkupienia. Nominowany do 7 Oscarów i wybrany najlepszym filmem wszechczasów na IMDb, to jeden z tych filmów, które każdy powinien obejrzeć.

– „Opowieść podręcznej” (HBO i Amazon Prime Video): Oparty na powieści pisarki Margaret Atwood o tym samym tytule, serial pokazuje nam Stany Zjednoczone ukryte pod nazwą Gilead, gdzie władzę przejął kult religijny. Tam kobiety zostały służące, ale wolność zawsze torowała sobie drogę.

– „Droga” (Amazon Prime Video): Oparta na nagrodzonej nagrodą Pulitzera powieści Cormaca McCarthy’ego opowiada o podróży ojca i syna przez martwy świat w poszukiwaniu morza. W tym świecie po katastrofie głównym zagrożeniem są inni ludzie i ich nieoczekiwane zachowania.

– „Klątwa Hill House” i „Klątwa Bly Manor” (Netflix): Każdy sezon tego serialu oparty jest na powieści o nawiedzonym domu. Pierwszy jest adaptacją powieści „The Curse of Hill House” amerykańskiej autorki Shirley Jackson, a drugi sezon oparty jest na „Another Turn of the Nail” Henry’ego Jamesa.

– „Ojciec chrzestny” (wideo Amazon Prime): Klasyczne kino inspirowane homonimiczną powieścią Mario Puzo. Opowiada historię rodziny mafijnej Corleone New York. Film, ułożony w trylogię, opowiada historię „ojców chrzestnych” rodziny, począwszy od Vita Corleone, a skończywszy na Michaelu, jego synu, a także o walce o władzę.

– „Wiedźmin” (Netflix): Seria ta, inspirowana epickimi książkami polskiego autora Andrzeja Sapkowskiego, kojarzonego z postacią Geralta de Rivii, jednego z ostatnich pozostałych czarodziejów. Fabuła wprowadza nas do fikcyjnego świata, którego królestwa są w stanie ciągłej wojny. W tym świecie Geralt szuka sposobu na zarabianie na życie, zabijając potwory zamieszkujące drogi i lasy, nie mogąc uniknąć nawiedzającego go losu.

– „Dracula Bran Stokera” (Netflix): Oparta na najsłynniejszej istniejącej powieści o wampirach, opowiada znaną historię hrabiego Drakuli, nieustępliwego wampira, który będzie ścigał młodą Minę, która otrzyma nieocenioną pomoc od starego dr. Film z aktorami wzrostu Keanu Reeves lub Gary Oldman.

– „Wielkie małe kłamstwa” (HBO): Oparta na powieści pisarki Liane Moriarty o tym samym tytule, jest to jeden z nielicznych przykładów adaptacji audiowizualnych, które przewyższają oryginalną pracę. Cechą charakterystyczną filmu jest narracyjna elegancja, która stopniowo podnosi napięcie, aż do ostatniego rozdziału pierwszego sezonu, który uważany jest za jeden z najlepszych rozdziałów w historii telewizji.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *