10 filmów Netflix opartych na prawdziwym życiu, które zapewnią Ci wartość

Rzeczywistość jest czasami dziwniejsza niż fikcja, ale tak jest Są producenci, którzy bardzo dobrze wiedzą, jak wyświetlać dramat na ekranie. Przedstawiamy 10 filmów Netflix opartych na prawdziwym życiu, które pokazują, jak możesz walczyć o życie i stawić czoła przeciwnościom.

Gigant transmisji ma obszerny katalog taśm I seriale, do których czasami trudno jest nam wybrać lub znaleźć dla nas dobry film.

Dzięki tym produktom Zrozumiesz, ile osób napotkało najpotężniejsze przeszkody Idź dalej i zacznij od nowa.

10 filmów Netflix zainspirowanych prawdziwym życiem

1. – Fotograf z Mauthausen

Z Mario Casasem, ten film Netflix Zabierz nas z powrotem do II wojny światowejOpowieść o Francisco Boykesie, kamerze i bojowniku, który został aresztowany podczas próby wygnania i wysłany do nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Mauthausen.

Bohater poświęcił się zobrazowaniu okrucieństw popełnionych i narażających życie, aby chronić obrazy, które były kluczowe w potępieniu nazistowskich przywódców podczas Procesów Norymberskich w 1946 roku.

2.- Pianista w serwisie Netflix

Kontynuując II wojnę światową, spotykamy się z Vladislavem Zpelmanem, Żydowskie cudowne pianino, którego kariera zawodowa miała się rozpocząć, aż naziści zaatakowali Polskę W 1939r.

Bohater i jego rodzina zostali przeniesieni do getta. Mieszkali tam tłoczno i ​​stawiali czoła nazistowskiemu głodowi, chorobom i prześladowaniom. Pianista musiał żyć w ukryciu i radzić sobie z niebezpieczeństwem.

3.- Teoria wszystkiego

To film biograficzny o utalentowanym teoretyku i astrofizyku Stephenie HawkinguJedna z postaci współczesnej nauki. Zaczyna się w młodości bohatera, kiedy był jeszcze studentem.

Stephen Hawkins już pokazał oznaki swojego geniuszu i rozpoczął karierę. Zakochuje się w swojej partnerce Jane na początku lat sześćdziesiątych.

Pomimo swojej młodości Zdiagnozowano u niego chorobę zwyrodnieniową, która została umieszczona na wózku inwalidzkim na całe życieAle to nie przeszkodziło mu zostać jednym z najlepszych uczonych w historii.

4. – 12 lat niewoli

Ten film dostępny w serwisie Netflix przenosi nas z powrotem do lat pięćdziesiątych XIX wieku i Przedstawia trudne wydarzenia, przez które Stany Zjednoczone przeszły w czasach niewolnictwa.

Opiera się na autobiografii Solomona Northupa, Wolny Murzyn, który mieszkał ze swoją rodziną w Nowym Jorku, gdzie został porwany i sprzedany jako niewolnik.

5. – Odrodzenie na Netflix

ten film Leonardo DiCaprio zdobył Oscara. Inspiruje się Hugh Glassem i jego legendarną podróżą, łowcą futer i kupcem słynącym z przetrwania ataku niedźwiedzia.

Bohater wyrusza ze swoim synem na wyprawę po futra i zostaje zaatakowany przez niedźwiedzia. W swoich trudnych warunkach został pozostawiony własnemu losowi. Jego pasja do zemsty utrzymuje go przy życiu pomimo kontuzji i ekstremalnych temperatur.

6. – Chłopiec, który ujarzmił wiatr

Opiera się na pamięci Williama Kamkwamby Trzynastoletni chłopiec mieszka z rodziną w wiejskiej wiosce Został wyrzucony ze szkoły, ponieważ jego rodziny nie było stać na naukę.

Aby pomóc twojej rodzinie wyjść z biedy i głodu, Maluch buduje wiatrak Po przeczytaniu książki wyjaśniającej kroki.

7.- Everest i Netflix

Ten pasek Opowiada o tragedii, która wydarzyła się 10 maja 1996 roku W obliczu dwóch konkurujących ze sobą grup wypraw, gotowych do zdobycia najwyższej góry na ziemi, najcięższej znanej śnieżycy.

Trudne warunki środowiskowe Zagrozili życiu alpinistów Muszą walczyć o przetrwanie.

8. – Sieć społecznościowa

Facebook jest obecnie jedną z najpopularniejszych sieci społecznościowych, a ten film nauczy Cię, jak się urodziłeś. Przenosi nas z powrotem do nocy jesienią 2003 roku, kiedy geniusz kodowania Mark Zuckerberg usiadł i student Harvardu przy swoim komputerze opracował pomysł, który ostatecznie stał się Facebookiem.

Pomysł uczynił Marka Zuckerberga jednym z najmłodszych milionerów Z historii od 23 lat.

9. – Zodiak

Fabuła tego filmu Netflix to jego badania Koncert seryjnego mordercy w San Francisco W latach sześćdziesiątych i wczesnych siedemdziesiątych.

Zainspirowany poszukiwaniem przestępcy znanego jako Zodiac Killer, Który oszukał policję listami i zaszyfrowanymi wiadomościami, które sam wysyłał do gazet.

10. – Duży zakład

To kolejna świetna produkcja oparta na prawdziwych wydarzeniach, które można oglądać na Netflix. Opowiada, jak trzy lata przed światowym kryzysem w 2008 r. Czterech mężczyzn zdało sobie sprawę, że amerykański rynek mieszkaniowy jest na skraju załamania. Co może doprowadzić do kryzysu.

Może Ci się spodobać:

Polecamy wideo:

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *