10 najsłynniejszych filmów i seriali z Polski. Kto zabił Sarę? Przywództwo

Netflix jest pełen zabawnych nowych produkcji, które przyciągają uwagę widzów w całej Polsce. Ale jak powiedzieć, co jest naprawdę popularne w tytułach niszowych? Kolekcja TOP 10 serwisu Netflix jest do tego idealna.

W tym tygodniu rywalizacja o czołowe miejsca na popularnych listach przebojów była dość zacięta. Dwa tytuły („Sexify” i „Jurassic Park: Kredowy Camp”) zaciekle walczą o najniższy wynik na platformie oraz „Who Killed Sarah?” I „armia umarłych”. Jakie produkty wygrali?

„Nowy Amsterdam” niespodziewanie wrócił do rankingu po kilku tygodniach przerwy, ale nie było to związane z żadnym zaskakująco pozytywnym nowym odcinkiem serialu (na Netflix Polska znajdziemy dwa sezony po trzy). Amerykański serial opowiada historię pracowników jednego z najstarszych szpitali w Nowym Jorku i ich prób przywrócenia mu dawnej świetności.

Thriller „Kobieta w oknie” osiągnął największy spadek ze wszystkich tytułów w światowych rankingach. Ale to nie jest wielka niespodzianka. Adaptacja powieści AJ Finna nie zbiera bardzo udanych recenzji krytyków i widzów. Ten ostatni przeprowadził kampanię online, aby przekonać ludzi, by spojrzeli na „Okno na podwórko” Alfreda Hitchcocka znacznie lepiej niż na Kobiety w oknie.

„Angry Birds 2” to kontynuacja popularnego filmu animowanego dla dzieci, który ukazał się w kinach w 2019 roku. Produkcja oparta jest na udanej grze mobilnej, w której wiele „wybuchowych” ptaków wrzuca się na budynki zbudowane przez zielone świnie. Tak, Hollywood może nawet zamienić taką historię w film.

Obecność „PAW Patrol” w TOP 10 to chyba największe zaskoczenie najnowszego wydawnictwa. Animowany serial dla dzieci wyglądał bardzo dobrze na początku maja i od tamtej pory nie zdobył żadnych punktów. Zabawne szczeniaki i ich przyjaciel Rider wróciły i wreszcie są siódme. Być może było to spowodowane egzaminami szkolnymi, które odbyły się w tym tygodniu, dzięki którym małe dzieci zrobiły sobie przerwę.

Widzisz, dzisiejszy szczyt jest pełen animacji dla dzieci i nastolatków. Jednym z nich jest film fabularny „Pingwiny z Madagaskaru”, którego głównym bohaterem jest czterech znanych agentów z serii „Madagaskar”. W swoim pierwszym dedykowanym podfilmie, zatytułowanym Brave Agents, jego misją jest powstrzymanie destrukcji świata we współpracy z North Wind.

Harlan Coben + Hiszpania = jeden z największych hitów maja. Oparty na ekscytującej powieści hiszpańskiej Inocente opowiada historię mężczyzny, który lata wcześniej przypadkowo zabił innego mężczyznę, przerywając bójkę uliczną. A po latach ktoś wykorzysta to wydarzenie do swoich złowrogich celów.

W „Parku Jurajskim” 10 czerwca 2022 roku zobaczymy nowy film, w którym zobaczymy bohaterów oraz oryginalny i dobrze znany film Stevena Spielberga z „Jurassic World”. Coraz wyraźniej widać, że fabuła głównej serii z serii „Jurassic Park: Chalk Camp” zmierza również w stronę „Jurassic World: Dominion”. Trzeci sezon tej produkcji ukazał się w tym tygodniu na Netflix Polska, przyczyniając się do bardzo dobrego wyniku w pierwszej dziesiątce.

3. Partycja (dwa miejsca poniżej)

„Sexify” to historia trzech młodych kobiet, które za pomocą specjalnej aplikacji wspomagającej orgazm postanawiają zrewolucjonizować polski sposób myślenia o seksie. Produkcja komediowa z Alexandrą Scrappa, Cesare Pazorą, Majorzatą Varmenac, Bartusem Gellnerem, Sandrą Drzimalską i Marią Sobucheską to trzeci polski serial oryginalny na Netflix. Wpłynęło to na utrzymującą się od kilku tygodni wysoką pozycję w TOP 10 Netflixa.

Zack Snyder był na ustach użytkowników VOD od dwóch miesięcy. Najpierw jego przebojowy film „Zack Snyder’s Justice League” został pokazany w HBO GO, a „Army of the Dead” został pokazany w Netflix w zeszłym tygodniu. W swojej najnowszej pracy Amerykanin powraca do estetyki zombie, która pierwotnie zapewniła mu międzynarodową karierę. Szczegółowy przegląd „Armii Umarłych” można znaleźć tutaj.

Tydzień temu spodziewałem się filmu „Kto zabił Sarah?” I miał rację, choć trzeba przyznać, że „armia umarłych” walczyła z wielką odwagą. Do ostatniego dnia wyniki obu produktów były zbliżone. Hiszpański thriller kręci się wokół tytułowej łamigłówki, która została dziwnie nierozwiązana w sezonie 1 lub 2. Nawet Partik Godziński przyznał, że po obejrzeniu ostatnich odcinków niewiele było wiadomo o zabójcy Sary niż wcześniej.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *