10 ukrytych filmów na billboardzie Netflix, których nie można przegapić

2 kwietnia 2022 – 19:44
Zbliża się weekend, a teraz czas na dobry film. Jest coś dla każdego.

Wspaniała klasyka kina, zarówno stare, jak i nowe, tworzy kulturę i wzbogaca sztukę. Poniższa lista to 10 najlepszych uznanych klasycznych filmów dostępnych na platformie Netflix Argentina.

Twarz z blizną – 1983

Po otrzymaniu zielonej karty w zamian za zabójstwo kubańskiego urzędnika rządowego, Tony Montana (Al Pacino) twierdzi, że przemyca się narkotyki w Miami. Tony brutalnie zabija każdego, kto stanie mu na drodze, stając się w końcu największym lordem narkotykowym w stanie, kontrolującym prawie całą kokainę, która dociera do Miami. Ale rosnąca presja policji, wojny z kolumbijskimi kartelami narkotykowymi i paranoja narkotykowa podsycają płomienie jego ostatecznego upadku.

Monty Python: Życie Briana – 1979

Brian Cohen (Graham Chapman) to zwyczajny młody Żyd, który poprzez serię absurdalnych wydarzeń zyskał reputację Mesjasza. Kiedy nie jest odpychany przez swoich zwolenników lub skarcony przez swoją hałaśliwą matkę (Terry Jones), nieszczęsny Brian musi radzić sobie z Poncjuszem Piłatem (Michael Palin) i obsesyjnymi członkami ruchu separatystycznego. Wypełniona absurdem Monty Pythona historia pokazuje, że życie Briana jest podobne do tradycji biblijnych, choć z mnóstwem śmiechu.

Lista Schindlera 1993

Od wielkiego Spielberga, Liama ​​Neesona, Ralpha Fiennesa i Bena Kingsleya, ten historyczny dramat opowiada historię Oskara Schindlera, niemieckiego biznesmena, który szuka sympatii nazistów dla własnej korzyści. Po niemieckiej inwazji na Polskę w 1939 roku Schindler nabył fabrykę w Krakowie. Zatrudnia tam setki żydowskich robotników, których wyzysk sprawia, że ​​szybko się rozwijają, dzięki swojemu dyrektorowi Icchakowi Sternowi. W miarę postępu wojny Schindler i Stern zdali sobie sprawę, że wynajęci przez nich Żydzi byli ratowani przed niemal pewną śmiercią w obozie koncentracyjnym w Płaszowie, prowadzonym przez nazistowskiego przywódcę Amona Gotha.

Kobiety na skraju załamania nerwowego 1988

Kiedy kochanka Peppy Marcos (Carmen Maura) Evan (Fernando Gillen) nagle zostawia ją bez wyjaśnienia, wyrusza w dziwną podróż, aby dowiedzieć się dlaczego. Po drodze spotyka różne dziwne postacie, w tym syna Evana z poprzedniego związku (Antonio Banderas), jego narzeczoną Marisę (Rossi de Palma) i szyicką komórkę terrorystyczną, która potajemnie przetrzymuje jego najlepszą przyjaciółkę Candelę. Maria Barranco jest zakładniczką. . Jest to filmowa wersja komedii romantycznej w stylu noir.

Rekin 1975

Kiedy młoda kobieta zostaje zabita przez rekina podczas nurkowania w pobliżu kurortu Amity Island w Nowej Anglii, komendant policji Martin Brody (Roy Schedder) chce zamknąć plaże, ale burmistrz Larry Vaughn (Murray Hamilton) go zawetuje, obawiając się, że utrata turystów dochód sparaliżuje miasto. Rybak Matt Hooper (Richard Dreyfus) i grizzly kapitan morski Quint (Robert Shaw) pomagają Brody’emu schwytać zabójczą bestię, a trio toczy epicką bitwę między człowiekiem a naturą.

Heath 1999

Główny przestępca Neil McCauley (Robert De Niro) próbuje powstrzymać nieuczciwe działania jednego ze swoich ludzi, a jednocześnie planuje ostatni wielki napad przed przejściem na emeryturę. Tymczasem porucznik Hanna (Al Pacino) próbuje wyśledzić McCauleya, gdy ten zmaga się z chaosem w swoim życiu, w tym z niewiernością żony (Diane Vinora) i zdrowiem psychicznym żony (Natalie Portman). McCauley i Hannah odkrywają wzajemny szacunek, nawet gdy próbują sabotować swoje plany.

Era niewinności 1993

Zamożny prawnik Newland Archer (Daniel Day-Lewis) jest zaręczony z piękną pracownicą socjalną Mae Welland (Winona Ryder) w Nowym Jorku w latach 70. XIX wieku. Na pierwszy rzut oka idealnie pasuje. Kiedy jednak do miasta przybywa piękna kuzynka May, hrabina Elaine Olinska (Michelle Pfeiffer), oddzielona od brutalnego męża, Newland zaczyna kwestionować znaczenie namiętności i miłości, desperacko szukając związku z Elaine. Chociaż została społecznie wykluczona przez rówieśników Archera.

Terminator 2-2007

W tym sequelu, którego akcja toczy się jedenaście lat po „Terminatorze”, młody John Connor (Edward Furlong), klucz do zwycięstwa cywilizacji nad przyszłym powstaniem robotów, staje się celem zmiennokształtnego T-1000 (Robert Patrick), Terminatora wysłanego z przyszłość, żeby go zabić. Kolejny Terminator, odnowiony T-800 (Arnold Schwarzenegger), został wysłany, by chronić chłopca. Podczas gdy John i jego matka (Linda Hamilton) uciekają T-800, chłopiec nawiązuje nieoczekiwaną relację z robotem.

Uratowanie Szeregowca Ryana 1998

Kapitan John Miller (Tom Hanks) prowadzi swoich ludzi za linie wroga, by odnaleźć szeregowca Jamesa Ryana, którego trzej bracia zginęli w akcji. Otoczony brutalnymi realiami wojny, szukając Ryana, każdy mężczyzna wyrusza w osobistą podróż i odkrywa własną moc, by zatriumfować nad niepewną przyszłością z honorem, przyzwoitością i odwagą.

Gary Totoro – 1988

Ta popularna animowana historia reżysera Hayao Miyazakiego opowiada o uczennicy Satsuki i jej młodszej siostrze Mie, gdy osiedlają się na starej farmie z ojcem i czekają, aż ich matka wyzdrowieje z choroby w szpitalu okręgowym. Gdy siostry odkrywają swój nowy dom, spotykają i zaprzyjaźniają się z wesołymi duchami w swoim domu i w pobliskich lasach, w szczególności z ogromną, sympatyczną istotą znaną jako Totoro.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *