12 filmów rywalizuje o Colón de Oro

Będą też rywalizować o Colon de Oro Miejsce zwane godnościąMatíasa Rojasa Valencia (Chile, Francja, Niemcy, Argentyna, Kolumbia, 2021), premiera na Międzynarodowym Festiwalu w Santiago de Chile; PolaFlorencii Wehbe (Argentyna, Włochy, 2022), premiera w Pavecci; s NosorożecNapisane przez Arturo Castro Godoy (Argentyna, Włochy, 2021).

Te tytuły zostały dodane do 6 innych filmów ogłoszonych 5 października w ramach oficjalnej selekcji: Zasada 34Julia Murat (Brazylia, Francja, 2022), niedawna zwycięzca Festiwalu Filmowego w Locarno; Biała dziewczynaReżyseria Fernando Gozzoni (Chile, Meksyk, Luksemburg, Francja, Polska, 2022); Plac KatedralnyReżyseria Abner Benaim (Panama, Meksyk, Kolumbia, 2021); film dokumentalny Cesaria EvoraAna Sofia Fonseca (Portugalia, 2022); Gołąb, reżyseria Marcelo Gomez (Brazylia, Portugalia 2022); s pietruszkaJosé Maria Cabral (Dominikana, 2022).

Te 12 filmów, z których 6 wyreżyserowały kobiety i które będą miały premierę w Europie lub Hiszpanii w Huelvie, stanowią reprezentatywną próbkę najnowszej sceny filmowej iberoamerykańskiej, gdyż wśród filmów są produkcje lub koprodukcje z Brazylii, Chile , Portoryko, Meksyku, Argentynie, Kolumbii, Panamie, Portugalii i Republice Dominikany, Francji, Niemczech, Włoszech, Luksemburgu i Polsce, których produkcje mają znaczący wpływ na międzynarodowe festiwale, takie jak Locarno, Wenecja, Guadalajara, Miami, Berlin, Sundance m.in.

Nowe filmy w oficjalnej sekcji

Brazylijska reżyserka Flavia Neves przyjeżdża na Festiwal Filmowy w Huelva ze swoim pierwszym filmem, FujiroKtóry ma długą historię prestiżowych festiwali, takich jak Berlin, Guadalajara, Vancouver czy Edynburg.

Fabuła, w której grają Barbara Colin, Alan Jacinto Santana i Josir de Sousa, jest zanurzona w młodej Fernandzie, która musi skonfrontować się z tajemnicami swojej przeszłości w miasteczku Goiás, na pograniczu rzeczywistości i fantazji, w czasach kolonialnych. Przytłaczająca nowoczesność agrobiznesu. Reżyserka Flavia Neves, absolwentka filmu i literatury, pracuje obecnie nad swoim drugim filmem fabularnym, czas energii.

Pochodzi z Chile Krowa, która zaśpiewała piosenkę na przyszłośćPierwszy film fabularny reżyserki Franceski Allegria zdobył nagrodę na Sundance za swój film krótkometrażowy. A całe niebo pasuje do oka martwej krowy. W filmie, który miał również swoją światową premierę na Sundance Film Festival i był pokazywany na Festiwalach Filmowych w San Francisco i Guadalajara, gwiazdy Mia Maestro, Leonor Varela i Alfredo Castro ożywiają eko-bajkowych bohaterów nutami magicznego realizmu po tysiącach zabitych. ryby pojawiają się w zanieczyszczonej rzece.

Portorykańska reżyserka Julia Maite prezentuje swój drugi film na Festiwalu Filmowym w Huelva, Nie zawiera przepisuktóry właśnie zdobył Nagrodę Publiczności na Festiwalu Filmowym South By Southwest (Austin, USA) i który ma miejsce po jego pierwszym filmie, niedługo przybędzie (2019). Napisany i napisany przez Maritere Vélez film traktuje o potrzebie opowiedzenia o stanie psychicznym ludzi poprzez historię bohaterki cierpiącej na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.

również pochodzi z Chile Miejsce zwane godnościąktóry jest drugim filmem fabularnym Matíasa Rojasa z Walencji, który odniósł znaczący sukces w swoim pierwszym filmie, źródło (2013), jego światowa premiera w tym roku na Festiwalu Filmowym w San Sebastian.

z Miejsce zwane godnościąfilm z udziałem Hansa Zeichlera, Davida Gaita i Salvadora Insonzy, chilijski reżyser pogrąża się oczami 12-letniego chłopca w horror Colonia Dignidad, założonej w Chile przez byłego nazistowskiego żołnierza jako rodzaj osobistego kult pełniący funkcję tajnego aresztu dla przeciwników reżimu Pinocheta, wielu z nich było torturowanych i zabijanych.

Reżyserka Florencia Wehbe pojawia się na oficjalnej sekcji Festiwalu Filmowego w Huelva ze swoim drugim pełnometrażowym filmem, PolaPo raz pierwszy pokazano go na arenie międzynarodowej w Bafici. W nim młoda aktorka Lucia Castro gra 14-latkę, która musi podążać samotną ścieżką w poszukiwaniu samoakceptacji w społeczeństwie, w którym niedostępne są stereotypy kobiecej urody. Akceptacja, w której anoreksja obiecuje poważne rozwiązania.

Z Argentyny przybywa też w oficjalnej sekcji filmowej NosorożecTo trzeci po nim film wyreżyserowany przez Arturo Castro Godoy Cisza (2016), nagrodzony w Mar del Plata; s powietrze (2018), który startował w Maladze, Miami i San Diego. w wykonaniu Diego Cremonese, Vito Contini Pria, Evy Bianco i Juana Jose Fariasa, Nosorożec Opowiada historię Damiena, 11-letniego chłopca, który zostaje oddzielony od zaniedbanej i brutalnej rodziny i zabrany do domu dziecka przez interwencję państwa.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *