130% w ciągu zaledwie pięciu lat

130% w ciągu zaledwie pięciu lat

Od rachunków na prawie 51 milionów, 50 947 680, 47 dokładnie w roku finansowym 2018, do ponad 124 milionów euro na koniec 2022 roku; Oznacza to wzrost o ponad 130% w ciągu zaledwie pięciu lat. Do tego musimy dodać, że liczba miejsc pracy dla osób wymagających wysokich kwalifikacji jest jeszcze bardziej imponująca: z 721 stanowisk, które były częścią siły roboczej 31 grudnia 2018 r., do 2600 miejsc pracy, które stanowiły ostatni dzień ubiegłego roku.

Te imponujące liczby pokazują sukces Compostela, Plexus Tech Group, która w nieco ponad dwie dekady istnienia stała się jednym z największych wzorców w branży jako pierwsza niezależna firma technologiczna w Hiszpanii i druga (pod względem personelu i faktur) Santiago . Wyjątkowe osiągnięcie w najgorszych scenariuszach ekonomicznych.

Nie należy zapominać, że ten bezprecedensowy wzrost ma miejsce po wyjściu ze straszliwego kryzysu finansowego, który postawił Hiszpanię na krawędzi ratunku ze strony Europy, u szczytu rozkwitu firmy kierowanej przez jej założyciela i CEO Antonio Agrasara, do którego dotarło. Na początek należy dodać ekonomiczne tsunami wywołane epidemią Covid i wojnę na Ukrainie, bez rozwiązania ciągłości, co oznacza, że ​​surowce i energia drożeją.

W tym zupełnie odwrotnym scenariuszu Plexus poruszał się równie ostrożnie, jak pakuje się, aby zająć pozycję na rynku zdominowanym przez światowe duże firmy technologiczne. Dane ekonomiczne potwierdzają realizowane zarządzanie ciągłym wzrostem w pięcioletnim okresie 2018-2022 iz pewnością biorąc pod uwagę plan celów firmy Compostela, będzie on kontynuowany w kolejnych latach: w Plexusie jest bardzo solidna baza kapitał ekonomiczny i ludzki.

Wracając do danych za ten okres, należy zauważyć, że na koniec roku podatkowego 2018 Grupa Agrasar zajmowała siódme miejsce wśród firm z siedzibą w Composteli. Obrót nieco ponad 50 mln euro plasuje go za Finsą, Televes, Galuresą, Urovesą, Nedgią i Viaqua, choć był już drugim (po gigancie zajmującym się pozyskiwaniem drewna) pod względem liczby pracowników (721) i pierwszym pod względem stałych kontrakty procentowe, powyżej 90%. Wynikało to ze wzrostu o 36,21% w porównaniu z 2017 r., kiedy Hiszpania i Galicja zaczęły wychodzić z kryzysu.

Od tego momentu Plexus nie przestaje zwiększać swojej wartości i znaczenia w PKB naszego miasta. W 2019 roku przekroczyła ona 67 mln euro, przekraczając barierę tysiąca miejsc pracy, jednocześnie rozpoczynając nową fazę ekspansji na innych rynkach.

Plexus był firmą z Santiago, która najlepiej wiedziała, jak dostosować się w środku kryzysu związanego z pandemią.

rok epidemiologiczny. Prawdziwym problemem dla wielu innych spółek Grupy Antonio Agrasar była okazja biznesowa. Produkty takie jak Quenda i Quenda Medic dały mu pewne doświadczenie w dziedzinie zdrowia. Pierwszym z nich jest kompleksowe rozwiązanie do mapowania, które z powodzeniem sprawdza się zarówno w organizacjach publicznych, jak i prywatnych; Drugi polega na umawianiu się na wizyty, poradnictwie dla pacjentów i zarządzaniu oczekiwaniami w ośrodkach zdrowia.

Na tym tle zespół R+D+i uruchomił innowację z produktami bezpośrednio związanymi z walką z epidemią, a Plexus jako pierwsza firma technologiczna opublikowała aplikację do śledzenia COVID-19, oprócz wdrożenia jej w rekordowym czasie w dużych firmy i administracja publiczna System umawiania się na spotkania, wideokonferencja i zarządzanie uwagą twarzą w twarz.

Wszystko to bez rezygnowania z projektów, które były realizowane pomimo ograniczeń. Compostela wdrożyła plan pracy zdalnej, dzięki któremu mimo pustych biur zdobyła udziały w bardzo konkurencyjnym rynku.

Grupa Plexus zakończyła trudny rok 2020 nowym rozszerzeniem, które podniosło jej obroty do ponad 79 milionów euro i już stoi na Trzy pozycje Spośród firm w stolicy Galicji dzieli platformę z Finsą i Televés, pozostawiając w tyle firmy takie jak Urovesa, Castrosua i wiele innych. Mimo to pozostał drugim generatorem aktywności zawodowej (w środowisku 1600 wyspecjalizowanych pracowników o bardzo niskiej średniej wieku) i wykonał ważny krok w procesie internacjonalizacji.

W obliczu ciągłych zawirowań w sektorze technologicznym i konsolidacji finansów, dyrektor generalny Plexus wiedział, że nadszedł czas, aby otworzyć granice, opierając się na dwóch elementach składowych, które zawsze towarzyszyły tej firmie: „Talent, otaczaj się najlepszymi profesjonalistami i innowacjami, i zawsze inwestują w tworzenie własnych produktów” – mówi. Zdradził to Antonio Agrasar w rozmowie z tą gazetą.

Plexus zakończył dwie dekady życia, przekraczając wszelkie oczekiwania dotyczące wzrostu: był obecny w 16 miastach w Hiszpanii i w 27 różnych krajach i pomimo faktu, że jego główne centra biznesowe znajdowały się w Madrycie, Galicji, Palma de Mallorca i Barcelonie, ​na początku 2021 r. posiadała biura w La Coruña, Santiago, Ourense, Vigo, Leon, Merida, Badajoz, Huelva, Sewilla, Bilbao, Oviedo, Minorka i Teneryfa.

Znak miliona milionów. Dokładnie pod koniec tego roku nastąpił kolejny kamień milowy w krótkiej historii tej firmy: została pokonana psychologiczna bariera, jaką stanowiła trzycyfrowa rotacja. Plexus odnotował w swoich księgach dochód w wysokości 104 218 127,66 euro, a pod koniec 2021 roku udało mu się pokonać kolejną ważną przeszkodę: na listę płac weszło dwa tysiące pracowników. Nikt już nie może wątpić w jego sukces.

W połowie 2022 roku grupa, na czele której stoi Agrasar, zrobiła kolejny krok, otwierając własne biuro w Miami i przejmując firmę technologiczną HCD (Human Computer Development), spółkę mającą biura w Wielkiej Brytanii, Polsce, Niemczech i Portugalia, w celu zakończenia ekspansji na rynku europejskim, jako strategiczna część jej wzrostu. Przygoda została przeprowadzona w Miami w celu rozprzestrzenienia się na Stany Zjednoczone, aby konkurować z dużymi firmami technologicznymi. Zostały one dodane do 21 centrali grupy.

Zakupy te nie oznaczały dla grupy Plexus żadnego rodzaju bankructwa, wręcz przeciwnie, a pod koniec ubiegłego roku liczba pracowników przekroczyła już 2600, a obroty poszybowały w górę, przekraczając 124 mln euro, czekając na rachunki należy złożyć w sekretariacie pod koniec tego samego miesiąca.

Mówi się, że w ciągu zaledwie pięciu lat firma ta przeszła od siódmego miejsca w Santiago i pierwszego miejsca w rankingu Televes do drugiego miejsca, ustępując jedynie Finsie pod względem obrotów, zajmując drugie miejsce pod względem liczby utworzonych miejsc pracy.

Wszystko to w złożonej sytuacji światowej gospodarki. Mimo to zarządzający Plexusem otwarcie optymistycznie patrzą na moc dostarczaną przez te blisko 30 krajowych i międzynarodowych biegunów technologicznych, które przekształciły je w tzw. Punkty kontaktoweekspansywny, elastyczny hybrydowy model biznesowy, który pozwala nam nadal zwiększać wydajność, elastyczność i wszechstronność oraz przyciągać wewnętrzne talenty.

Na tych stronach Antonio Agrasar powiedział, że przepis na sukces tej firmy polega na „uznaniu każdego popełnionego błędu, każdego wysiłku, który był kamieniem milowym, każdej zmiany i każdej osoby, która była u mojego boku, kładąc podwaliny pod to, czym jest obecnie Plexus Tech ”, dodał, a cały jego zespół postrzega rynek jako Ciągły rozwój możliwości.

„To jest esencja naszych zasad” i chociaż nigdy nie ma jednego klucza do sukcesu, jego receptę można podsumować jako „połączenie talentu i wysiłku” oraz „umiejętność stąpania po ziemi oraz elastyczność w oferowaniu innowacyjnych rozwiązań, zwłaszcza w tak trudnych czasach, jak teraz, po wybuchu tej pandemii, która była tyleż nieoczekiwana, co niszczycielska”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *