15,8 procent Portorykańczyków pracuje na własny rachunek – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Urzędnik powiedział, że Departament Pracy poinformował, że od lipca tego roku 169 500 osób było samozatrudnionych, co stanowi spadek o 11 000 niezależnych pracowników, czyli 5,8 procent w porównaniu z tym samym miesiącem w 2020 roku.

Alemañy González wskazał, że zespół BDE jest gotowy do wdrożenia strategii gospodarczej gubernatora Pedro R.

W ujęciu łącznym obserwuje się wzrost samozatrudnienia, od roku podatkowego 2020-2021, kończącego się w czerwcu, zamykając średnio 173 200 samozatrudnionych, co oznacza wzrost o 5,5 procent w porównaniu z 164 300 w tym samym okresie w 2020 roku.

Ekonomistka Gladys Medina z BDE wyjaśniła, że ​​Departament Pracy jest odpowiedzialny za kompilację, analizę i interpretację danych statystycznych związanych z pracą w różnych branżach, przedsiębiorstwach i zawodach w kraju.

Osoby prowadzące działalność na własny rachunek podlegają, zgodnie z przepisami ustawowymi i wykonawczymi Portoryko, z pewnymi wyjątkami, opłacaniu podatków dochodowych, podatków, patentów, rejestracji handlowców itp.

Argumentem wyjaśniającym trend wzrostowy w tej kategorii pracowników jest to, że wraz z wprowadzeniem ograniczeń w celu uniknięcia zakażenia wirusem Covid-19 od marca 2020 r. spora grupa osób zdecydowała się na podjęcie projektów samozarządzania i pracę w pojedynkę, powiedział Niemiec Gonzalez.

Zwrócił uwagę, że stało się tak, ponieważ wiele głównych sektorów przemysłowych zmniejszyło siłę roboczą, ograniczyło działalność, a nawet zostało tymczasowo lub na stałe zamkniętych.

„Nisze możliwości, takie jak produkcja, sprzedaż i produkcja środków ochrony osobistej, takich jak maseczki na twarz i plastikowe osłony twarzy, czy produkcja przegród z akrylu lub przezroczystego szkła do budynków komercyjnych i biurowych, również doprowadziły do ​​tego rodzaju przedsiębiorczości. ”- dodał szef BDE.

Ponadto pracownicy innych branż, takich jak budownictwo, ogrodnictwo i dekoracja, zdecydowali się na samodzielną pracę, ponieważ rosnące zapotrzebowanie na tego typu specjalistyczne prace sprawiły, że dla samozatrudnionego bardziej opłacalne było ustalanie własnych stawek i godzin pracy. . W zamian za konkretną pensję w tradycyjnej strukturze pracownik-pracodawca.

mem / nrm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *