200 tysięcy euro z Barcelony na sformowanie swojego zespołu i plan Realu Madryt

Powiązane wiadomości

wzrost dla Sporty w ogniu. Od dawna jest ważnym graczem w branży rozrywkowej i zawsze był związany ze światem sportu. Jest wiele hiszpańskich klubów i reszta klubów Europa którzy „wykorzystują” to, aby wejść do sektora, w tym FCB Przygotowanie do wielkiego ruchu. wieczny rywal culé, i Real Madryt, Sprawdź, jak zrobić krok.

Wiadomo, że zainteresowanie sportem w Hiszpanii skupia się zwykle na Madrycie i Barcelonie, medialnym gigancie tego kraju, a w e-sporcie jest duże zainteresowanie każdym z ruchów, które te dwie osoby wykonują w coraz większym „świecie” . Oczywiście ścieżka, którą oboje podążają, jest zupełnie inna.

Barcelona wkroczyła w e-sport lata temu, czego Real Madryt jeszcze nie zrobił. To jest w grze w karty wideo palenisko, gdzie kilka miesięcy temu był twój odtwarzacz David „Vrenetique” Nella koronowany mistrz Europy, a w Liga Rakietowaz własnym zespołem. Ponadto eFutbol PES Jest jednym z jej sponsorów, nawet jeśli uniemożliwia to jej udział w większych wydarzeniach, takich jak eLaLiga SantanderKonkurencja FIFA W których uczestniczy większość klubów Najpierw I Po drugie.

Ale to wszystko nie ma nic wspólnego z krokiem, który właśnie podjął kataloński byt. Barcelona będzie miała swój własny zespół w 2022 roku Superliga. Nie, nie mówimy o osobie, która zamierza organizować się w piłce nożnej, aby promować sektor. To pierwsza liga gry wideo League of Legends Która jest organizowana w Hiszpanii i jest jedną z pięciu oficjalnych lig europejskich, które uznają zamieszki, Twórca gier.

Vodafone Giants Malaga wygrywa LoL Super League

Aby wejść, musiał zapłacić od 200 000 do 250 000 euro za Gry elektroniczne S2V Również przeciwny przez Sewilla I etui na e-sportKlub założony przez gracza Realu Madryt domwięcej. Barcelona będzie tą, która poprowadzi arenę, w przeciwieństwie do tego, co dzieje się z innymi drużynami LaLiga, które rywalizują w Superlidze, Prawdziwa Betis, związany z klubem eSports Hojny.

Wszystko gotowe, na tyle, że Mediapro, właściciel LVP, firmy odpowiedzialnej za Super Ligę, wyraził zgodę. Teraz nawet Barcelona będzie już szukała członków swojego zespołu za pośrednictwem odpowiedzialnej osoby. Dziwne, że Barcelona będzie kolidować w kontraktach z ebay janus I Gerrard Pique, który również wejdzie do Premier League, co już zostało potwierdzone, z nową drużyną, która zostanie ogłoszona w grudniu.

Wracając do Madrytu, z pewnością podążą za tą przygodą, którą ich odwieczny rywal podejmie w przyszłym roku. W tej chwili, a przynajmniej wiadomo, nie ma żadnych ruchów, które wskazywałyby, że faktycznie pracuje w swoim dziale e-sportowym. Tak, zastanawiasz się nad wskoczeniem do tego sektora, ale chcesz to zrobić we właściwy sposób i na bieżąco śledzić kilka kluczy, które niedawno przekazał pracownik klubu.

Warunki Realu Madryt

Ignacio Minaya, pracownik Realu Madryt w dziale projektów korporacyjnych, przemawiał w tym tygodniu o Światowy szczyt e-sportowy, konferencja w Madrycie: „Jesteśmy Realem Madryt, musimy dążyć do sportowej doskonałości, gdziekolwiek jesteśmy.

To wyjaśnia, dlaczego nie weszła jeszcze na ten świat w zawodach takich jak sama Superliga lub eLaLiga Santander, pomimo umowy sponsorskiej z EA Sports, twórcą gier wideo FIFA. Madryt zdaje sobie sprawę z dobrobytu, jaki może wiązać się z jego wejściem do zawodów e-sportowych, i aby to zrobić, musi to zrobić poważna i konkurencyjna oferta.

Istnieją dwa inne warunki: aby był opłacalny ekonomicznie i aby klub mógł dotrzeć do nowych fanów. „Partnerzy nie zrozumieją, że wydaliśmy 20 milionów euro na koncesję, a nie w środku” – powiedziała na początku Minaya. W drugim przyznaje, że są fani, którzy „trzymają się z dala od piłki nożnej”, ale jednocześnie będą starali się wejść do e-sportu, „by podtrzymać rozmowę z istniejącymi fanami na różnych innych kanałach”.

Rozsuwany trawnik w Santiago Bernabeu

Rozsuwany trawnik w Santiago Bernabeu

Bernabéu, wspaniały „kwadrat”

Real Madryt mówi o tym jasno i chociaż w tej chwili niczego nie potwierdził, wydaje się, że Santiago Bernabeu, po zakończeniu prac w 2022 roku, zbliży e-sport do klubu: „Dzięki przeprojektowaniu stadionu Minya wyjaśniła, że ​​będziemy mogli mieć największą arenę w Europie, jeśli pomyślimy o wydarzeniach e-sportowych, które wypełniają stadiony, będzie ich o wiele więcej i będziemy mogli je gościć. Nawet Valdebebas może mieć w przyszłości przestrzeń przeznaczoną dla e-sportu.

Nikt nie odrzuca zasady, że e-sport pozostanie i jest ogromnym magnesem nawet dla podmiotów wielkości Realu Madryt i Barcelony. W szczególności Hiszpania jest drugim po Europie krajem w Europie Polska, z większym wpływem sektora. Raport firmy konsultingowej Deloitte mówi, że 9% hiszpańskiej populacji w wieku od 15 do 65 lat to „lojalni” konsumenci e-sportu, 22% robi to regularnie, a 18% sporadycznie. Liczby wciąż rosną.

[Más información: El club de Piqué e Ibai Llanos revoluciona los eSports y la Superliga: „No lo van a tener fácil”]

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *