23 osoby zginęły w lawinie, która spustoszyła miasto w Ekwadorze

23 osoby zginęły w lawinie, która spustoszyła miasto w Ekwadorze

Już piąty dzień z rzędu trwają tam prace ratownicze po lawinie z zeszłej niedzieli, choć nadzieje na odnalezienie ocalałej osoby pod tonami ziemi i gruzów słabną.

Jednak według oficjalnych danych brakuje 67 osób, dlatego ratownicy, strażacy i wojsko nadal znajdują się w strefie zero, mimo zagrożenia nowymi osuwiskami w związku z ciągłymi opadami deszczu i obecnością spękań w górnej części terenu . skały i góry.

Ogromna lawina zniszczyła znaczną część infrastruktury gminy, w tym 57 domów całkowicie zawalonych, a kolejne 163 z niewielkimi uszkodzeniami.

Dzień wcześniej Ministerstwo Transportu i Robót Publicznych ogłosiło stan wyjątkowy na sieci drogowej w prowincji Chimborazo w Andach, aby przyspieszyć naprawy i przywrócić łączność Alusi Road z innymi regionami.

Po katastrofie – o której według mieszkańców rząd był ostrzegany i nic z tym nie zrobił – mieszkańcy innych zagrożonych części kraju opuścili swoje domy w piątek, obawiając się wydarzenia podobnego do tego, co wydarzyło się w Alosi.

Około 80 mieszkańców społeczności La Cría w prowincji Azuay w południowym Ekwadorze trafiło do zaimprowizowanego schroniska, gdy na zboczach góry otaczającej miasto, poprzez pola, boiska sportowe i różne nieruchomości, pojawiły się pęknięcia.

npg/śr

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *