25. Europejski Festiwal Filmowy

25. Europejski Festiwal Filmowy

25. Europejski Festiwal Filmowy

  • Od 15 czerwca do 29 czerwca br.
  • więcej informacji Tutaj.

25. Europejski Festiwal Filmowy będzie w tym roku w pełni bezpośredni, podobnie jak w poprzednich edycjach, i obejmie bezpłatne pokazy w różnych salach w całym Chile w dniach 15-29 czerwca.

Unia Europejska w Chile współpracuje wraz z ambasadami akredytowanych państw członkowskich oraz Ministerstwem Kultury, Sztuki i Dziedzictwa, aby rozwinąć tę edycję festiwalu, na którym zaprezentowanych zostanie blisko 50 filmów różnych gatunków: komedia, suspens, dokument, dramat i dzieci, a także różne zajęcia równoległe.

Festiwal powróci do formatu live i face-to-face, by zaprezentować długo oczekiwane przez fanów europejskiego kina filmy. W ten sposób wydarzenie będzie dostępne za darmo, od Arica po Punta Arenas, przez około trzy tygodnie.

Tradycyjnie na festiwalu będą prezentowane równoległe działania, takie jak warsztaty i kursy mistrzowskie, prowadzone przez krajowych i międzynarodowych ekspertów, którzy wnoszą swój wkład w różne tematy branży audiowizualnej. W tym roku nie zabraknie znakomitych gości, takich jak Hiszpan Emilio Guerra, którzy przyjadą do Chile, aby poprowadzić w różnych miastach warsztaty dotyczące zaawansowania protetyki i FX z integracją druku cyfrowego i wykorzystaniem druku 3D. Będzie też José Esteban Alenda, właściciel firmy producenckiej Solita Films, który wygłosi wykład online na temat międzynarodowych koprodukcji, możliwości i nauki. Arantxa De Juan, która kontynuuje pracę Susan Banston, poprowadzi warsztaty online skierowane między innymi do studentów aktorstwa i aktorów, na temat emocjonalnej pamięci przygotowania postaci.

Europejski Festiwal Filmowy będzie nadal rozwijał program edukacyjny, który dociera do instytucji edukacyjnych, realizując w ten sposób akcje społeczne ze szkołami w całym Chile. Otrzymają filmy dla dzieci i młodzieży wraz z dokumentacją pedagogiczną, które umożliwiają nauczycielowi pracę z kina, na różne tematy, przy wsparciu mediatora ułatwiającego tę pracę.

Wśród dostępnych filmów, z których większość została nagrodzona w Europie lub na arenie międzynarodowej, znajdzie się popularny dokument „Luzzu”, który opowiada historię maltańskiego rybaka, który w małej drewnianej łodzi spotyka nowe życie w wodach Luzzu ; Morena, chwalony przez krytyków chorwacki film opowiadający historię młodej kobiety o wielkich marzeniach. „Tengo Sueños Eléctricos”, o młodej kobiecie, która musi cierpieć z powodu rozpadu swojej rodziny po rozwodzie rodziców i głośnych zmianach, które zachodzą w jej życiu; „Zátopek”, film biograficzny o sportowcu i medaliście olimpijskim Emilu Zátopku; „Leonora Addeo”, surrealistyczny film opowiadający historię trzech pogrzebów związanych z zabójstwem dziecka imigrantów na Brooklynie; Wśród innych świetnych filmów.

Festiwal odbywa się dzięki zaangażowaniu Delegatury Unii Europejskiej w Chile oraz Ministerstwa Kultury, Sztuki i Dziedzictwa, wraz z ambasadami krajów uczestniczących: Niemiec, Austrii, Belgii, Chorwacji, Danii, Słowenii, Hiszpanii, Francja, Finlandia, Grecja, Włochy, Norwegia, Holandia, Polska, Portugalia, Czechy, Rumunia, Szwecja i Szwajcaria.


Aby dowiedzieć się więcej o tym, co dzieje się w świecie nauki i kultury, dołącz do społeczności Cultívate, biuletynu El Mostrador poświęconego tym tematom. Zarejestruj się za darmo Tutaj

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *