27. edycja LesGaiCineMad od 3 do 13 listopada

3 listopada rozpoczyna się 27. edycja LesGaiCineMad, w której łącznie pojawi się 78 prac z 27 różnych krajów. zorganizowane przez Trójkąt FundacjiTen konkurs odbędzie się Do 13 listopada W ponad 15 lokalizacjach rozmieszczonych w różnych dzielnicach i gminach Wspólnoty Madrytu. a) tak, Będzie dążyć do podniesienia świadomości poprzez kino na temat rzeczywistości LGBTQ+ na całym świecie. Mając za sobą tak wiele problemów, ostatnie odsłony zdołały stać się jednym z Najważniejsze cytaty z filmu we Wspólnocie Madrytu.

27. edycja LesGaiCineMad

zacząć 27. edycja LesGaiCineMad, Madryckiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego LGBTIQ+, która odbędzie się w dniach 3-13 listopada, z udziałem 78 filmów z 27 różnych krajów, Wszystko na ich premierze we Wspólnocie Madrytu. Prezentacje biznesowe odbędą się w ponad 15 miejscach w madryckim ratuszu, Leganés, Rivas-Vaciamadrid, Coslada i Alcobendas.

Yuego 300x250

LesGaiCineMad proponuje szeroki krajowy i międzynarodowy program filmów fabularnych, krótkometrażowych i dokumentalnych, którego celem jest podnoszenie świadomości osób LGBT poprzez kino. Z globalną wizją, a także stanowi punkt spotkań dla filmowców, aktywistów, studentów, publiczności i przemysłu z całej Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej. Co więcej, od ostatniego wydania, Festiwal współpracuje przy preselekcji filmów krótkometrażowych, które powalczą o nagrody GOYA.

27. edycja LesGaiCineMad

naklejka z pozdrowieniami

Plakat 27. edycji LesGaiCineMad jest dedykowany zmarłemu niedawno reżyserowi i scenarzyście Roberto Perezowi Toledo. I jego długa kariera w świecie filmów krótkometrażowych. Według Raula Gonzaleza, wiceprezesa Fundacji Triángulo, Roberto jest kluczową postacią w walce o zbiorową równość i widoczność ludzi o funkcjonalnej różnorodności w społeczeństwie.Również z tego powodu tematem tego wydawnictwa jest „Kino bez barier”, celebracja siódmej sztuki inkluzywnej, także dla ludzi różnorodność funkcjonalna, z projekcjami w salach ułatwiających dostęp i wyposażonych dla tej publiczności.”

Podczas ceremonii otwarcia 3 listopada 27. edycji LesGaiCineMad uhonorowani zostaną Roberto Perez Toledo i Miguel Angel Sanchezbyły prezes i założyciel Fundacji Triángulo, który we wrześniu 2022 r. został odznaczony Medalem za Promowanie Równości Równości przyznawanym przez Ministerstwo Równości za nieustanną pracę na rzecz praw i widoczności osób LGTBI+.

27. edycja LesGaiCineMad prezentuje zwycięskie filmy z najlepszych festiwali na świecie, takich jak Cannes, Berlin, Sundance, Tribeca czy San Sebastiana także nowe obietnice, ukierunkowanie i różne perspektywy, w których programowanie skupia się na intersekcjonalności.

Festiwal stale się rozwija

Z roku na rok otrzymujemy kolejne zamówienia. W 2022 r. zespół LesGaiCineMad przeanalizował ponad 500 prac krajowych i międzynarodowych, aby uzyskać wybór jakości i reprezentatywność wszystkich zbiorowych rzeczywistości w różnych częściach świata” Zawieszenie Miguel LafuenteKoordynator programowy festiwalu „Te dane dają nam prawdziwy impuls, w jaki sposób grupa LGBTIQ+ zyskuje coraz większą swobodę wypowiedzi na poziomie globalnym, a nasz festiwal zapewnia lepszą wizualizację, aby przełamywać bariery na polu artystycznym”. Kontynuować.

W oficjalnej sekcji, na przykład, Queer Independiente „Ghost Project” Chilijczyka Roberto DufresNowy film nagradzanego argentyńskiego reżysera Marco Berger, „Agitatorzy” I kanadyjski film „Dzikość” Brittena Hannamaktóra zajmuje się kwestią tożsamości dwóch dusz. Zaida Carmona i Amelia Eloisa Zaprezentują swoje pierwsze filmy „Przyjaciel mojego przyjaciela” i „Nigdy się nie podzielimy”. Również w tygodniu z madrycką premierą hiszpańskiego filmu „Sól Sól” Nando Caballero Będziemy mogli obejrzeć angielski film o lesbijkach „Niebieskie dżinsy” Georgii Oakleydziwny portugalski film „Lobo E Cão” Claudii Varigao Polski film „Sloan” O miłości reżysera country Kamila Kruzeki.

we wszystkich kształtach

W sekcji filmów krótkometrażowych zaprezentowanych zostanie kilka filmów krajowych i międzynarodowych, podkreślając obecność filmowców, którzy wcześniej uczestniczyli w festiwalu Jak Dawid Moragas (Jutro go zostawiamy), Ferran Navarro Beltran (Rosa, w skrócie opracowany w QueerCineLab), Paco Ruiz (typowa aberracja) czy Afioco (kemping). Marta Nieto przedstawia „Syn”, sztukę napisaną, wyreżyserowaną iz udziałem Patricii Lopez Arnez, niedawno laureatki nagrody Goya za najlepszą kreację kobiecą. Główna rola Child Trans w firmie stworzy nowe referencje, a także będzie reprezentować i uwidaczniać Trans Childhood.

Dywizja „Kino Dysydentów”, wydana w 2021 roku, kontynuuje swoje zaangażowanie w kino, które nie przestrzega zasad.oraz rodzaje, tematy i rozpowszechnione formy produkcji. W nim możesz zobaczyć nowe kawałki João Pedro Rodrigues „Fogo-Fatuo”prezentowany na Festiwalu Filmowym w Cannes oraz Valentine Mers „Koty w nocy są brązowe”wraz z laureatem ostatniej nagrody Teddy Award na Berlinale 2022 „Trzy smutne tygrysy” Gustavo Wenager Ostatni film nagradzanego argentyńskiego reżysera Lucrecia Martel „Dworzec Północny”.

27. edycja LesGaiCineMad

Honorowa nagroda dla Eusebio Ponchilla

Niektóre z prac, które zostaną pokazane w Sekcja dokumentalna być „Casa Susanna” Sebastiana Lifshitzasugestywny film o rzeczywistości osób transpłciowych w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, a także Światowa premiera dokumentu Jose Luisa Pecharomana „Ukryta pamięć”który zadebiutował jako reżyser po długiej karierze operatora zdjęć. Film dokumentalny skupiający się na sytuacji i doświadczeniach życiowych czterech członków grupy LGBTIQ+ pod koniec reżimu Franco i hiszpańskiej transformacji.

Wiele z tych tytułów będzie konkurować o Osiem nagród publiczności i jedenaście nagród juryWśród jego członków Reżyser Fernando Gonzalez Molinal, pisarka Gloria Fortin, artystka i muzyk Anna Smith.

Tegoroczną nagrodę honorową otrzymał aktor Eusebio Pocella za karierę jednego z najbardziej reprezentatywnych profesjonalistów w kinematografii hiszpańskiej.

Od 2003 roku LesGaiCineMad jest numerem 1 hiszpańskojęzycznym festiwalem na temat LGTBIQ+ od 2003 roku. Jest to jeden z festiwali o największej widowni we Wspólnocie Madrytu, w ostatniej edycji średnio blisko 13 000 widzów.

Trójkąt Fundacji

QueerCineLab

W 2019 roku narodziło się QUEER CINE LAB, laboratorium pomysłów i konkurs na projekty mające na celu zwiększenie krajowej produkcji LGBTIQ+. Laboratorium to działa poprzez mentoring uczestników przez profesjonalistów z branży filmowej z różnych dziedzin, którzy pomogą promować ich projekty. Ta nowa edycja, współfinansowana przez ICAA z Ministerstwem Kultury, Sportu, Kultury i Sportu w ramach funduszy Komisji Europejskiej „EU NextGeneration”, Queer Cine Lab odwiedzi 6 miast i zaprezentuje około 20 projektów LGTBIQ+ w konkursie na rozwój z bloków .

Lesbijski Festiwal Filmowy

Od 2011 Lesbijski Festiwal Filmowy odbywa się w Madrycie, gdzie we współpracy z kobiecą grupą Fundación Triángulo Oferujemy publiczności w Madrycie najlepsze kino na ten temat przez trzy dni kwietnia, w dniu pojawienia się lesbijek. Filmy fabularne, dokumentalne, krótkometrażowe, zajęcia i wywiady z twórcami zajmującymi się tematem lesbijstwa w kinie.

poważny yola

Kino Duma

Od 5 lat Cinema Pride stała się Kluczowa data w datach uczczenia dumy Madrytu jako kulturalnej alternatywy.

LGBTQ + Ameryka Łacińska

Kolejną aktywnością zaplanowaną w tej wersji jest obstawianie kanału wymiany między naszym festiwalem a innymi festiwalami latynoamerykańskimi. Sieć wsparcia powoli nabiera kształtu, podobnie jak iberoamerykańskie spotkania LGTB na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian.

nie przegap 27. edycja LesGaiCineMad od 3 do 13 listopada.

Źródło departamentu: Komunikacja Fundacji Trójkąta

Dołącz do nas Kanał telegramu

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.