27. Festiwal LesGaiCineMad rozpocznie się od 78 filmów z 27 krajów

27. Festiwal LesGaiCineMad rozpocznie się od 78 filmów z 27 krajów

Dzisiaj pokaż 27a Kopia Międzynarodowego Festiwalu Filmowego LGBTIQ + w Madrycie, który odbędzie się od 3 do 13 listopada, z udziałem 78 filmów z 27 różnych krajów, wszystkie na premierze we Wspólnocie Madrytu. Prezentacje biznesowe odbędą się w ponad 15 miejscach w madryckim ratuszu, Leganés, Rivas-Vaciamadrid, Coslada i Alcobendas.

LesGaiCineMad sugeruje Bogaty krajowy i międzynarodowy program fabularny, krótkometrażowy i dokumentalnyz celem Podnoszenie świadomości poprzez kino na temat rzeczywistości członków społeczności LGBTQ+ Z globalną wizją, a także stanowi punkt spotkań dla filmowców, aktywistów, studentów, publiczności i przemysłu z całej Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej. Od ostatniej premiery festiwal współpracował także przy preselekcji filmów krótkometrażowych, które powalczą o nagrody GOYA.

Ten plakat edycyjny poświęcony jest niedawno zmarłemu reżyserowi i scenarzyście Robert Perez Toledo I jego długa kariera w świecie filmów krótkometrażowych. Według Raula Gonzaleza, wiceprezesa Fundacji Triángulo, „Roberto był kluczową postacią w walce o równość zbiorową i podkreślanie ludzi różnorodności funkcjonalnej w społeczeństwie, dlatego też ta edycja jest tematem tej edycji. Kina bez barierA Celebrujemy inkluzywną siódmą sztukę ludzi z różnorodnością karieryz występami w łatwo dostępnych salach wyposażonych dla tej publiczności.”

Podczas ceremonii otwarcia 3 listopada LesGaiCineMad uhonoruje Roberto Pereza Toledo i Miguel Angel Sanchezbyły prezes i założyciel Fundacji Triángulo, który we wrześniu 2022 r. został odznaczony Medalem za Promowanie Równości Równości przyznawanym przez Ministerstwo Równości za nieustanną pracę na rzecz praw i widoczności osób LGTBI+.

27. edycja LesGaiCineMad prezentuje zwycięskie filmy z najlepszych światowych festiwali, takich jak Cannes, Berlin, Sundance, Tribeca czy San Sebastián, a także nowe obietnice, światła reflektorów i różne perspektywy, w których program skupia się na intersekcjonalności.

Z roku na rok otrzymujemy kolejne zamówienia. W 2022 r. zespół LesGaiCineMad przeanalizował ponad 500 prac krajowych i międzynarodowych, aby uzyskać wybór jakości i reprezentatywność wszystkich zbiorowych rzeczywistości w różnych częściach świata”. Miguel Lafuente, koordynator programowy festiwalu „Te dane dają nam prawdziwy impuls, w jaki sposób grupa LGBTIQ+ zyskuje coraz większą swobodę wypowiedzi na poziomie globalnym, a nasz festiwal zapewnia lepszą wizualizację, aby przełamywać bariery na polu artystycznym”.

W sekcji oficjalnejNa przykład klejnot zostanie wyświetlony Queer samodzielny „Ghost Project” z Chile Robert DufresNowy film nagradzanego argentyńskiego reżysera Marco Berger, „Agitatorzy” i kanadyjski film dziki Z Britten HannamKtóra dotyczy kwestii tożsamości dwóch dusz. zAida Carmona s Amelia Eloisa Zaprezentują swoje pierwsze filmy „przyjaciel mojego przyjaciela” s „Nigdy się nie rozstaniemy.” Również w tygodniu z madrycką premierą hiszpańskiego filmu «Sól Ultima” Z Noc Nando Będziemy mogli obejrzeć angielski film lesbijski »niebieskie dżinsy„Dla Georgii Oakley, Dziwny portugalski film”Lobo E Krowa” Z Claudia Fargau Polski filmsloanO miłości do wsi dla reżysera Kamil Kruzecki

W dziale filmów krótkometrażowychZaprezentowanych zostanie wiele prac krajowych i międzynarodowych, podkreślając obecność filmowców, którzy już uczestniczyli w festiwalu, m.in David Moragas (Tomorrow We Leave It), Ferran Navarro Beltrán (Rosa, opracowany w skrócie w QueerCineLab), Paco Ruiz (odchylenie standardowe) lub Afioco (Camping). Marta Neto prezentuje piosenkę „Syn”, sztuka napisana, wyreżyserowana iz udziałem Patricii Lopez Arnez, niedawno laureatki nagrody Goya za najlepszą kreację kobiecą. Główna rola Child Trans w firmie stworzy nowe referencje, a także będzie reprezentować i uwidaczniać Trans Childhood.

Sekcja „Kino dysydenckie”, Wydany w 2021 roku kontynuuje swoje zaangażowanie w kino, które nie jest zgodne z głównymi normami, gatunkami, tematami i formami produkcji. W nim możesz zobaczyć nowe kawałki João Pedro Rodrigues „Fogo-Fatuo”prezentowany na Festiwalu Filmowym w Cannes oraz Walentynki Mers „Koty w nocy są brązowe”wraz z laureatem ostatniej nagrody Teddy Award na Berlinale 2022 Trzy smutne tygrysy Z Ocet Gustavo Ostatni film nagradzanego argentyńskiego reżysera Lucrecia Martel „Dworzec Północny”.

Niektóre z prac, które zostaną pokazane w Sekcja dokumentalna być Dom Zuzanny Z Sebastiana Lifszitza, Sugestywny film o rzeczywistości osób transpłciowych w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych oraz światowa premiera dokumentu „ukryta pamięć” Z Jose Luis Bechermanktóry zadebiutował jako reżyser po długiej karierze operatora zdjęć. Film dokumentalny skupiający się na sytuacji i doświadczeniach życiowych czterech członków grupy LGBTIQ+ pod koniec reżimu Franco i hiszpańskiej transformacji.

Wiele z tych tytułów powalczy o osiem nagród publiczności i jedenaście nagród jury, wśród których znajdą się między innymi reżyser Fernando Gonzalez Molinal, pisarka Gloria Fortin oraz artystka i aktorka Anna Smith. Tegoroczną nagrodę honorową otrzymał aktor Eusebio Pocella za karierę jednego z najbardziej reprezentatywnych profesjonalistów w kinematografii hiszpańskiej.

Od 2003 roku LesGaiCineMad stał się #1 hiszpańskojęzyczny festiwal na temat LGTBIQ + s Jest to jeden z festiwali o największej liczbie widzów we Wspólnocie Madrytu, Z prawie 13 000 widzów w najnowszej wersji.

Aktywna organizacja przez cały rok: inne projekty w LESGAICINEMAD

QUEERCINELAB

W 2019 roku powstało QUEER CINE LAB, laboratorium pomysłów i konkurs na projekty mające na celu zwiększenie krajowej produkcji LGBTIQ+. Laboratorium to działa poprzez mentoring uczestników przez profesjonalistów z branży filmowej z różnych dziedzin, którzy pomogą promować ich projekty. Ta nowa edycja, współfinansowana przez Ministerstwo Kultury, Sportu, Kultury i Sportu ICAA w ramach funduszy „EU NextGeneration” Komisji Europejskiej, Queer Cine Lab odwiedzi 6 miast i obejmie około 20 projektów LGTBIQ+ w konkursie na opracowanie z utworów.

próbka filmu gejowskiego

Od 2011 roku w Madrycie odbywa się Festiwal Filmów Lesbijskich, gdzie we współpracy z kobiecą grupą Fundacji Triángulo prezentujemy publiczności w mieście Madryt najlepsze kino na ten temat przez trzy kwietniowe dni wokół dzień pojawienia się lesbijek. Filmy fabularne, dokumentalne, krótkometrażowe, zajęcia i wywiady z twórcami zajmującymi się tematem lesbijstwa w kinie.

duma z kina

Przez 5 lat Cinema Pride stała się kluczowym wydarzeniem w datach celebrowania dumy Madrytu jako kulturalnej alternatywy.

LGBTQ + Ameryka Łacińska

Kolejną aktywnością zaplanowaną w tej wersji jest obstawianie kanału wymiany pomiędzy naszym festiwalem a innymi festiwalami latynoamerykańskimi. Sieć wsparcia powoli nabiera kształtu, podobnie jak iberoamerykańskie spotkania LGTB na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *