28 maja 2021 r

Armogan. Ostatnio zakończone

Oryginalny tytuł: Armugán, The Last Sanjay
Rok: 2020
Czas trwania: 91 minut
Hiszpania
Kierunek: Joe Seoul
Scenariusz: Jo Sol
Muzyka: Juanjo Javier
Zdjęcia: Daniel Vergara (B&W)
Obsada: Gonzalo Connell, Diego Jurbigi, Nuria Lancey, Anego Martinez, Nuria Brims
Gatunek: dramat

Legenda o Armujan śpiewa w odległej dolinie w Pirenejach Aragońskich. Mówi się, że jest oddany tajemniczej i okropnej pracy, o której nikt nie chce rozmawiać: jest terminatorem, umierającym człowiekiem. Mówią, że porusza się dolinami, trzymając się ciała Anshela, swojego lojalnego sługi, i obaj dzielą sekret pracy tak starej jak życie, tak strasznej jak sama śmierć. Armugán jest aniołem otchłani, któremu nikt się nie powierza, ale jest potrzebny, gdy dekadencja niszczy wyobraźnię wieczności, w której człowiek skrywa brutalną prawdę. Jednak nie zabija i nie jest śmiertelny. Ma radykalną mądrość, która pozwala mu pozbyć się największego cierpienia: strachu przed śmiercią.


Cruella

Oryginalny tytuł: Cruella
Rok: 2021
Czas trwania: 134 min
Kraj: USA
Reżyser: Craig Gillespie
Guion: Dana Fox, Tony McNamara. Historia: Allen Brooch McKenna, Kelly Marcel, Steve Zessis
Muzyka: Nicholas Brittel
Zdjęcia: Nicolas Karakatsanes
Reparto: Emma Stone, Emma Thompson, Joel Frey, Paul Walter Hauser, John McCrea, Emily Beecham, Mark Strong, Kaevan Novak, Kirby Howell Baptist, Jimmy Demetrio, Niamh Lynch, Andrew Leung, Ed Birch, Paul Basile, Abraham Popula, Ninette Finch, Leo Bill, Sarah Crowden, Tom Turner, Asmara Gabrielle, Jack Barry i Steve Edge wer. 9 miesięcy
Gatunek: komedia, Brickell, lata 70

Po raz kolejny Cruella de Mon (Emma Stone) w ciele. Bohaterką tego filmu jest kultowa złoczyńczyni ze 101 dalmatyńczyków (1961), z włosami farbowanymi na pół na biało i na pół na czarno oraz bezwarunkowa miłośniczka futra. Film opowiada o początkach Cruelli kilka lat przed wydarzeniami z klasyki Disneya. Czy dowiemy się, jak Cruella stała się tak zimna i pokręcona, a także jak narodziła się jej obsesja na punkcie futra?


Obudź gniew

Oryginalny tytuł: Man’s Wrath
Rok: 2021
Czas trwania: 118 minut
Kraj: USA
Reżyseria: Guy Ritchie
Guion: Guy Ritchie, Evan Atkinson, Marne Davis. Nowe wydanie: Nicolas Beau Fall, Eric Bissnard
Muzyka: Christopher Binstead
Zdjęcia: Alan Stewart
Reparto: Jason Statham, Holt McCallani, Josh Hartnett, Scott Eastwood, Geoffrey Donovan, Las Alonso, Jason Wong, Post Malone, Niamh Algar, Diopia Ubari, Babs Olsanmocon, Roche Williams, Chris Riley, Josh Cowdrie, James Warren, Daryl De Silva Cameron Jack, Alessandro Babalula, Stevie Davis, Raul Castillo, Lynn Renee, Andy Garcia, Eddie Marsan, Tudd Murphy, Mark Arnold, Gerald Tyler, Alex Ferns w wieku 14 lat
Gatunek: thriller, akcja, przestępstwo, kradzież i kradzież, zemsta, remake

H (Jason Statham) to fajny i tajemniczy kierowca w firmie zajmującej się przekazami pieniężnymi. W swojej pancernej ciężarówce jest odpowiedzialny za przewożenie setek milionów dolarów co tydzień po ulicach Los Angeles. Kiedy niezidentyfikowani napastnicy zadokują jego opancerzoną ciężarówkę, zabije ich wszystkich. Wtedy jego skorumpowani towarzysze zaczną myśleć, że H chce, aby ukradli ich samochody. Prawda wyjdzie na jaw, gdy wiadomo, że podczas jednej z kradzieży zginął młodszy brat bohatera, który szukał zemsty.


Rok gniewu

Oryginalny tytuł: The Year of Fury
Rok: 2020
Czas trwania: 102 minuty
Hiszpania
Reżyseria: Rafa Russo
Guion: Rafa Russo
Muzyka: Claudia Bardage
Zdjęcia: Daniel Aranio
Obsada: Alberto Ammann, Joaquin Fourell, Daniel Grau, Martina Guusman, Sarah Salamo, Maribel Verdi, Paula Chancio, Miguel Angel Sulla, Sebastian Ettoria
Gatunek: thriller, dramat, lata siedemdziesiąte, dyktatura Urugwaju

Montevideo, 1972. Gdy kraj beznadziejnie stacza się na skraj dyktatury, Diego i Leonardo, scenarzyści popularnego programu telewizyjnego, walczą o zachowanie swojej uczciwości w obliczu presji ze strony przełożonych, aby złagodzić swoją kąśliwą, satyryczną politykę i nie urazić czołowe wojsko, które kontroluje kraj. W międzyczasie Rogas, porucznik armii zmuszony do torturowania bojowników lub zwolenników rebeliantów Tupamaros, wypędza swoje demony wraz z Susanną, prostytutką, u której znajduje rodzaj emocjonalnego schronienia ze swojego kraju. czuć się winnym. Stopniowo zbieżne życie scenarzystów i wojska jest głęboko dotknięte zbliżającym się jarzmem dyktatury, a zarówno jednostka, jak i inni walczą o znalezienie wyjścia, które jest dobre, które pozwala im skupić się na ich spojrzeniu. … przed lustrem.


Gonda

Oryginalny tytuł: Gunda
Rok: 2020
Czas trwania: 93 minuty
Kraj: Norwegia
Reżyseria: Victor Kossakovsky
Guion: Victor Kusakovsky i Inara Vera
Zdjęcia: Victor Kusakovsky, Eagle Haskegold Larsen (B&W)
Gatunek: dokument, zwierzęta

Gonda jest bohaterem tego czarno-białego filmu dokumentalnego z trylogią. Dba o swoje dzieci, towarzyszy im w ich odkryciach, a następnie bierze małe oddechy, aby się naładować. Zaciekawiony, podszedłem do aparatu. Czy wiesz, jaki będzie Twój cel podróży? Co on sobie myśli? Co by o nas pomyślał? Gonda to jedna z setek milionów świń żyjących na planecie obok miliarda bydła, reprezentowana w tym dokumencie przez dwie krowy i ponad 20 miliardów kurczaków. Niezależnie od tego, czy bawią się w błocie, usuwają muchy, czy szukają robaków, wszyscy są bohaterami. W tej pracy eseista Wiktor Kusakowski podkreśla: „Po obejrzeniu mięsa jedzenie mięsa jest po prostu niemożliwe.


Pszczółka Maja: Złota Kula

Tytuł Original: Maya the Bee 3: The Golden Orb
Rok: 2021
Czas trwania: 84 minuty
Kraj Niemcy
Kierunek: Noelle Cleary
Guion: Adrian Bickenbach, Fin Edquist. Historia: Adam Rainford
Muzyka: Ute Engelhardt
Fotografia: Animacja
Gatunek: kreskówka, przygodowa, dla dzieci, owady, kontynuacja

Maya i Willie rozpoczynają nową przygodę, gdy zajmują się świętą kulą. Ich przyjaciele Arnie i Barney dołączą do nich, by zanieść tajemniczą istotę do celu, ale kiedy się zepsuje, wszyscy stają przed największą odpowiedzialnością ich życia: opieką nad zabawną mrówką księżniczką. Ich misja okazuje się znacznie ważniejsza, niż sobie wyobrażali i muszą współpracować, przemierzając niebezpieczny teren i napotykając łowiące stwory, aby bezpiecznie sprowadzić księżniczkę na górę, do której należy. Willie odkryje stronę, której nigdy sobie nie wyobrażał i zda sobie sprawę, że ochrona małej księżniczki jest większym wyzwaniem, niż wcześniej sądził.


Klątwa dżungli

Oryginalny adres: Okropna dżungla
Rok: 2020
Czas trwania: 91 minut
Kraj Francji
Reżyseria: Hugo Pinamuzig, David Caviglioli
Scenariusz: Hugo Pinamozeg i David Caviglioli
Muzyka: Ulysse Kluts
Zdjęcia: Jan Maritud
Riparto: Vincent Didin, Catherine Deneuve, Alice Bledy, Jonathan Cohen
Gatunek: komedia, przygoda

Elliott (Vincent Didin), naiwny młody badacz, rozpoczął badanie Bus: tajemniczy lud Amazonii. To także szansa na zdystansowanie się od swojej bardzo opiekuńczej matki, Chantal de Bellabre (Catherine Deneuve). Ale ten ostatni – zaniepokojony tubylcami – postanowił ich poszukać i zapuścić się w egzotyczną dżunglę amazońską.


Znowu nie będzie padał śnieg

Oryginalny tytuł: Nigdy więcej nie spadnie śnieg
Rok: 2020
Czas trwania: 115 minut.
Kraj: Polska
Dyrekcja: Małgorzata Szumowska, Michał Englert
Guion: Michel Englert, Małgorzata Zumovska
Zdjęcia: Michel Englert
Reparto: Alec Utgoff, Agata Kulesza, Maja Ostaszewska, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Jarosław Milner, Andrzej Chyra, Krzysztof Czeczot, Łukasz Simlat
Gatunek: komedia, dramat

Atrakcyjny i tajemniczy imigrant z Ukrainy, żyje z domowych masaży w ekskluzywnej dzielnicy mieszkaniowej na obrzeżach Warszawy. Ukrywa jednak w dłoniach wyjątkowy dar, uzdrawiającą moc, która przenika duchy jego samotnych klientów i czyni z niego obiekt pożądania. Małgorzata Szumowska i Michał Englert wyreżyserowali ten surrealistyczny thriller.


Słudzy

Oryginalny adres: Sluzobnici
Rok: 2020
Czas trwania: 80 minut.
Kraj: Słowacja
Kierunek: Ivan Ostruchovsky
Guion: Rebecca Linkevich, Marek Lisk, Ivan Ostruchovsky
Muzyka: Christian Luleia, Miroslav Toth
Zdjęcie: Juraj Chlpík (czarno-białe)
Reparto: Vlad Ivanov, Martin Solik, Milan Mikulcic, Zvonko Laksevic, Samuel Skaeva, Vladimir Sternescu, Samuel Polakovic, Vladimir Zburun, Vladimir Opsil, Thomas Toric
Gatunek: dramat, religia, lata 80

Czechosłowacja, 1980. Michel i Yurag Taleban studiują szkołę teologiczną w Czechosłowacji w okresie reżimu totalitarnego. W obawie przed rozpadem tej szkoły nauczyciele indoktrynują seminarzystów w kontekście ideologii rządzącej krajem partii komunistycznej. Sytuacja ta stawia jej bohaterów przed dylematem etycznym, czy nadal będą zadowolić reżim i staną się tylko kolejną majsterkowiczem, czy też zbuntują się przeciwko nim i będą żyć pod okiem tajnej policji do końca życia.


Rowki

Oryginalny adres: Surcos
Rok: 2020
Czas trwania: 77 minut
Hiszpania
Kierunek: Giulio Mazzarrico
Tekst: Julio Mazzarrico
Muzyka: Jesus Calderon
Zdjęcia: Adrián Giménez
Aktorzy: Imelda Lopyrina, Mar Matteo Sainz, Maria Antonia Martinez, Silvia Shomillas, René Alegria, Facondo Salcedo, Jess Cordoba, Eduardo Esteban, Gloria Berestigoy, Alfonso Verdue, Monica Garbayo, Maribel Lavuentius, Ya Monisa Marquesa
Gatunek: dramat, koronawirus (COVID-19), starzenie się / dojrzałość

Pięć historii osób starszych w czasie pandemii. Marie Carmen szuka ze swoją przyjaciółką Migilą małej firmy grającej w karty. Pojawienie się koronawirusa i kilku nieznajomych przyjaciół zmieni Twoje życie. Mara mieszka z córką, ale w środku pandemii opuściła dom, by znów się odnaleźć. Victor jest zmuszony zamknąć swoją restaurację na początku epidemii i zająć się matką, która ma chorobę Alzheimera. Jest szansa, że ​​pozna Joannę i Enzo, bo podzieli się przepisami na tiramisu i nie tylko. Satur całe życie pracował w Pardinas, który jest trudnym terenem. W całkowitym odosobnieniu opuszcza dom, aby przejść przez mobilny traktor. Rosa odsiaduje poród ze swoją wnuczką Anną, ponieważ jej córka, matka Anny, pracuje za granicą i nie mogła wrócić.


jeden z nas

Original Título: Let it go
Rok: 2020
Czas trwania: 108 minut.
Kraj: USA
Kierunek: Thomas Bizocha
Scenariusz: Thomas Bezocha. Powieść: Larry Watson
Muzyka: Michael Giacchino
Zdjęcia: J. Godfrey
Reparto: Kevin Costner, Diane Lynn, Geoffrey Donovan, Bobo Stewart, Leslie Manville, Kylie Carter, Will Britten, Bradley Stryker, Greg Lawson, Ryan Northcott, Aidan Moreno, Ryan Bruce, Caillou Bettis, Adam Stafford, Tayden Marks, Amber Shawn, Conor Mackay, Misty Kay, Will Hookman, Bram Hornung, Otto Hornung wersja 8ms
Gatunek: thriller, dramat, rodzina, życie na wsi (Ameryka Północna), lata 60

Po stracie syna, były szeryf George Bellidge (Kevin Costner) i żona Margaret (Diane Lynn) decydują się opuścić farmę w Montanie, aby uratować swojego młodego wnuka ze szponów niebezpiecznej rodziny z Dakoty, której matkami są Blanche Whippoy (Leslie Manville). Kiedy je znajdują, odkrywają, że rodzina Weboyów nie ma zamiaru porzucić wnuka, więc George i Margaret nie mają innego wyjścia, jak tylko walczyć o swoją rodzinę.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *