(3rd LD) K-popowy koncert podsumowuje tegoroczny ciężki „obóz”

(3rd LD) K-popowy koncert podsumowuje tegoroczny ciężki „obóz”

Skauci na Światowe Jamboree Skautowe 2023 pozują do kamery na stadionie Pucharu Świata w Seulu w dzielnicy Mapo w Seulu, 11 sierpnia 2023 r., Czekając na koncert „K-pop super live”. , na tym zdjęciu przesłanym przez Ministerstwo Kultury, Sportu i Turystyki. (Odsprzedaż i archiwizacja jest zabroniona)

SEOUL, 11 sierpnia (Yonhap) — Prawie 40 000 uczestników XXV Światowe Jamboree Skautowe Zebrali się w piątek w Seulu na k-popowym koncercie, który zakończył globalne wydarzenie olśniewającą sceną rozrywkową po uderzeniu przez falę upałów i tajfun.

Dwugodzinny koncert „K-Pop Super Live” odbył się na stadionie Pucharu Świata w Seulu, na zachód od stolicy Korei Południowej, po ceremonii zamknięcia upamiętniającej burzliwe 12 dni w Korei Południowej, imprezy młodzieżowej i flagę „harcerską” wręczono przedstawicielowi Polski, kraju gospodarza obozu 2027.

W koncercie k-popowym wzięło udział łącznie 19 wokalistów i grup artystycznych – NewJeans, NCT Dream, ITZY, Mamamoo, The Boyz, Kang Daniel, fromis_9, Monsta X’s Shownu, Hyungwon, ZeroBaseOne, Kwon Eun-bi, Jo Yuri, P1Harmony , KARD, ATBO, The New Six i Ive-, według Ministerstwa Kultury, Sportu i Turystyki.

Dziewczęcy zespół NewJeans wkroczył na scenę z utworem „ETA” z najnowszego albumu i megahitem „Hype Boy”. Niezrażeni deszczem harcerze, którzy tłoczyli się na stadionie, śpiewali razem z zespołem Hype Boy. Świąteczna atmosfera utrzymywała się przez dwie godziny uroczystości.

Program prowadzili Gong Myoung z ITZY i Yuna z Hyein z Newjeans i był transmitowany na żywo w KBS 2TV i kanale KBS World YouTube.

Skauci ze Szwecji, uczestnicy Światowego Jamboree Skautowego 2023, pozują do kamery, 11 sierpnia 2023 r., Gdy udają się na stadion Pucharu Świata w Seulu w dzielnicy Mapo w stolicy Korei Południowej na ceremonię zamknięcia i koncert. "super kpop na żywo".

Skauci ze Szwecji, uczestnicy Światowego Jamboree Skautowego 2023, pozują do kamery, 11 sierpnia 2023 r., Gdy udają się na stadion Pucharu Świata w Seulu w dzielnicy Mapo w stolicy Korei Południowej na ceremonię zamknięcia i „K- super popowy koncert na żywo”.

Sekretarz generalny Światowej Organizacji Ruchu Skautowego (WOSM) Ahmad Al Hindawi powiedział w swoim pożegnalnym przemówieniu, że choć ostatnie dni nie były łatwe, były męczące, ale bardzo motywujące.

Jednak członkowie byli w stanie zamienić wyzwania w wyjątkowe i wyróżniające się doświadczenie, czyniąc z niego pierwszy „mobilny obóz” z „determinacją, kreatywnością i elastycznością” – dodał, wyrażając wdzięczność Korei Południowej i jej mieszkańcom za wsparcie.

W swoim końcowym przemówieniu premier Han Duk-soo powiedział, że to niefortunne, że harcerze ucierpieli z powodu bezprecedensowej fali upałów i tajfunów spowodowanych zmianami klimatycznymi.

Han dodał, że harcerze z wielkim poczuciem altruizmu i odpowiedzialności pokonali przeciwności losu, a harcerski duch posłuży za podstawę globalnego sojuszu i współpracy, zobowiązując się do zapewnienia bezpieczeństwa każdemu z uczestników do czasu opuszczenia przez nich kraj. .

Premier podziękował także wolontariuszom, pracownikom medycznym, urzędnikom państwowym oraz osobom z kręgów gospodarczych, religijnych i kulturalnych, które wsparły to wydarzenie.

Andy Chapman, Przewodniczący Światowego Komitetu Skautowego oraz Współprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego Obozu – Ministrowie ds. Równości Płci i Rodziny; wnętrza i bezpieczeństwo; Kultury, Sportu i Turystyki – również wzięli udział w uroczystości.

Pierwotnie koncert miał się odbyć w niedzielę w zeszłym tygodniu na kempingu w Saemangeum, zrekultywowanym obszarze w Buan w prowincji North Jeolla, ale został przełożony z powodu obaw o wypadki i choroby związane z upałami.

Stadion został początkowo przeniesiony na stadion Pucharu Świata w Jeonju, około godziny jazdy od obozu, i jako środek ostrożności został ponownie przeniesiony na stadion Pucharu Świata w Seulu w zachodniej części stolicy. Huragan Khan na teren powiatu.

Skauci bawią się na koncercie K-pop, który odbył się bezpośrednio po ceremonii zamknięcia 25. Światowego Jamboree Skautowego na stadionie Pucharu Świata w Seulu na zachodzie stolicy, 11 sierpnia 2023 r. Korea Południowa (zdjęcie prasowe, zamknięte i zarchiwizowane)

Skauci bawią się na koncercie K-pop, który odbył się bezpośrednio po ceremonii zamknięcia 25. Światowego Jamboree Skautowego na stadionie Pucharu Świata w Seulu na zachodzie stolicy, 11 sierpnia 2023 r. Korea Południowa (zdjęcie prasowe, zamknięte i zarchiwizowane)

Stadion Pucharu Świata w Seulu może pomieścić ponad 66 000 miejsc i jest głównym miejscem wydarzeń sportowych i koncertów.

Policja kontrolowała płynność ruchu wokół stadionu po południu, gdy przyjechało ponad 1000 autobusów przewożących uczestników obozu.

Około 40 000 dorosłych skautów i wolontariuszy ze 156 krajów przebywa w różnych częściach kraju, opuszczając obóz w Simangum, który był nękany przez złą pogodę, ale także nękany złym zarządzaniem i zagrożeniami dla bezpieczeństwa.

12-dniowe, globalne wydarzenie, które odbywa się co cztery lata, rozpoczęło się 1 sierpnia w Saemangeum Jednostki brytyjskie, amerykańskie i inne wycofały się z obozu już po kilku dniachw związku z obawami dotyczącymi bezpieczeństwa wynikającymi z przedłużającej się fali upałów i problemami sanitarnymi na pozbawionym drzew obszarze odzyskanym z morza.

We wtorek wszystkie pozostałe delegacje skautów zostały ewakuowane do Seulu i siedmiu innych regionów, ponieważ tajfun Khanun miał uderzyć w okolice tego obszaru. On W czwartek tajfun przeszedł pionowo nad Koreą Południową. rozproszone, w takim razie dostać się do Korei Północnejw piątek rano.

Samorządy wojewódzkie i lokalny biznes organizowały różne programy kulturalne – w tym programy kpopowy taniecoraz organizowanie świątyń, zwiedzanie muzeów i fabryk – dla uczestników rozsianych po całym kraju, aby pomóc zastąpić imprezy obozowe alternatywnymi programami kulturalnymi.

Południowokoreańscy harcerze wręczają fioletową flagę ekspedycyjną przedstawicielom Polski, gospodarza 26. Światowego Zlotu Skautowego, który odbędzie się w 2027 roku, podczas ceremonii zamknięcia ośrodka. "obóz" W tym roku, 11 sierpnia 2023 roku, na Stadionie Mistrzostw Świata w Seulu, na zachód od stolicy Korei Południowej.  (Zdjęcie z prasy, zakaz sprzedaży i archiwizacji)

Południowokoreańscy skauci wręczają fioletową flagę skautową przedstawicielom Polski, gospodarza 26. Światowego Zlotu Skautowego w 2027 r., podczas ceremonii zamknięcia tegorocznego obozu 11 sierpnia 2023 r. na stadionie Pucharu Świata w Seulu na zachodzie stolicy Korei Południowej. (Zdjęcie z prasy, zakaz sprzedaży i archiwizacji)

[email protected]

(koniec)

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *