400 prywatnych odrzutowców i przyczep kempingowych

Polémica llegada de los líderes a la cumbre del clima: 400 jets privados y caravanas de coches

ten COP26 Pogoda zaczęła się w ostatnią niedzielę. Tak jak w przypadku Paryż 2015, Konferencja Stron Konwencji Ramowej ON-JEJ-TO Na zmiana klimatu Zmieniła swoją zwykłą strukturę i światowi przywódcy najpierw przybyli do Glasgow. Start był kontrowersyjny, ponieważ do imprezy wykorzystano 400 prywatnych odrzutowców.

Zwykłe jest to, że Pierwszy tydzień jest bardziej techniczny, a drugi ma większą obecność polityczną, z szefami państw i rządów w pobliżu, w ich obecności, konsolidujących to, co zostało uzgodnione.

To jest o skomplikowane negocjacje Gdy dyskusja nad prostym akapitem tekstów do uzgodnienia lub kilkoma słowami w nawiasach (jeszcze nie uzgodnionych przez negocjatorów szczytu i szczytu) może zepsuć porozumienie.

Jednak tym razem Szczytowe pęcherze podniesione przez środek transportu używany W wydarzeniu, które ma być orędownikiem walki ze zmianami klimatycznymi.

Na szczyt był przegląd Prawie setki pustych prywatnych samolotówsamoloty, które latały Około 30 mil to za dużo Aby móc wylądować w Glasgow. Podróż również zakończyła się Prywatne limuzyny, jak opublikowanocodzienna poczta”.

Joe Biden zaatakował szczyt z flotą czterech samolotów, helikopterem Marine One, ogromnym konwojem, w tym The Beast i kilkoma SUV-ami.

Wśród cesarzy, którzy podróżowali prywatnymi samolotami, pojawili się Jeff Bezos, Założyciel Amazonkakto go wykorzystał? 70 milionów dolarów Gulfstream (60,4 mln euro). Podążaj za tym Książę Albert z Monako i książę Karol.

ten Książę Carlos Przyleciałaby samolotem Ministerstwa Obrony, mimo że brytyjska rodzina królewska prowadziła kampanię zapewniającą, że z niego skorzystają. zrównoważone paliwo lotnicze kiedy możliwe.

Joe Biden, cztery samoloty i dziesiątki samochodów

Przybycie pozostałych przywódców, których przybycie wzbudziło największe kontrowersje, było wodzem Stany Zjednoczone AmerykiI Joe Bidenoraz brytyjski „premier”, Boris Johnson. Najpierw wbij się na szczyt za pomocą Flota czterech samolotów, Ten Śmigłowiec Marine One i jeden Ogromna karawana, w tym The Beast i wiele pojazdów 4×4.

Według Business Insidera eksploatacja samolotu Air Force One kosztuje ponad… 200 000 $ za godzinę.

W przypadku Johnsona jego decyzja wywołała spore zamieszanie Leć z Glasgow do Londynu, decyzji bronionej przez rząd brytyjski.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *