5 filmów na Netflix, których nie powinieneś oglądać, jeśli masz poważną depresję

Kiedy ktoś pyta nas, jak sobie radzimy, automatyczna, a nawet społecznie akceptowana lub szanowana odpowiedź brzmi: „Wszystko w porządku, dziękuję”, nawet gdy jesteśmy wewnętrznie załamani i pytamy, żeby coś w naszym życiu poprawiło się przynajmniej trochę. mały. uczucia jak Smutek Jest to coś, czego nie możemy uniknąć i doświadczać w życiu na nowo. Ale jeśli pozostaniemy w stanie udaru cieplnego lub Sadnes Stała, jest prawdopodobne, że poza chwilowymi uczuciami, około depresja, stan, który jest trudny do złagodzenia przez „sprawdzenie”, nawet jeśli intencja jest dobra.

Mówiąc o tej delikatnej kwestii i wpływie, jaki może ona mieć na życie ludzi, od 2013 r. Światowa Organizacja Zdrowia (Kim jest), narysowany Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, data, w której stara się połączyć wysiłki społeczeństwa, organizacji non-profit, rządów i środowiska medycznego w celu poprawy zdrowia psychicznego i podkreślenia chorób psychicznych.

dane Międzynarodowe Stowarzyszenie Zapobiegania Samobójstwom (IASP, jego akronim w języku angielskim) wskazuje, że około 800 000 osób rocznie popełnia samobójstwo, jedno co 40 sekund gdzieś na świecie, i jest to druga przyczyna śmierci wśród młodych ludzi w wieku od 15 do 29 lat.

5 filmów na Netflix, których nie powinieneś oglądać, jeśli masz poważną depresję

Patrząc na powyższe liczby, można zobaczyć to uczucie sfrustrowany Może mieć szkodliwe skutki, które w skrajnych przypadkach skłaniają osobę, która na nią cierpi, do próby samobójstwa.

Jeśli czujesz się lub uważasz, że jesteś przygnębiony z powodu tego, co czułeś, koniecznie udaj się do psychologa, który pomoże Ci się z tego wydostać. Otrzymując to wsparcie, unikaj widywania się z nim tak często, jak to możliwe. 5 filmów na Netflix Jeśli cierpisz, może to wpłynąć na Ciebie emocjonalnie martwić się NS depresja.

Wieczne słońce w czystym umyśle

Film, w którym wystąpili Jim Carrey i Kate Winslet, wyreżyserowany przez Michelle Gondry i wydany w 2004 roku, to dramat, który pokazuje, jak rany po zerwaniu miłości mogą skłonić zaangażowanych do podejmowania złożonych i nieodwracalnych decyzji, a nie pomagać im w leczeniu. Generują więcej cierpienia i złudzeń, które najbardziej ich ranią.

Nazwa tego filmu wywodzi się od zabiegu medycznego, w którym mężczyzna i kobieta w romantycznym związku przechodzą, aby wymazać wspomnienia o byłym partnerze, doświadczenie, którego nie można cofnąć po wykonaniu.

Grobowiec świetlików

Oprócz tego, że jest jednym z najsmutniejszych filmów Netflix, jest również postrzegany jako jeden z najsmutniejszych w historii kina. Ta historia pokazuje, jak niebezpieczna jest wojna i jakie straszne konsekwencje wywołuje dla ludzi, którzy w taki czy inny sposób brali udział w wydarzeniu wojennym.

Nastolatka i dziewczyna to dwie bohaterki filmu, dwie postacie, które wśród głodu, nędzy i innych nieszczęść niszczą każdego widza, który na nich spojrzy.

pokój

Aktorka Brie Larson ukradła aplauz i aplauz krytyków filmowych, dając życie Ma, kobiecie, która została porwana fizycznie, seksualnie i psychicznie przez mężczyznę, który ją porwał, zachodzi w ciążę i po porodzie sprawia, że ​​wierzy w swojego porywacza. Że jej córka była chłopcem, wszystko po to, by nie obraził dziewczynki.

Zarówno kobieta, jak i jej córka spędzają dzień w małym pokoju na środku ogrodu, całkowicie odcięci od świata i budując rzeczywistość poprzez historie, telewizję i wyobraźnię, mając nadzieję, że pewnego dnia uda im się wyjść i rozpocząć nową życie.

historia małżeństwa

W połowie listopada 2019 r. film trafił do kin, w których wystąpili Scarlett Johansson i Adam Driver, aktorzy grający Nicole i Charliego, aktorzy teatralni, którzy po kilku latach zaczynają mieć problemy w małżeństwie, które stopniowo zanikają, aż doprowadzą ich do bolesne współistnienie, które nie do zniesienia, zarówno dla nich, jak i dla ich syna, który jest świadkiem wielu kłótni jego rodziców.

Po kilku próbach rozwiązania ich sporów, rozwód wydaje się jedyną realną i najmniej bolesną alternatywą.

pianista

Wyreżyserowany przez Romana Polańskiego i z Adrienem Brodym w roli głównej, pianista jest adaptacją wspomnień muzyka żydowskiego pochodzenia Władysława Szpilmana, które opowiadają, jak przeżył Holokaust i okupację Warszawy, stolicy Polski przez nazistów . Niemcy w 1939 roku.

Chociaż jest wiele taśm, które opowiadają o tym, co wydarzyło się podczas dyktatury Hitlera, w tym filmie fabularnym przeżywasz z głównym bohaterem wszystkie wzloty i upadki, przez które przeszedł, aby się uratować, i chociaż stracił wszystko, jest coś w ludzkiej naturze, co możemy z tym zrobić. Podnieś, choć istnieje opcja, aby nie kontynuować i zaakceptować śmierć jako jedyny los.

Chociaż są to bardzo dobre filmy, nie zaleca się ich oglądania, jeśli czujesz się smutny, przygnębiony lub jesteś w depresji. Jeśli tak się stanie, najlepszą rzeczą jest, abyś zwrócił się do specjalisty, aby razem mogli rozwiązać Twój problem i zacząć leczyć Twój umysł i czuć się lepiej ze sobą.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *