5 filmów rozgrywających się podczas wojny, których nie chcesz przegapić w serwisie Netflix

5 filmów rozgrywających się podczas wojny, których nie chcesz przegapić w serwisie Netflix

Oto nasze 5 najlepszych rekomendacji filmów wojennych, które można znaleźć w serwisie Netflix.

Netflix to jedna z najlepszych platform streamingowych

jej filmy wojenne Ważna wartość dla branży filmowej Ponieważ często opierają się na prawdziwych wydarzeniach historycznych, co czyni je skutecznym narzędziem przybliżającym widzom różne otaczające je fakty Historia wojskowości i przeszłe konflikty. Co więcej, filmy o tematyce wojennej często stawiają ciekawe pytania dotyczące etyki wojny, polityki, a nawet dyplomacji. Kilka z tych filmów podsyciło dyskusję i Pomyśl o kwestiach etycznych i politycznychco dodaje wartości do gatunku w kinie.

Przez te lata do kin trafiło wiele produkcji wojennych. Większość z nich to dobrze wykonane arcydzieła kinematografii. Te filmy wyróżniają się umiejętnością opowiadania historii, oszałamiającymi efektami wizualnymi i świetnymi występami, które przemawiają zarówno do młodych, jak i starszych. Tym razem sprowadzimy cię 5 rekomendacji filmowych rozgrywających się w czasie wojny na Netflix.

snajper

snajper

Snajper z Bradleyem Cooperem w roli głównej

snajper Jest to dramat wojenny w reżyserii Clinta Eastwooda Został wydany w 2014 roku. Film przedstawia życie snajpera US Navy Zjednoczone państwoChris Kyle, który pojechał do Iraku i został Snajper z największą liczbą potwierdzonych zabójstw w historii wojskowości Stanów Zjednoczonych.

Fabuła filmu koncentruje się na życiu i doświadczeniach Chrisa Kyle’a podczas jego pobytu w Iraku oraz na tym, jak jego służba wojskowa wpłynęła na jego życie osobiste. snajper To film poruszający różne kwestie związane ze służbą wojskową, takie jak poświęcenie, lojalność, traumy i konsekwencje wojny Jej wpływ na życie żołnierza i jego rodziny.

Szeregowiec Ryan

Szeregowiec Ryan

Szeregowiec Ryan to jeden z najlepszych filmów wojennych.

W reżyserii Stevena SpielbergaI Szeregowiec Ryan przenosi nas w sam środek chaosu II wojny światowej. Film wprowadza nas w postać kapitana Johna Millera, granego przez Toma Hanksa, który prowadzi zespół w niebezpiecznej misji mającej na celu jego zlokalizowanie. Jamesa Francisa Ryana. Mistrzowska reżyseria Stevena Spielberga, znanego z takich filmów jak Park Jurajski czy Lista Schindlera, produkuje film, w którym Gra Toma Hanksa jest świetna. Poprzez wyzwania ognia wroga i wewnętrzny sceptycyzm żołnierze kampanii demonstrują swoje niezachwiane oddanie służbie w… Szeregowiec Ryan.

Cholerni dranie

Cholerni dranie

Inglourious Basterds ma inne podejście do II wojny światowej

Wyjście Quentina Tarantino Jest dobrze znany ze swojego wkładu w przemysł filmowy z filmami, które wzbudziły wiele podziwu Pulp Fiction Również Rezerwowe Psy. Cholerni dranie Został wydany w 2009 roku i chociaż osadzony jest w czasie II wojny światowej, jest to zdecydowanie kapryśne podejście, które nie jest ściśle oparte na rzeczywistej historii wojny. Brad Pitt jest głównym aktorem w filmie Przyjął rolę porucznika Aldo Raine’a. Film jest podzielony na różne powiązane ze sobą historie, ale główny wątek obraca się wokół grupy żydowskich amerykańskich żołnierzy dowodzonych przez Al-Anbasha. Ich misją jest infiltracja okupowanej Francji. przez nazistów i sianie terroru wśród sił niemieckich.

Dunkierka

Dunkierka

Dunkierka wyróżnia się nieliniową narracją

Być może Christopher Nolan jest współczesnym reżyserem filmowym. Jego najnowszy film to Oppenheimeraktóry jest kroniką wydarzeń związanych z fizykiem Robertem Oppenheimerem, który pracuje wraz z zespołem naukowców podczas Projekt ManhattanCo doprowadziło do powstania bomby atomowej. Poza tym Nolan ma swój własny film wojenny: Dunkierka.

Film koncentruje się na ewakuacji sił alianckich z Dunkierki we Francji podczas II wojny światowej. Główną przewagą Dunkierki nad resztą jest Jego struktura narracyjna jest nieliniowa Co jest bardzo powszechne w filmach Christophera Nolana. Historia ukazana jest z trzech różnych punktów widzenia: z lądu, morza i powietrza. Każdy z tych punktów widzenia koncentruje się na różnych postaciach i liniach czasowych, które ostatecznie łączą się w ekscytujący punkt kulminacyjny.

pianista

pianista

Adrien Brody zdobył Oscara dla najlepszego aktora za rolę w Pianiście

pianista To chyba jeden z najlepszych filmów wojennych w kinie. Pianista to dramat historyczny wyreżyserowany przez Romana Polańskiego z 2002 r. Akcja filmu rozgrywa się w okupowanej przez nazistów Polsce i następuje po Życie Władysława Szpilmanaw wykonaniu utalentowanego żydowskiego pianisty pracującego w Radiu Warszawa, Adriena Brody’ego. Naziści nadal koncentrowali się na prześladowaniu Żydów, a Szpilman wraz z rodziną znalazł się w getcie warszawskim. Występy pianistów Nieludzkie warunki w getcie oraz trudności, z jakimi borykała się ludność żydowska.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *