5 klasycznych filmów, które każdy miłośnik filmów powinien obejrzeć

Ucieczka od marzeń

włączenie

Adaptacja powieści autorstwa król Steven w roli głównej Morgan Freeman i Tim Robbins Śledzi Andy’ego Dufresne’a, człowieka, który trafia do więzienia za przestępstwo, którego nie popełnił, ale znajduje iskierkę nadziei w Red, innym więźniu.

Nie zapomnij śledzić nas w Google News, aby być na bieżąco

człowiek z blizną

włączenie

Ten klasyczny film z 1983 roku jest jednym z najwspanialszych dzieł Al Pacino, który gra Tony’ego Montanę, zimnego i bezwzględnego kubańskiego imigranta, który osiedla się w Miami z zamiarem zostania wielkim gangsterem, zarabiając w ten sposób pieniądze i pozycję. Wraz ze swoim przyjacielem Mannym Riverą rozpoczyna błyskotliwą karierę kryminalną jako handlarz kokainą, aby dostać się do kierownictwa organizacji zajmującej się przemytem narkotyków.

Przeczytaj więcej ►Netflix: 5 filmów fantasy, które naprawdę musisz obejrzeć na platformie

Powrót do przyszłości

włączenie

Akcja filmu toczy się w 1985 roku, w czasie, gdy młody Marty McFly wiedzie nieznane życie ze swoją dziewczyną Jennifer. Jedynymi problemami są jego rodzina w kryzysie i menedżer, który chce go wyrzucić z instytutu, musi więc zrobić wszystko, co w jego mocy, aby odwrócić tę sytuację i wyglądać na zupełnie normalnego. Ekscentryczny przyjaciel profesora Emmetta Browna pewnego wieczoru miał towarzyszyć mu w nowym eksperymencie: podróży w czasie zmodyfikowanym DeLoreanem. Bez wątpienia jest to bardzo ryzykowne osiągnięcie, ale może przynieść ogromny sukces w przyszłości. Jednak test okazał się gorszy niż oczekiwano: przybyli niektórzy handlarze bronią i zamordowali świat. Marty ukrywa się w samochodzie i wydaje się, że został przetransportowany do 1955 roku. Wbrew sobie uniemożliwia spotkanie rodziców i będzie musiał zrobić wszystko, co konieczne, aby ich ponownie połączyć. W przeciwnym razie nie byłby w stanie wrócić do chwili obecnej, ponieważ nigdy by nie istniał.

Forrest Gump

włączenie

Film oparty na powieści pisarza Winstona Grooma wyreżyserował Robert Zemeckis w roli głównej Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise i Sally Field Opisuje kilka dekad życia Forrest Gump, chłopiec z Alabamy z lekką niepełnosprawnością intelektualną.

Lista Schindlera

obraz.png

Ta produkcja pochodzi z Steven Spielberg Opowiada o okresie w życiu Oskara Schindlera, niemieckiego biznesmena, który w czasie II wojny światowej uratował ponad tysiąc polskich Żydów przed śmiercią podczas Holokaustu, zatrudniając ich jako robotników fabrycznych.

Przeczytaj więcej na House of Gucci, Lady Gaga i Adam Driver zaimprowizowali scenę seksu

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *