5 kluczy do Wall Street od Investing.com

© Reutera.

Przez Geoffreya Smitha

Investing.com – Akcje spółek technologicznych szybują w górę, Alphabet (NASDAQ) ogłosił głębokie redukcje zatrudnienia, a Netflix (NASDAQ:) po raz kolejny odnotował wzrost liczby abonentów, który inwestorzy uznali za zakończony na dobre.

Założyciel Netflix, Reed Hastings, został awansowany na stanowisko dyrektora generalnego, a dyrektor operacyjny Greg Peters zastąpi go na stanowisku drugiego dyrektora generalnego.

Istniejące dane o sprzedaży domów za grudzień zostaną opublikowane dzisiaj i jest mało prawdopodobne, aby przerwały passę złych danych ekonomicznych w tym tygodniu. Zachodni ministrowie obrony spotykają się, aby uzgodnić więcej dostaw broni na Ukrainę, podczas gdy nowy minister obrony Niemiec jest pod presją, aby wyraził zgodę na dołączenie głównego czołgu tego kraju do frontu.

Dodatkowo, pożyczkodawca kryptowalut Genesis złożył wniosek o upadłość na kwotę przekraczającą 3,8 miliarda dolarów długu.

Oto, co musisz wiedzieć o rynkach finansowych w piątek, 20 stycznia.

1. Alfabet ogłasza redukcję

Alphabet, firma macierzysta Google, ogłosiła, że ​​zwolni 12 000 miejsc pracy, starając się przywrócić rentowność, gdy jej wzrost spowalnia.

Te zwolnienia, ostatnie z serii masowych poświęceń pracowników, zostaną rozłożone na różne linie biznesowe i regiony, w których działa grupa. Ta wiadomość pojawiła się zaledwie kilka dni po tym, jak Microsoft (NASDAQ:) zainicjował podobny ruch.

Dyrektor generalny, Sundar Pichai, wyjaśnił w notatce udostępnionej pracownikom, że: „W ciągu ostatnich dwóch lat doświadczyliśmy okresów niewiarygodnego wzrostu. Aby dorównać temu wzrostowi i go napędzać, przyjęliśmy rzeczywistość gospodarczą, która bardzo różniła się od tej, którą znamy. stawić czoła. Stawiamy temu czoła dzisiaj”.

W odpowiedzi akcje Alphabet wzrosły o 1,6% przed otwarciem rynku.

2. Liczba subskrybentów Netflix znów rośnie

W innej z wcześniej nietykalnych grup, grupie technologicznej Wielkiej Piątki „FAANG”, doszło również do wrzawy. Współzałożyciel Netflix powiedział, że ustąpi ze stanowiska współzarządzającego i obejmie stanowisko prezesa giganta streamingowego, umożliwiając obecnemu dyrektorowi operacyjnemu Gregowi Petersowi wkroczenie wraz z dyrektorem programowym Tedem Sarandosem.

Netflix również zasadniczo pokonał własne prognozy i prognozy rynku pod względem wzrostu liczby abonentów w ciągu ostatnich trzech miesięcy do grudnia, odnawiając zaufanie do trwałości swojego modelu po szczególnie złym roku dla firmy zajmującej się transmisją strumieniową.

Liczba abonentów netto wzrosła o 7,7 miliona, znacznie więcej niż oczekiwał 4,5 miliona. W odpowiedzi akcje Netflix wzrosły o prawie 6% przed wprowadzeniem na rynek.

3. Gęba mieszana z lepszym wykonaniem technik. Skoncentruj się na sprzedaży istniejących domów i korzyściach

Akcje amerykańskie zostaną otwarte później, z wiadomościami z Netflix i Alphabet wspierającymi akcje technologiczne na całym świecie.

Jednak rozczarowujące dane gospodarcze w tym tygodniu nadal przyćmiewają rynek, a czwartkowe wypowiedzi wiceprezesa Rezerwy Federalnej Lyle’a Brainarda i nowojorskiego prezesa Fed Johna Williamsa przypominają, że bank centralny jest jeszcze daleki od gotowości do obniżki stóp procentowych. stawki. Dane dotyczące sprzedaży istniejących domów to jedyne ważne dane ekonomiczne, które zostaną opublikowane w piątek.

Od 06:30 ET (11:30 GMT), {{8873 | Jones futures}} wzrosły o 23 punkty, czyli nieco poniżej 0,1%, zyskując podobną kwotę. Tylko 100 oznacza wyraźnie wzrost o 0,4%. W czwartek trzy główne indeksy giełdowe straciły od 0,7% do 1% i zmierzały do ​​najgorszego tygodniowego spadku w ostatnich trzech.

Inne akcje, które prawdopodobnie znajdą się w centrum uwagi w miarę upływu dnia, to Schlumberger (NYSE:) i Ulica stanowa (NYSE:), który podaje swoje wyniki, oraz T-Mobile (NASDAQ:), który przyznał się do poważnego naruszenia bezpieczeństwa danych w czwartkowy wieczór.

4. Czołgi tak, ale nie

Sekretarze obrony Stanów Zjednoczonych i Europy spotkają się, aby przedyskutować ewentualne zwiększenie pomocy wojskowej dla Ukrainy w celu zapewnienia jej środków na odzyskanie terytoriów utraconych na rzecz Rosji po zakończeniu zimy.

Kwestia czołgów będzie w centrum dyskusji. Niemcy znajdują się pod rosnącą presją, aby wysłać czołg Leopard 2 na Ukrainę i pozwolić swoim partnerom z NATO, takim jak Polska, również na wysłanie Leopardów. Minister spraw zagranicznych Olaf Scholz zapowiedział na początku tygodnia, że ​​nie przyjmie oferty Panter, dopóki Stany Zjednoczone nie dostarczą czołgu podstawowego M1 Abrams. Na razie Stany Zjednoczone powstrzymują się od tego kroku, argumentując, że wysłane z Europy Pantery przyniosłyby większy i szybszy efekt. Wielka Brytania zatwierdziła już wysyłkę flagowego czołgu Challenger 2.

W tym tygodniu Stany Zjednoczone zgodziły się wydać 2,5 miliarda dolarów na pomoc wojskową, co stanowi wyraźną wskazówkę, że teraz są bardziej zrelaksowane w kwestii ukraińskich ambicji odzyskania Krymu, który Rosja zaanektowała w 2014 roku.

5. Genesis ogłasza upadłość

Pożyczkodawca kryptowalut Genesis w końcu uległ nieuniknionemu, ogłaszając bankructwo dwa miesiące po tym, jak został zmuszony do wstrzymania wypłat klientów z powodu ogromnych strat poniesionych w wyniku ekspozycji na FTX.

Ta sytuacja stawia sąd odpowiedzialny za największą obecnie szalejącą bitwę w świecie kryptowalut, tę między bliźniakami Winklevoss i Barry Silbert’s Digital Currency Group, najnowszym właścicielem Genesis. Sędziowie będą odpowiedzialni za ustalenie, którzy wierzyciele Genesis jako pierwsi windykują swoje długi i kto (jeśli w ogóle) zaopiekuje się ponad 340 tysiącami klientów platformy inwestycyjnej Gemini braci Winklevoss.

Zarówno Gemini, jak i Genesis zostały oskarżone przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd o nielegalne oferowanie papierów wartościowych w USA. Zarówno dochodzenie SEC, jak i postępowanie upadłościowe budzą widmo przymusowej likwidacji niektórych z największych światowych holdingów kryptowalut.

Zgodnie z wnioskiem o upadłość, Genesis jest winien swoim 50 największym wierzycielom około 3,8 miliarda dolarów, czyli nieco więcej niż wskazywały poprzednie raporty.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *