5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć w środę, 10 listopada 2021: Świat zmierza w kierunku globalnego ocieplenia o 2,4°C pomimo COP26

Covid-19 zwiększył liczbę zgonów o 16% w krajach OECD. Stany Zjednoczone ogłaszają działania mające na celu złagodzenie problemów z łańcuchem dostaw w portach krajowych. Partyjna historia zamieszek i kontuzji Travisa Scotta. Oto, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć dzień. Najpierw prawda.

1

Świat zmierza w kierunku globalnego ocieplenia o 2,4°C pomimo COP26

Świat zmierza w kierunku wzrostu temperatury o 2,4°C powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej (jeśli nie więcej), Według nowej analizy, pomimo nowych i zaktualizowanych zobowiązań ze strony krajów, w tym podjętych na COP26 w Glasgow w Szkocji.

2

Covid-19 zwiększył liczbę zgonów o 16% w krajach OECD

Pandemia COVID-19 spowodowała 16% wzrost oczekiwanych zgonów wśród 38 członków Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), wpływając na ogólną średnią długość życia 24 z 30 członków, podała organizacja we wtorek. Ponadto OECD stwierdziła znaczny wzrost niektórych chorób psychicznych, w tym depresji.

Ocalony z Covid-19 wraca do szpitala, by przeprosić lekarzy 2:15

3

USA ogłasza środki mające złagodzić problemy z łańcuchem dostaw w portach

Administracja Bidena ogłosiła nowy zestaw natychmiastowych i krótkoterminowych środków mających na celu złagodzenie problemów z łańcuchem dostaw w krajowych portach, drogach wodnych i sieciach żeglugowych, ponieważ administracja pracuje nad wdrożeniem ponadpartyjnej ustawy o infrastrukturze, która została niedawno uchwalona, ​​ale jeszcze nie została podpisana.

Niezdolność kierowcy ciężarówki w Hiszpanii może powodować opóźnienia w dostawach 2:56

4

Koncerty Travisa Scotta mają za sobą historię wstrząsów i kontuzji

Travis Scott nie jest jedynym w świecie rozrywki, który tak jak on podburza tłumy, ale jego styl i historia nabrały nowego znaczenia po śmiercionośnym festiwalu Astroworld w Teksasie, na którym zamordowano osiem osób.

Czy Travis Scott może zrobić coś, aby zapobiec tragedii w Astroworld? 3:39

5

Kryzys pogłębił się na granicy polsko-białoruskiej

Na granicy polsko-białoruskiej narastają napięcia po tym, jak polskie władze ponownie oskarżyły sąsiada o pomoc w transporcie migrantów na granicę i ostrzegły, że tysiące dodatkowego personelu wojskowego jest mobilizowanych do odpowiedzi na starcia.

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Co się stało? 0:50

w porze kawy

Badanie mówi, że spożywanie tłuszczu może obniżyć ryzyko ataku — o ile to prawda

To fakt: spożywanie dużej ilości tłuszczu może podnieść poziom cholesterolu we krwi, zatkać tętnice i przyczynić się do ryzyka zawału serca i innych chorób serca. Jednak wydaje się, że przyczyną ataków jest rodzaj tłuszczu, a nie jego ilość.

Badanie wskazuje, że rodzaj tłuszczu (a nie jego ilość) zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia blokady 0:45

Nowy ketchup Heinz Marz Edition ma działanie wykraczające poza smak

Najpierw byli miliarderzy, potem gwiazdy filmowe… Teraz keczup zmierza do wyścigu kosmicznego: oferta Heinza Marz Edition z pomidorów uprawianych na Ziemi w warunkach podobnych do tych na Marsie.

To idealny kąt do podania ketchupu 0:55

NASA publikuje pierwsze zdjęcia satelity monitorującego zmiany klimatyczne

NASA opublikowała pierwsze zdjęcia wykonane za pomocą Landsata 9, które dostarczają ważnych informacji, które pomogą w walce z kryzysem klimatycznym.

NASA: To ujawnia pierwsze obrazy Landsata 9 1:19

Archeolodzy odkrywają starożytny gang „zapobiegający powstawaniu odpadów”

Surowe jaja i krwawe mary mogą być niektórymi z dzisiejszych leków na kaca, ale archeolodzy w Izraelu odkryli zupełnie inne rozwiązanie niż w przeszłości: złoty i fioletowy pierścionek z ametystem.

Jeff Bezos cieszy się chwilą swojej dziewczyny z Leonardo DiCaprio

Uważaj, Leonardo DiCaprio, Jeff Bezos może mieć dla ciebie specjalną przesyłkę.


Dzisiejszy numer

15,24 biliona dolarów amerykańskich

Według Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku jest to kwota zadłużenia gospodarstw domowych w USA między lipcem a wrześniem.

Opcje inwestowania w dług rządu USA 4:25

Cytat z dzisiaj

„Podczas gdy prywatne firmy farmaceutyczne sprzedawały 94% szczepionek, mechanizm Covax ustanowiony przez ONZ dla biednych krajów rozprowadzał zaledwie 6%, co jest bolesną i głośną porażką”.

W ten sposób prezydent Meksyku, Andres Manuel Lopez Obrador, podczas swojego przemówienia w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, skrytykował program Kovacs, który dystrybuuje szczepionki przeciwko Covid-19 w biednych krajach.

AMLO proponuje przeznaczanie dochodów od bogatych na pomoc biednym 1:35

Dzisiejszy wybór

12 wspaniałych prezentów dla miłośników książek

Lampy, podpałki, pokrowce na laptopy, audiobooki itp. to dobra alternatywa na prezent dla tych, którzy lubią czytać.


i koniec

Ksiądz zabija bandytę, który szturmował nabożeństwo

Mężczyzna grozi pistoletem w środku mszy w kościele Zielonoświątkowym w Nashville. Na filmie księdzu udaje się go uderzyć i zatrzymać.

Ksiądz zabija bandytę, który szturmował kościół 1:03

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *