50 zabitych i 700 tys. wysiedlonych z powodu powodzi – DW – 21.11.2023

50 zabitych i 700 tys. wysiedlonych z powodu powodzi – DW – 21.11.2023

Co najmniej 50 osób zginęło, a prawie 700 000 zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów w Somalii z powodu niszczycielskich zniszczeń. Powodzie Co powoduje zjawisko klimatyczne ChłopakOgłosili to somalijscy urzędnicy.

the Służby meteorologiczne Władze dodały, że na wtorek (21.11.2023) zapowiadane są ulewne deszcze, które mogą pogorszyć sytuację. Podkreślił, że deszcze i powodzie zniszczyły mosty oraz zalały obszary mieszkalne.

Mahmoud Maalim Abdullahi, dyrektor somalijskiej Agencji Zarządzania Katastrofami, powiedział, że „w katastrofie zginęło pięćdziesiąt osób”, a „687 235 osób zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów”.

Dodał: „Deszcze spodziewane między 21 a 24 listopada mogą spowodować nowe powodzie oraz więcej ofiar śmiertelnych i zniszczeń”.

Problem dotyczy prawie dwóch milionów

Według najnowszych szacunków Biura Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Spraw Humanitarnych (OCHA) opublikowanych w weekend, w sumie 1,7 miliona ludzi zostało w taki czy inny sposób dotkniętych katastrofą.

Region Rogu Afryki, obejmujący Somalię, Dżibuti, Etiopię i Erytreę na wschodzie kontynentu, naprzeciw Półwyspu Arabskiego, jest jednym z regionów najbardziej narażonych na zmiany klimatyczne.

W tym regionie ekstremalne zjawiska pogodowe stają się coraz częstsze i intensywniejsze. Region wychodzi obecnie z najgorszej suszy, jakiej był świadkiem od czterdziestu lat, która zniszczyła plony, zdziesiątkowała zwierzęta gospodarskie i pozostawiła miliony ludzi w tragicznej sytuacji.

Organizacje humanitarne ostrzegły, że sytuacja może się tylko pogorszyć, ponieważ zjawisko El Niño ma trwać co najmniej do kwietnia 2024 r.

Ctm (AFP, Wiadomości Arabskie)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *