7 wiadomości, które musisz znać w ten czwartkowy poranek, 13 stycznia

Witam szczęśliwego dnia!

Pojawia się presja, by podjąć kroki w debacie w kwestii katalońskiej. Miecze trzymane wysoko między NATO a Rosją. Nawet skutki kryzysu z 2008 roku są nadal widoczne! Dzisiaj jest prawie jak wczoraj.

dzisiejszy temat

Dzisiaj jest jak wczoraj

Hiszpania. Prezydent Aragon na swojej pierwszej konferencji w Madrycie: W konflikcie katalońskim „nie będzie drugiej szansy” na dialog. „Nie możemy się uwiecznić” – ostrzega. Ma swoje początki. Znane są na przykład prace naprawcze.

Europa. Relacje między NATO a Rosją wkraczają w nową zimną wojnę. Rosja domaga się, aby sojusz cofnął zegar do 1997 r., kiedy zaproszono Polskę i inne kraje postkomunistyczne do przyłączenia się. Odrzuca to i mówi: „Niebezpieczeństwo konfliktu zbrojnego jest realne”.

Gospodarka. Kryzys COVID najszybciej od lat 70. przywrócił poziom zatrudnienia. Wręcz przeciwnie, niedawne badanie sugeruje, że powrót do sytuacji na rynku pracy zajmie 15 lat niż w 2008 roku. A jest ich jeszcze więcej.

w innych wiadomościach

Zdrowie uważa – z ostrożnością – że szósta fala wirusa Corona zaczyna zwalniać

Eduardo Parra / ib

2,50 euro. Zdrowie uważa – z ostrożnością – że szósta fala wirusa Corona zaczyna zwalniać. Podkreśla również potrzebę: grypa Strategia kontroli epidemii. Obecnie rozważa wycenę testów antygenowych na około 2,50 euro.

Brak kredytu. Były komisarz Viareggio wznowił spisek, wplątujący CNI w ataki w Barcelonie i Cambrils w 2017 roku, które Mossos wykluczył od samego początku. Jednak reakcja prezydencji katalońskiej stawia pod znakiem zapytania śledztwo.

Poziomy

Ostatniej nocy Barcelona i Real Madryt zagrały w najmniej klasycznym stylu: Superpuchar

Julio Muñoz / EFE

Jak klasyczny. Ostatniej nocy Barcelona i Real Madryt grały w najmniej klasycznym stylu: w Superpucharze w Arabii Saudyjskiej z dwoma bardzo różnymi drużynami: Al Shabab vs. Doświadczenie, jedna szósta kontra Liderzy ligi. Drużyna białych wygrywa w dogrywce (2-3) i przechodzi do finału.

Podróże duchów. Setki lotów zostały odwołane z powodu nowego spadku popytu. Aby jednak zachować prawa do latania na lotniskach, samoloty, które wystartują, ogłoszono jako puste. Trwa wojna o kontrolę nad głównymi lotniskami.

wywiad

Biurko Belén Écija z TCN

Biurko Belén Écija z TCN

guruk

Belén Écija, aktorka. „Widzę siebie grającego psychopatę”. Przeczytaj to tutaj.

Plus

Gotycka katedra w Burgos.

Gotycka katedra w Burgos.

Podróże / iStock

Wieżowiec. Masoni średniowiecza odziedziczyli drapacze chmur swoich czasów, gotyckie katedry, które, kolosalne w tamtych czasach, osiągnęły niezniszczalne wyżyny do końca XIX wieku. I tak udało im się dotknąć nieba (na podkaście).

Chodzi o szpiegów. Rok po śmierci Jeana le Carré, klasycznej powieści szpiegowskiej, pojawia się jego pośmiertne dzieło: Projekt Silverview. Odnalazł ją jej syn iw niej opowiada o swoim rozczarowaniu wewnętrznymi działaniami służb wywiadowczych. Była jedną z nich.

świeże spojrzenie

Pod lodem i lodem Antarktydy znajdują się złożone formacje geologiczne i hydrologiczne.

Pod lodem i lodem Antarktydy znajdują się złożone formacje geologiczne i hydrologiczne.

Getty Images / istockphoto

Kontynent bez właściciela? Antarktyda, za lodowatym białym płaszczem, kryje bogactwa, ale dzięki traktatowi składającemu się tylko z 14 artykułów była w stanie ominąć częste roszczenia terytorialne. Wyzwanie to także przykład współpracy międzynarodowej.

Negatywy

Pablo Mallo Psychiatra

Pablo Mallo, psychiatra

Redakcja / inne źródła

Pablo Mallo, psychiatra. „Rozwija się myśl moralna, a to zagraża demokracji”. Przeczytaj to tutaj.

VÍCTOR-M. amila

Zacznij dzień dobrze poinformowany

Biuletyn „Klucze dnia” dociera codziennie o 8 rano na skrzynkę e-mailową tysięcy czytelników awangarda. Zarejestruj się, a Ty też zaczynasz każdy dzień dobrze poinformowany.

Zapisz się do tego newslettera

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.