7 wiadomości, które powinieneś wiedzieć dziś rano

Cześć dzień dobry!

Na przykład Moncloa wyjeżdża bez wydawania części budżetu w Katalonii? Tak, a dziś potwierdzono, że Generalitat robi to samo. Hiszpańska polityka to często gra lustrzana.

dzisiejszy temat

zestaw luster

budżety publiczne Państwo jest w toku, ale w oczekiwaniu na nowe wsparcie niektórzy i inni obawiają się powracającej rzeczywistości: na przykład wydatki poniesione w latach 2013-2020 w Katalonii wyniosły tylko 66%.

rząd kataloński Z kolei ma nadzieję, że jej konta zostaną zatwierdzone, a CUP wstrzyma się od głosu. Generalitat jednak odpowiada – choć w mniejszym stopniu – na państwo i pozostawia niewydane 20% zabudżetowanej inwestycji, czyli jedno na pięć euro.

innyUważają jednak, że poszukiwanie nowych zasobów jest niezbędne, a przyciąganie lub bycie tam, gdzie dziś powstają centra cyfrowe dla globalnych firm, jest jednym z ich kluczy. Barcelona jest zjednoczona jak środek na południu Unii Europejskiej.

w innych wiadomościach

„TikTok tik”, nowe zaburzenie dziecięce, które niepokoi rodziców i profesjonalistów

Uważaj na tiki. Alarmy są uruchamiane przez syndrom wykrywany u dzieci i młodzieży, zwłaszcza w wieku 10-14 lat: cierpią na tiki (głosy, grymasy, niezamierzone ruchy) wywołane przez sieci społecznościowe. W szczególności TikTok.

Jak wygrać Moncloę. „Zwycięstwa są dla odważnych. Aby wygrać, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zadać sobie pytanie, czy tak jest” – podkreśla. awangarda Ivan Redondo, były prezes gabinetu Sancheza. Powiedz jak. I awansuje: Diaz mógłby być prezydentem.

14 września polscy uchodźcy z Białorusi otoczyli irackich uchodźców

14 września polscy uchodźcy z Białorusi otoczyli irackich uchodźców

Zdjęcie: Casper Pemble/Reuters

Ja, Białoruś… Wiadomo, że stosunki między Białorusią a Unią Europejską nie są dobre. I więcej po tym, jak Mińsk stłumił ruch demokratyczny. Łukaszenko dzisiaj strajkuje, otwierając swoje ziemie dla migrantów zmierzających do Polski i Niemiec.

Wieczna Ortega. W wyborach w Nikaragui wynik jest mniej ważny. Z opozycją uwięzioną lub wygnaną, były partyzant Daniel Ortega paradoksalnie naśladuje dyktatora swego dawnego wroga i zabezpiecza władzę. Ameryka Łacińska powraca na radar Europy.

na wywiad

Reżyser Alejandro Amienbar został sfotografowany podczas specjalnej sesji magazynu Lifestyle w hotelu Westin Palace w Madrycie, ubrany w garnitur Toma Forda, koszulę i biżuterię Bvlgari Carlos Villarego.

Alejandro Amienbar, reżyser filmowy

Carlos Villarego

Alejandro Amienbar, reżyser filmowy. „Społeczeństwo stało się małostkowe, stało się imperium głupoty”. Przeczytaj to tutaj.

Plus

Historia Belogradchik sięga I i III wieku

Historia Belogradchik sięga I i III wieku

Christian Wilkinson

Czy możesz zlokalizować Belogradchik na mapie? Niewielu turystów przyjeżdża do tego bułgarskiego zamku wśród upiornych skał sprzed prawie 2000 lat. Chociaż jest wyjątkowy. Bezskutecznie obserwował przejście imperiów z Azji do Europy Środkowej.

Śpiew jest bardzo uzdrawiający, Powodem jest to, że poprzez mantry można uwolnić stłumione emocje. Według ekspertów dźwięk zmienia wzorce mentalne. A jeśli jest powtarzalny i ciągły, to wewnętrzny monolog się zatrzymuje. a) Tak.

świeże spojrzenie

Peter Ustinov i Patricia Lavan jako Nero i Popia in

Peter Ustinov i Patricia Lavan jako Nero i Popia w „Quo Vadis”, Mervyn Leroy, 1951.

Kolekcja Silver Screen / Getty Images

Film, który zmienił Hollywood. Kto twierdzi, że ten zaszczyt jest? Ko Vadis. Poparte jest fenomenalnym sukcesem sprzed 70 lat. Również kto otworzył drzwi do hitów filmowych. Chociaż trzeba było zbiegać się z pierwszą transmisją telewizji kolorowej.

Negatywy

Jerome Engel, profesor innowacji na Uniwersytecie Kalifornijskim

Jerome Engel, profesor innowacji na Uniwersytecie Kalifornijskim

Michael Gonzalez / Łucznictwo / Współpracownicy

Jerome Engel, profesor innowacji na Uniwersytecie Kalifornijskim. Cyfryzacja dopiero się zaczęła: teraz kolej na pieniądze. Przeczytaj to tutaj.

Zacznij dzień dobrze poinformowany

Biuletyn Keys of the Day dociera codziennie o 8 rano do skrzynki e-mailowej tysięcy czytelników awangarda. Zarejestruj się i zacznij każdy dzień dobrze poinformowany.

Zapisz się do tego newslettera

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *