77% Amerykanów popiera wycofanie się z Afganistanu, ale go nie realizuje

El 77% de los estadounidenses apoya la retirada de Afganistán, pero no su ejecución

77% Amerykanów popiera całkowite wycofanie sił amerykańskich z Afganistanu, ale nie w taki sposób, jak to zostało zrobione, według wspólnego sondażu Washington Post i ABC News.

88% Demokratów popiera wycofanie się Stanów Zjednoczonych z kraju Azji Środkowej, w porównaniu z 74% Republikanów.

Jednak 52% zwolenników wycofania stwierdziło, że nie zgadza się na jego wdrożenie przez administrację Bidena, w porównaniu z zaledwie 26% popierającymi wyjście, a także jego wdrożenie.

Aprobata Bidena spadła po raz pierwszy, a tylko 44% respondentów twierdzi, że ogólnie wykonuje dobrą robotę. Około 51% nie akceptuje ich wyników.

Według sondażu, w jaki sposób Biden zajął się wycofaniem z Afganistanu, przyczynił się do spadku poparcia dla prezydenta Stanów Zjednoczonych, z czego 57% deklaruje, że teraz nie akceptuje jego działań.

Ucierpiała również aprobata demokratów, która spadła z 94% w czerwcu do 86% obecnie. Republikanie konsekwentnie sprzeciwiają się jego prezydenturze od czerwca, a wskaźnik odrzuceń wzrósł od czerwca o jeden punkt do 89%.

Biden został skrytykowany za zabicie 13 żołnierzy w podwójnym samobójczym ataku w pobliżu międzynarodowego lotniska w Kabulu, który później twierdził ugrupowanie Państwa Islamskiego w Afganistanie.

53% ankietowanych zgadza się, że Biden ponosi „dobry interes” lub „dobrą kwotę” winy za atak. I odwrotnie, 43% stwierdziło, że Biden nie jest dużym błędem.

Biden upiera się przy swojej decyzji opuszczenia Afganistanu, argumentując, że chaos powstałby bez względu na to, kiedy została stracona, a jednocześnie
Twierdzi, że nie odda wojny kalifowi i nie zaryzykuje nowych działań wojennych z talibami.

On i jego najwyżsi urzędnicy próbują obwiniać byłego prezydenta Donalda Trumpa, który w 2020 roku negocjował umowę o wystąpieniu bezpośrednio z talibami.

* Przetłumaczone przez Daniela Gallego.

Strona internetowa agencji Anadolu zawiera tylko część wiadomości prezentowanych subskrybentom w systemie AA News Broadcasting System (HAS) oraz w skrócie.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *