80% Hiszpanów produkuje tylko 3% zużywanej energii

Gminy liczące ponad 10 000 osób, w dowolnym 80% populacji Hiszpanii, Sam Wytwarza 3% potrzebnej energiirobić to Certyfikowane umywalki, Według raportu przygotowanego przez Fundación Renovables we współpracy z norweską firmą Instalacja paneli słonecznych Do użytku domowego Otovo.

Dokument zatytułowany „Zachęty podatkowe dla samokonsumenckich instalacji fotowoltaicznych w gminach powyżej 10 000 mieszkańców” analizuje Nagrody i granty dostarczane przez gminy swoim sąsiadom Instalacje fotowoltaiczne na własny użytek w Twoim domu Konkluduje, że „głównym problemem jest wielka ignorancja, na którą cierpią dziś obywatele” w odniesieniu do tej technologii.


Obywatele „Widzą to jako instrument zdalny, Wyjaśnił Effie, że nie jest to zgodne z nimi, ani z ich codziennym życiem”. Raquel Bol, Dyrektor Zarządzający Fundacji Renovables, której celem jest: Promuj rozpowszechnianie korzyści płynących z konsumpcji własnej, który jest opisany jako „Demokratyzacja systemu energetycznego” przez czynniki dywersyfikujące sektora i wspierać konsumpcję krajową.

To już czwarty raport o tego typu nagrodach przygotowany przez Fundación Renovables Stopniowo udoskonalaj analizę التحليل Od pierwszej pracy Dotknięte gminy o liczbie mieszkańców powyżej 100 000 100, We współpracy z Norweska firma OtovoSiedziba główna znajduje się w Hiszpanii i specjalizuje się w sprzedaży tego typu obiektów.

Jednak prezes tej firmy, Inigo Amorepita, wykazał, że Efe Nagrody i granty nie są tak naprawdę potrzebne Ponieważ „konsumpcja mieszkaniowa” Samo w sobie jest naprawdę opłacalne”., aby „te zasoby musiały być wykorzystane np. w Uprość procedury administracyjne instalacji. W innych krajach europejskich, takich jak Polska, „Administracja jest tak elastyczna, że ​​można ją rozwiązać od 10 do 20 dni”., podczas gdy w Hiszpanii procedury biurokratyczne mogą Opóźniona instalacja „od 12 do 14 tygodni”.

Paul i Amorepita są zbieżni w postrzeganiu konsumpcji własnej „nie jako ostatecznego rozwiązania kryzysu klimatycznego, ale jako sposób na przyczynienie się do ogólnej zmiany paradygmatu energetycznego”, który, ich zdaniem, powinien być rozwijany poprzez „elektryfikację ekonomia, zaczynając od samochodów i domów”.

W raporcie podkreślono niektóre gminy jako przykład: Dobre zarządzanie ulgami podatkowymi, W jaki sposób Santa Ursula w Santa Cruz de Tenerife, który liczy około 15 000 osób Pomoc na te obiekty wynosi do 50% IBI, maksymalnie dozwolone, 25 lat. Konsultant ds. Środowiska Miasta Teneryfy, Janeira GutierrezZapewnił Efe, że jego gmina jest badana „Lider” tego rodzaju nagrody Odkąd zaczęli go stosować w 2001 roku.

Z twojego punktu widzenia”Nagradzamy Cię za umieszczenie instalacji na dachu Twojego domu To pozwoli ci Nie polegaj na paliwach kopalnych Jednocześnie poprawiając warunki gminy”, podsumowuje Guitérrez, podkreślając, że tego typu infrastruktura Spłaca się „w krótkim czasie”Ale konieczne jest zachęcanie wszystkich, którzy odważą się teraz jeździć.” doprowadzić do ogólnej zmiany, a także przyczynić się do transformacji energetycznej”.

Rzeczą, co do której zgadzają się Paul, Amorebeta i Gutierrez, jest to, że środki polityczne podjęte w ostatnich latach, takie jak tzw. opłata rezerwowa lub podatek amortyzacyjny, znany jako „Nałożyli na słońce”, „Zrujnowali reputację” Od tego rodzaju alternatywnych opcji do tradycyjnych sprzedawców energii, dlatego dzisiaj Konieczne jest „zmotywowanie zaangażowanych stron”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *